Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért érezte vagy...

Isten miért érezte vagy gondolta szükségét annak, hogy dicsekedjen a sátánnak Jóbbal? Mert egyébként a sátánnak eszébe sem jutott volna kibabrálni vele.

Figyelt kérdés
Igaz, hogy Isten mindezek után megáldotta Jóbot, de nem maradtak sebek és fájdalmak a szívében? Nem maga miatt, hanem a gyermekei miatt. Ha maradtak (márpedig minden embernek megmaradnak az ilyen jellegű fájdalmai), akkor az, hogy újra "megáldotta" őt, csak egy újabb tőrdöfés volt.
2014. nov. 7. 13:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"A sátánt alapból nem írom nagybetűvel, mivel az én szememben csak megvetést érdemel. Nem is értem Isten miért áll(t) szóba vele."

XIXIXIXIXIXIXI


Kérdező!

Ha Sátán a te szemedben ilyennek látszik, akkor nem lehet kellemes életük melletted a szüleidnek sem. Amikor valaki ennyire bunkó és neveletlen nincs senki, aki a környezetében szeretne élni. A vallásod tanított erre, vagy a szüleid?

Csak azt ne mondd, hogy Sátán! Ja, most jut eszembe! Lehet, hogy az a se..fej jehova? Vagy a jézus krisztusnak nevezett nem létező bálványotok?

(Tetszik nekem is ez az újfajta helyesírási szabály: hogy akit megvetünk, annak a neve elé kis a betűt teszünk, és kisbetűkkel írjuk a nevét! Játszunk így! Úgyis csak az tud megsértődni ilyesmiért, aki Valódi Létező Isten.)


Egyébként még azt hozzáteszem, hogy az istened azért szólt Sátánhoz, mert előtte elfelejtett téged megkérdezni, hogy mit szólnál, ha esetleg Sátánnal szeretne tárgyalásokat folytatni!

2014. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
kedves anonymus. vajon akkor ádám és éva még mindíg él? nem, meghaltak. radnóti egyik versében ezen gondolkodik: halotte már a perdülő szirom, vagy csak akkor hal meg, hogyha földet ér? nos, tudjuk, hogy amely napon leszakítunk egy virágot, vagy egy gyümölcsöt, az onnantól kezde elszakad az élettől, habár még nyithatja, csukhatja a szirmait, illatozhat, és lehet szép...egy ideig. a gyümölcs is érhet még, pl egy dinnye, de utánna elrohad. ugyanez igaz ádámra és évára is, valóban nem pusztultak el azon a napon, de azon a napon meghaltak Isten szemében, mert azon a napon elszakították magukat a Teremtőjüktöl, onnantól kezdve már a halál felé tartottak.
2014. nov. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
még egy dolog: ha eladsz egy autót, és nem mondod meg, hogy életre veszélyes állapotban van, bűncselekményt követsz el, hiába védekezel azzal, hogy nem mondtad, hogy nincs életveszélyes állapotban. a jogban sok esetben lényeges, az adott ügyben döntönek számító tényezők elhelgatása bizony csalásnak számít. véleményem szerint sátán ugyanilyen csalást követett el, és hazudott is, félrevezette az embereket. maga a biblia írja, hogy sátán a hazugság atyja, emberölő kezdettől fogva, és félrevezeti az embereket.
2014. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"A végén még arra is rájössz, hogy a kivé változtatták Enki-t, a sumérok ősi Istenét a biblia írói..."


És ezt a sületlenséget honnan szedted? Soha nem volt a Sumereknek Enki nevű Istene. Annyi hülyeség terjeng a zinterneten, hogy az már fájdalmas ...


Anonymus

2014. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Salx Narval ***** válasza:
Hát, pedig a legtöbb helyen az istentriász harmadik tagjaként őt emlegetik a Sumer mitológiákban, mármint Enkit. Hol olvashatunk mást, ha ez nem igaz szerinted?
2014. nov. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"mert azon a napon elszakították magukat a Teremtőjüktöl, onnantól kezdve már a halál felé tartottak."


Ez egy nagyon szép és lelkes beszéd lenne, ha nem lenne ott az a tény, hogy egyébként is a felé tartottak, mivel halandónak lettek teremtve. Az élet fájáról már nem volt alkalmuk enni. Emlékszel?


Innentől kezdve minden olyan duma, hogy a gyümölcs elszakításával bűnt követtek el, és ez által jött az életbe a halál egy hülyeség. Egyébként sem voltak halhatatlanok.


