Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, szerintetek...

Keresztények, szerintetek sértőek, vagy megbotránkoztatóak ezek a régi konzol-játékok?

Figyelt kérdés

Jópár olyan régi Nintendo-játék van, amit az USA-ban kvázi nem mertek kiadni, mert féltek, hogy rosszul fogadják az ottani keresztények.

Egy példa a Devil World. http://www.youtube.com/watch?v=I4Ild7Ryo0M Én ugyan nem vagyok keresztény, de szerintem ebben semmi bántó nincs. Végső soron az ördögöt kell elűzni, mindezt egy pacman-szerű játék köré építve.


A másik játék a Noé Bárkája. Ezt is csak Európában adták ki. Oké, tényleg nincs sok köze az eredeti Noé-történethez, de szerintem egy kedves, jóindulatú platformjáték. (Minden pálya arról szól, hogy valamelyik állatpár egyik tagját valaki/valami elrabolta, és őt kell megmenteni, kiszabadfítani.)

http://www.youtube.com/watch?v=43pmwBwBoHs


Vagy például a Castlevania-sorozat. (Aki nem ismerné, ez amolyan "Drakulás" játék, ahol a főhőssel Drakulát kell a végén elpusztítani.) Ezt ugyan kiadták az USA-ban is, de sok helyen cenzúrázták. Pl. a sírokról a keresztet leretusálták, meg hasonlóak.


A kérdésem csak annyi: tényleg ennyire bántó dolgok ezek?


2014. nov. 20. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem bántó.
2014. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lucifer-666 te miféle hamis kártyás vagy?


Lucifer az a fényhozó, az emberiség egyetlen igaz istene.


A 666 viszont a korai keresztények titkos jelzése, Néró Császárt jelölték vele.


A Lucifer és a 666 nem éppen fér össze.


Bár igaz, a kereszténység éppen egy kalap alá vette őket.

2014. nov. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én bírtam az ilyen játékokat. Van egy sega emulátorom 3000 játékkal.
2014. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, mi bántót lehet találni ezekben a játékokban. :o
2014. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tesóm a "karcjátékokat" is gyűjti.
2014. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fura, hogy a horror filmekkel meg nincs baj.
2014. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!