Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor, ha úgy érzem,...

Mi van akkor, ha úgy érzem, keresztény vagyok, de nem szeretem Istent?

Figyelt kérdés
Pontosabban,ha szeretem,de úgy érzem,nem emiatt tértem meg,hanem mert nem akarok a pokolba kerülni?Akkor most én keresztény vagyok?Min kellene változtatnom,és hogyan?

2014. nov. 19. 07:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%

Természetesen keresztény vagy, ha elfogadod a keresztény alapelveket (Isten és Jézus létezése, megváltás, stb).

Az nem kell hozzá, hogy szeresd is az istened - legfeljebb pokolra kerülsz.


Ha csak azért tértél meg, hogy ne kerülj a pokolra (ami butaság, hiszen ha nem hiszel benne, akkor azt sem hiszed, hogy oda kerülsz) - szóval, akkor is a pokolra kerülsz, mert ez így bűn.


Ha elhiszed a keresztény tanokat, akkor viselkedj is úgy, ahogy elvárják.

2014. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
üdv, valójában Jézus nem egy érzelmileg túlfűtött szeretetet vár el, hanem tiszteleten alapuló szeretetet, és békeszerzést.
2014. nov. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%

Szia!


A keresztény élet szolgáló élet, márpedig Isten nem fogad el olyan szolgálatot, amely pusztán félelemből fakad - a te eseted pont ilyen, hiszen te félelemből "tértél meg", a pokoltól való félelem miatt, amelyre még visszatérek ebben a kommentben.


De mi is a megtérés? A megtérés a tulajdonképpen a belső ember, a gondolkodás átalakulása,(Róm 12,2) amikor rájön az ember arra, hogy bűnös, és Krisztus milyen nagy áldozatot hozott érte. A megtért ember nem azonosul a bűneivel, hanem Krisztus segítségével küzd ellene - és győzelmet is arat - mert megutálta a bűnt, mivel az Isten előtt is gyűlöletes (Zsid 1,9) és tudatosította magában, hogy a bűn a saját és az embertársai életét is tönkreteszi. A megtért ember egyik tulajdonsága, hogy hasonlóvá válik Krisztushoz (2Kor 3,18), megtartja parancsait (Jn 14,15), kerüli a hamisságot (2Tim 2,19). Ha ezek nincsenek meg, nem lehet kereszténységről beszélni, csak látszatkereszténységről, ami viszont Isten előtt nem elfogadható, gondolom, ezt nem kell külön magyaráznom.


A pokolról: a mitologikus tüzes pokol, ahol a bűnösök örökkön-örökké szenvednek, nem létezik. Ilyenkor persze beidézhetik a Jel 20-at, csak ezzel rengeteg probléma van, röviden összegzem:


1. A Jelenések könyve olyan műfajba tartozik, ahol mind a számok, a szereplők, tárgyak jelképesek, magyarul nem szó szerint értelmezendő! (Jézus is gyakran beszélt képekben)


2. Az örökké tartó tűz, mint kép, nem János jelenéseiben jelenik meg először, hanem az Ótestamentumban, ami nyilvánvalóvá teszi, hogy csak addig "örök", amíg meg nem emészti azt, amit meg kell emésztenie. (Lásd pl Jer 17,27 vö. 2Kir 25,9)


3. A Szentírás a halált több helyen is alvásnak nevezi (1Kir 15,8; 15,34 stb...), ami nyilvánvalóvá teszi, hogy az ember öntudatlan állapotban nyugszik, egészen a feltámadásig, (Dán 12,13), ami Jézus Krisztus - aki nem csak Megváltó, hanem Teremtő Isten is - második eljövetelével következik majd be. Tehát a Szentírás nem a Lélek halhatatlanságáról tanít, hanem a feltámadásról. Egyébként a gonoszok bár elnyerik a büntetésüket, de nem fognak örökké szenvedni, hanem megsemmisülnek (Zsolt 27,20).


