Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik gyakorolnak valamilyen...

Akik gyakorolnak valamilyen vallást, mért hiszik azt, hogy az ő istenük az igazi?

Figyelt kérdés
Semmi bizonyíték sincsen, hogy az ő istenük lenne az igazi. Így a többi vallás (gondolok itt az iszlám, a görög, a germán, az egyiptomi stb. istenekre) istene(i) is létezhet(nek). Semmivel sem kisebb a lehetősége, hogy a többi vallás istene(i) az igazi(ak). Úgy értem, ha már elfogadnak egy természetfeletti lényt a többit mért vetik el?
2010. jan. 14. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem vagyok hívő, viszont a keresztény álláspontot ismerem ezzel kapcsolatban:


- Nincs más isten, mert az Úr a Bibliában megmondta, hogy ő az egyetlen. (Ami speciel nem igaz, mert csak azt mondta, hogy csak őt imádják, másikat ne, de nem tudok róla, hogy bárhol is kimondta volna, hogy nincs másik... plusz ha jól tévedek, a héber bibliában Isten Elohim néven kerül említésre, ami viszont egy többes számú alak)


- A többi nem-ábrahámi vallás a Sátán és/vagy a démonainak a műve, akik meg akarják téveszteni és alakarják téríteni az Úrtól az emberiséget.


- A másik két ábrahámi vallás (zsidó, iszlám) hívei meg egyszerűen lököttek, amiért nem ismerik fel, hogy Jézus volt az igazi megváltó, tehát el kell fogadni (zsidók) vagy hogy őutána mást már NEM küldött az Úr (muszlimok).

2010. jan. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tudod, ha valaki nincs meggyozodve arrol hogy az ove az igaz, akko valtoztat
2010. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
60%

Ezeket a hülye kérdéseket honnan szeditek?

Azért hisznek benne, mert ez a lényeg, a hit.


Azért nem fogadják el a többi istenséget, mert felesleges.

Minek egy tenger-isten, ha van egy mindenható?

2010. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha a keresztyéneknek van igazuk, a többi téved, ha mohamedánoknak van igazuk, a többi téved, ha az ateistáknak van igazuk, a többi téved. Nem lehet egyszerre igaz mind, vagy akárcsak kettő. Mert a tanaik egymással összeegyeztethetetlenek, bármennyire szeretnék egyesek összemosni. És a hatalmas kínálatból neked kell eldönteni, melyiket választod. A te döntésed, te vállalod a döntésed következményét. Én keresztyén vagyok, ezért tudom, a Bibliában van olyan, hogy én vagyok az Úr, rajtam kívül nincs más. A többi népek úgynevezett isteneit a Biblia bálványoknak nevezi.
2010. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
A többes szám azért van mert egy Isten három személyben, és a héberben van egyes szám, kettes szám és a kettőnél több, és ott a kettőnél több az az minimum három. De aki nem hisz vegye nyugodtan belemagyarázásnak.
2010. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem minden vallás hirdeti az abszolút kizárólagosságot.
2010. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kereszténységgel kapcsolatban ajánlom:

Wolfgang Heiner: Miért éppen Jézus Krisztus?

A katolikus hitről:

Bangha Béla S. J.: VILÁGNÉZETI VÁLASZOK

[link]

2010. jan. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mert ha nem hinnék ezt, akkor nem gyakorolnák az adott vallást :)
2010. jan. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Repülő Spagetti Szörny az egyedöli igaz isten!

Ő róla van a legtöbb bizonyíték h létezik (pl fényképek), nagyon sok beszámoló, személyes tapasztalatok.

Ezt meg lehet kérdőjelezni ?


Ramen!

2010. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!