Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kereszténynek lenni tényleg...

Kereszténynek lenni tényleg égő lesz nemsokára, akárcsak kommunistának lenni?

Figyelt kérdés

Ebben a cikkben ezt állítják és számtalan híres ember mondásával támasztják alá:


[link]


2008. aug. 17. 09:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

A valláskritika.virtus-on mindent tudományos forrással és nagy emberek mondásaival támasztanak alá. És erősen vallásos jelleggel, már szinte fanatikusan támadnak minden hitet, leginkább a kereszténységet. Annyira, hogy már a vallások támadása a hitük. Ez is egyfajta vallás :)

Én jókat szoktam derülni rajtuk.

És ha most jönnek lepontozni, azon is jókat fogok derülni :)

2008. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Első válaszoló: nézd meg ezt a linket, amit mindjárt bevágok ide, és légyszíves mondd meg nekem, hogy konkrétan mit találsz benne helytelennek vagy pontatlannak?


[link]


Előre is köszönöm - és mellesleg, nem pontoztalak le. :)

2008. aug. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Kereszténynek lenni talán, de kommunistának lenni nekem úgy tűnik (szubjektíven), egyre divatosabb lesz. :)
2008. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok :)

Megnéztem. Ismertem már, köszönöm.

Erről ugyanaz a véleményem, amit fentebb írtam.

Arról meg, hogy idehoztad ezt a linket, megint az jutott eszembe, milyen érdekes vallás a valláskritika :) Már térít is :)))

A mosoly marad, sőt szélesedik :D

2008. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Megint első.

Bocs, most jut eszembe, azt kérted, hogy cáfoljam, amit látok az említett linken. Nem látom értelmét a következők miatt:

1. Ahhoz, hogy pontról pontra megmagyarázzam az álláspontomat, ahhoz legalábbis egy ugyanilyen hosszúságú filmet kellene készítenem, esetleg könyvet írnom. Ide????

2. A lényeg az, hogy Te nem akarsz hinni. Akkor minek erőlködjek, úgysem fogod elhinni egyik állításomat sem, mert nem találod elég tudományosnak a forrását (ahogy én sem a tiédet, de ez egy-egy, egyik sem bizonyítóbb erejű a másiknál).

3. Én nem akarlak megtéríteni.

((((Sok zárójelben csak egyet kérdezek, csak hogy valamit mégis mondjak: Állította valaha valaki, hogy Jézus december 25-én született?))))

2008. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

És megint első: nem én pontoztalak le. De van egy kis probléma: nem ide tartozik a vitánk.

Válaszolok a kérdésre is:

Szerintem nem ciki kereszténynek lenni. Ráadásul én úgy érzem, elég nagy probléma, hogy a mai világban lassan semmi nincs, ami valamilyen értékrendet adna. Nem feltétlenül kell ennek a kereszténységnek lenni, de sajnos más sincs. Ez az egyik oka, amiért szerintem nem ciki kereszténynek lenni, de nem ciki az sem, ha valaki bármi másban hisz.

2008. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Régebben végeztünk egy kutatást. Összehasonlítottuk a keresztény ideológiára alapuló háboruk, ember és népirtások áldozatainak számát a föld mindenkori lakosságához arányítva és az jött ki, hogy a kommunizmus áldozatai nagyságrendekkel elmaradna a kereszténység áldozatai mellett. Ugyan ezt megtehetjük a fasizmussal is összehasonlítva. Akkor is a kereszténység vezetne, bár a kereszténység adta Hitlernek és Sztálinnak is az alapötleteket.Szerintem ezért lesz égő kereszténynek lenni. Mert jelenleg sem újfasisztának, sem neosztálinistának sem éppen trendi lenni.
2008. aug. 17. 18:21
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Első: második vagyok - és nem térítek, hanem véleményt kértem, amit meg is adtál, és ezt köszönöm.

Válaszom: 1. nem kell az egészet egyben cáfolni (nyilván nem is ezt kértem), elég csak egyetlen pontját is.

2. itt nem a hit a kérdés, hanem a vizsgálható tények; így tehát ha tényeket tudsz hozni, azzal senki (én sem) nem szállhat vitába.

3. lásd feljebb, én se téged. :)

((((Sok zárójelben válaszolom: sajnos (hangsúlyozom, sajnos) teljesen mindegy, hogy valójában mikor született, ha mi 25.-én ünnepeljük a születését. Ami pedig csak azért sajnos, mert ha a születési időpont tényleg fontos lenne, akkor akkor ünnepelnénk, amikor ténylegesen megtörtént a dolog, és nem ebben a bizonyos asztológiai jelentőségű időpontban, amiről ugye a legtöbb másik kultúrkör is megemlékezik a maga mítikus alakjaival. Vagy ha pedig ez az asztrológiai jelenség nekünk is fontos, és ezt is ünnepelni akarjuk, akkor miért nem nevezzük nevén, és különítjük el Jézus személyétől?)

2008. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Még mindig első vagyok: ami az értékeket illeti, gyakran hallom hívőktől azt az érvet, hogy a vallás maradt mára nagyjából az egyetlen értékadó tényező - holott ez egyszerűen nem igaz, mivel bárki értelmes ember, akit legalább egy minimális empátiával is megáldott az élet, magától is tökéletesen tudhatja-érezheti a legalapvetőbb értékeket: szeretet, barátság, megértés, türelem, segítség, stb. . Ezt vallás nélkül is tudja-érzi mindenki, akit nem céltudatosan ennek az ellenkezőjére neveltek (és ami a szomorú, hogy időnként épp vallásos szülőknél látni ezt a jelenség: végletekig eltúlzott atyai szigor a vallás nevében, végletekig eltúlzott intolerancia a vallás nevében, végletekig eltúlzott szűklátókörűség a vallás nevében).
2008. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
hát lehet, én egyházi sulbia járok volt iskolatársak úgy néztek rám mikor kijöttem a templomból, mintha én lennék Kecskeméten a legfőbb érdekesség. A videóhoz meg amilyen képek vannak,azok nem vallási jellegűek(azok a háborúk, a képek nem igazán vallási háborúból jöttek, na meg biblia Usa zászlóval öhh)rohadt idegesítő izéhang, meg a képek hát szal rosszul van megcsinálva, meg hülyeség is(magyarul nem meggyőző)
2008. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!