---


Előttem szóló:


Az a bajom ezzel, hogy nem ismerjük a Sumer Isten nevet, még abban is kételkedem, hogy azt N és K hangokkal jelölték, ugyanis itt hangzó kategóriákról van szó, nem konkrét hangokról. Ennek több ismertetője is lehet, de az N lehet M is, a K pedig lehet K - H - G között bármilyen hang. Így aztán úgy nevezem, ahogy akarom, mondjuk NAGY -nak, vagy éNeGY -nek. Az, hogy a kutatók eNKi -nek nevezték el teljesen szubjektív volt, de ha tudod, hogy lehet mássalhangzó duplázás, akkor akár MeN(ny)eK is lehet, de mivel lovas népek voltak ők is, lehet akár MéNeK is. És lehet akkor tippelgetni.


Anonymus

2014. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Salx Narval ***** válasza:
Ez idáig rendben is lenne.:D Hívd úgy ahogy jónak véled én elfogadom. Az állításom és a kérdésem nem az istenség nevének kiejtésére vonatkozott.
2014. nov. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
kedves 16-os. a biblia szerint az élet fájából való egyszeri evés nem jelent örök életet. ahhoz, hogy örökké élhessünk, rendszeresen enni kell a fa gyümölcséből a biblia szerint egyedül Jézus halhatatlan, azaz nem függ Istentől. még az angyalokat is el tudja pusztítani, ha akarja. az ember pedig egy kicsivel az angyalok alatt van. béke :-)
2014. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

És ezt honnan vetted, hogy rendszeresen kell enni az élet fájáról? Ezt sehol senki nem mondta a bibliában, akik látták az élet fáját.


Ezen kívül pedig Isten azt mondja:


"És monda az Úr Isten: Ímé, az ember olyanná lett, mint közülünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakasszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen..."


Tehát ha egyszer esznek belőle, azzal örök életet nyernek. Le van írva fekete fehéren, ráadásul az én bibliámban még ki is van emelve vastag betűvel, hogy könnyebb legyen észrevenni.


---


#17 - Csak annyi a probléma az elméleteddel, hogy akár még az eNKi -ből is, hogy lesz JaHVe ?


Mert azért azt vegyük figyelembe, hogy a saját Istenét mindenki Istennek hívja, és ugyan így bárki nevezheti Istenét akár Úr-nak is, vagy ahogy Jézus mondja: Atya, Atyám.


Melyik névből következtettél arra, hogy Enki Istenséget használták fel és annak tulajdonságait torzították akár? Miért kellett egyáltalán egy másik Istenképet felhasználniuk, sokkal kényelmesebb és logikusabb, hogy egy teljesen újat találnak ki.


Egyébként pedig sokkal több jel mutat arra, hogy a zsidóság az Echnaton fáraó uralkodása alatt az Aton vallásra áttért emberek voltak, akik együtt menekültek Echnatonnal. Később ez lett a híres-neves Mózesi történet. De ez is csak egy elmélet, és sok dolgot kell még bizonyítani, hogy ez elfogadható legyen, vagy tálalható.


Anonymus

2014. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Salx Narval ***** válasza:

Kedves Anonymus!


Nem értelek.:D


Csak annyi a probléma az elméleteddel, hogy akár még az eNKi -ből is, hogy lesz JaHVe ?


Nincs ilyen elméletem, honnan veszed, hogy eNKi-ből JaHVe-t akarok kreálni?


Mert azért azt vegyük figyelembe, hogy a saját Istenét mindenki Istennek hívja, és ugyan így bárki nevezheti Istenét akár Úr-nak is, vagy ahogy Jézus mondja: Atya, Atyám.


Ezt én is így gondolom.


Melyik névből következtettél arra, hogy Enki Istenséget használták fel és annak tulajdonságait torzították akár? Miért kellett egyáltalán egy másik Istenképet felhasználniuk, sokkal kényelmesebb és logikusabb, hogy egy teljesen újat találnak ki.


Nem tudom miről beszélsz, én nem következtettem semmire, arra végképp nem, hogy Enki istenséget torzította volna el valaki a saját elképzelései szerint. Ami azt illeti senkinek nem kellett semmilyen istenképet felhasználnia, ezek a dolgok jöttek maguktól, ha jöttek, a népek keveredésével, vagy közvetlen kapcsolatukból adódóan. Én viszont nem utaltam erre sem.


Egyébként pedig sokkal több jel mutat arra, hogy a zsidóság az Echnaton fáraó uralkodása alatt az Aton vallásra áttért emberek voltak, akik együtt menekültek Echnatonnal. Később ez lett a híres-neves Mózesi történet. De ez is csak egy elmélet, és sok dolgot kell még bizonyítani, hogy ez elfogadható legyen, vagy tálalható.


Tulajdon kép ezzel is egyet értek, mármint azzal, hogy elképzelhető. Nem mondtam semmi olyant ami ezzel ellenkezik.


Szerintem félre értettél valamit.:D


Üdv.

2014. nov. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!