Min kellene változtatnod? Megváltoztatni az embert csak Isten képes, különböző eszközökön keresztül. A magam részéről azt ajánlom Neked, hogy tanulmányozd a Szentírást. (előre felhívom a figyelmed, hogy az újvilág fordítástól óva intelek, mivel abban elég sok a hamisítás). Nekem Károli Gáspár 1908-as revideált fordítása a favorit, de ha ha zavar a régies nyelvezet, akkor az Új protestáns fordítás 2014-es revideált (RÚF 2014)kiadását ajánlom figyelmedbe. Ez most áprilisban jelent meg, és azért is jó, mert a modern nyelvezet mellett a fordítók figyelembe vették a Bibliatudomány fejlődését is, így ez egy igazán igényes Szentírás-fordítás.


Isten áljdon!

2014. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az előttem szólóval, a hit Isteni kegyelem. A te hited még gyermeki hit, az Istenképed pedig egy haragvó, büntető Istené. Ez a személyiséged fejlődése nyomán "beérik" és a kegyelem által átalakul majd valódi érett hitté. ne csüggedj. Amit tehetsz, hogy vidd Isten elé imában ezt a problémádat.
2014. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
az itt ajánlott kiadás: "akkor az Új protestáns fordítás 2014-es revideált (RÚF 2014)kiadását ajánlom figyelmedbe." tartalmazza Isten nevét? mennyibe kerül?
2014. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem kell félned a pokoltól, ugyanis nem létezik.
2014. nov. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö


azért lehet ez az érzésed, hogy elhitted ezt a kegyetlenséget a szeretö Istenröl. Mármint a pokol hamis tanát.


Ha megismered milyen a Biblia Istene, csak akkor szeretheted meg az Istent.


Képzeld el: Büntetnél valakit azzal, hogy leöntöd egy fazék forró zsírral, vagy tüzes kályhához nyomod a kezét, fejét?


Ugye elképzelhetetlen gonoszság.


Ezzel a kegyetlenséggel vádolják az Istent. Hogy a szószerinti tüzben kínoztatja a rosszakat.


Azon kell változtatnod kedves kérdezö, hogy megtaláld az igazságot.


Tudod mit mondott Jézus Krisztus? "Megismeritek az igazságot, és az igazság szabadoká tesz titeket." János 8:32

2014. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"tartalmazza Isten nevét? mennyibe kerül?"


-->Isten nevének pontos kiejtését nem ismerjük, a téves (Jehova), illetve kétséges (Jahve) kifezések éppen ezért nincsenek is benne, az "Úr" szóval vannak helyettesítve az Ószövetségben. Az Újszövetségben is "Úr" van, mert ott eleve nincs Tetragrammaton a görög szövegben, hanem Küriosz, és Theosz van.


Ami nekem van, az 3100 Ft-ba került, de a részletekért itt lehet érdeklődni:


[link]


Egyébként pedig, aki bele akar merülni nagyon a Bibliatanulmányozásba, annak úgyis az eredeti nyelveket kell ismerni, éppen ezért ajánlatos beszerezni velük kapcsolatos könyveket. Éppen ezért én most nemrég vettem meg ezt:


[link]


De egy átlag hívőnek szerintem elég a RÚF 2014, mert ha megnézi valaki, hogy milyen emberek készítették a revideálást, akkor láthatja, hogy teljesen profik.

2014. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

(1János 4:8) 8 Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent, mert az Isten szeretet.


. A Szentírásban nem olvasunk arról, hogy az Isten hatalom, az Isten igazságosság, vagy az Isten bölcsesség. A birtokában van ezeknek a tulajdonságoknak, ő a forrásuk. A szeretetről azonban valami mélyebb értelmű megállapítást olvashatunk az 1János 4:8-ban: „az Isten szeretet.”


Figyeljük meg, hogy a Biblia nem azt mondja, hogy Istenben van szeretet, vagy Isten szeretetteljes, hanem azt, hogy Isten maga a szeretet. Az ő szeretete olyan erőteljes, olyan tiszta, olyan tökéletes, olyan maradéktalanul hatja át Isten egész személyiségét és cselekedeteit, hogy joggal lehet rá a szeretet megtestesítőjeként utalni


A szeretet, az ő alaptermészete ösztönzi őt mindenben, amit tesz.

Ha nem szereted Istent akkor az életed forrását nem szereted, aki az életet adta,


És ha csak érdekből szereted, gondolkodj el azon, hogy ha a gyermeked csak azért szeretne téged, mert fél tőled, akkor milyen érzések töltenek el?

2014. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
És mi van akkor, ha ateista vagy de szereted az Urat?
2014. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!