Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kikre jellemző a nagyobb...

Kikre jellemző a nagyobb nyitottság a természettudományok felé, a világ felé, és úgy alapjában?

Figyelt kérdés
A hívő emberekre (dogmatikus vallások) avagy a nem vallásos emberekre (ateizmus,humanizmus,stb) szerintetek?

2014. nov. 24. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vallás csak szélsőséges esetben kavar be a fejekbe.

Hiszen azt is el lehetne mondani, hogy az ateistát csak az élet habzsolása érdekli és a szaporodás, ami szintén szélsőséges.


Az tény, hogy a szekták ellene vannak, minden jónak.

Viszont az is tény, hogy vannak elmebeteg tudósok.

2014. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem ezt így nehéz eldönteni.


Sok természettudós, csillagász, orvosok kutatók, hívö emberek voltak, vagy napjainkban azok.


Vannak ateisták is, akiket ugyanúgy érdekel a tudomány.


Azt hiszem, itt inkább arról van szó, kit mi érdekel, mi a foglalkozása.


Okos és buta ember van úgy a vallásosak, mint az ateisták között.


Dogmatikus vallás, ugyanolyan veszélyes, mint a dogmatikus ateizmus. Itt már nem az ész müködik, hanem a butaság. :(

2014. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki bármilyen dogmák szerint él, eleve nem lehet nyitott!
2014. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

grkaty, te jehovatanu, neked nem rémlenek ezek a rövid kis részletek a Bibliából?:


I Korintus 14,34 a nők az egyházakban hallgassanak. Nincs megengedve nekik, hogy beszéljenek, hanem legyenek alávetettek, amint a törvény is mondja. 35 Ha pedig tanulni akarnak, otthon saját férjüket kérdezzék meg: szégyenletes dolog ugyanis nőnek az egyházban beszélnie.


I Timóteus 2,11 A nő teljes alávetettségben, csendességben tanuljon. 12 A tanítást nőnek nem engedem meg, sem azt, hogy férfin önkényeskedjék, hanem hogy csendességben legyen.

2014. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Attila, ez viszont nem az egyház, Pál a gyülekezet életéről beszélt, és nem arról, hogy nőknek csönd a nevük. Ritka gusztustalan soviniszta megnyilvánulást olvashattunk természetesen keresztény köntösbe.


Egy keresztény férfi.

2014. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

#5

Máté 18,20 Mert ahol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.


Ha a jehovatanuk úgy gondolják, hogy itt van a gyülekezetük akkor igenis csönd a nevük, ellenben ha nem ez a gyülekezetük, akkor mit keresnek itt?

2014. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

És Te ezt olvastad?

Máté 7

1. Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.

2. Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.


Neked is a Hit gyülekezete a gyülekezeted, abból a megnyerő stílusodból gondolva. Ez egy fórum, ha nem vetted még észre, ide az ír, aki akar, és bizonyos keretek között azt, amit akar. Nem tudom, hogy kinek képzeled magad?

2014. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Én egy egyszerű keresztény vagyok, akinek elege van a jehovatanuk képmutatásából. Az egy dolog amúgy, hogy fórum, de itt is ugyan úgy összegyűlnek az emberek mint bárhol máshol nemigaz? Itt is ugyanúgy folytatódik az eszmecsereb mint pl egy "kiralysag teremben"...
2014. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a hébereknek volt egy jó tulajdonságuk. 30 év alatt gyakorlatilag gyereknek számított az ember, többek között nem taníthatott. Majd egyszer ha Isten úgy adja, felnősz, mert jelenleg kevered a szezont a fazonnal. Isten sok mindent elnéz neked, amiből valószínűleg "elege van", Te is tégy úgy, ahogy a mennyei Atyád. Elnézi a baromságaidat, nem küld villámokat a fejedre, Te se ócsárolj egy közösséget mert egy-két tagjának, vagy az összes tagjának a véleménye nem egyezik a tiéddel.
2014. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az eddigi vitát nézem, a vallások nem túl nyitottak, az emancipációra aligha, ha a nőnek coki, de mondjuk ezt eddig is lehetett sejteni.

Az is valószínű, hogy aki vallásos, az a Biblia felé nyitott és bármilyen nézet, tény, ami csak egy kicsit is súrolja azt a területet és annak ellentmondó, az hihetetlen a számára.

Így természetesen már meg is válaszoltam a kérdést nagy általánosságban, mert azért kétségtelenül létezik személyes motiváció is, a kíváncsiság, de ez ritkán mérvadó a fentiek ellenében.

2014. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!