Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tegyük fel létezik Isten, és...

Tegyük fel létezik Isten, és ehetőséged adódna arra, hogy kérdezz tőle valamit. Mit kérdeznél?

Figyelt kérdés

2014. dec. 18. 22:09
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
55%

Csak ennyit: Mi a helzet a sok éhező kisgyerekkel, kidobott állatokkal, és a gonosz emberek áldozataival?

Erről ennyit...ha van isten, akkor gyűlölöm.

2014. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem kérdeznék semmit. Az hogy egy dologra választ kapnék, hát.... ilyen amúgy is történik az életben :) Én inkább kérnék tőle valamit cserébe, mégpedig az életemért cserébe ami az Ő kezében van! Ha kell ezerszer végig csinálom a jövőmet, ha ezerszer születek újra akkor is! Csak fogja mindig a kezemet. Én kitartó leszek, a terveire rábólintok :)
2014. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%
Előző vagyok. Félreértés ne essék, nagyon bonyolult életem volt, van, lesz. Nem elkényeztetett emberke vagyok.
2014. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
42%

@1


Ezekről a dolgokról nem Isten tehet, hanem az emberiség, mivel elfordult Tőle, ezért hagyja, hogy a saját bűneik következményét viseljék el. Ez azonban nem Isten csapása, hanem a bűn természetes következménye, mivel annak van egy olyan tulajdonsága, hogy nem marad következmény nélkül. Mivel Isten nagymértékben tiszteltben tartja a vallási és a lelkiismereti szabadságot, ezért senkit nem fog erőszakkal kényszeríteni a jóra, hanem beteljesedik az az Ige, hogy "hagyta a pogányokat mind a maguk útján haladni:" (Acs. 14,16). Meggyőződésem szerint azonban Isten nem hagyja el azokat az embereket, akik bíznak benne, és segítségül hívják őt. Dávid ezért is mondhatta el: "Gyermek voltam, meg is vénhedtem, de nem láttam, hogy elhagyottá lett volna az igaz, a magzatja pedig kenyérkéregetővé."(Zsolt 37,25). Nos, ezt én is el fogom menni. Több helyen is voltam már a világban, láttam ezt-azt, de soha az életben nem láttam még olyat, hogy valaki, aki bízott volna Istenben, és a törvényei szerint él, azt elhagyta volna az Isten. Azt viszont igen, hogy az elvhű emberek mennyi tapasztalatot szereztek Istennel.


A kérdésre válaszolva pedig:


Meggyőződésem szerint létezik Isten, és minden lényeges kérdésre a válasz ott van a Bibliában, figyelembe véve már csak az is, hogy az eszkatologikus részek kifejezetten a ma emberének szólnak. Amire pedig nincs válasz jelenleg, az nem olyan fontos, majd az örök életben választ kapok rá.

2014. dec. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
hogyan tudtál megbocsájtani nekem olyan sokszor?
2014. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
El mehetek a fiad lakodalmára?
2014. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
54%
Én egy sport almanachot kérnék tőle a következő 20 évre, mint ami Marty McFly-nak volt a Vissza a jövőbe 2-ben. :D
2014. dec. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%

"Ezekről a dolgokról nem Isten tehet, hanem az emberiség, mivel elfordult Tőle, ezért hagyja, hogy a saját bűneik következményét viseljék el."


Ahha és akkor miért nem az szív, aki a bűnt okozza? Miért a bűn elszenvedői kínlódnak mindig (éhező kisgyerekek, kidobott állatok, gonosz emberek áldozatai)?

2014. dec. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel simán megcsinálhatnánk, hogy egy ember elmegy otthonról, közben betörnek hozzá és arra ér haza, hogy lenyúltak tőle 800 ezer forint értékű tárgyat. Kimegy a rendőrség és jól elverik gumibottal azt, akit kiraboltak, aztán a szomszédját is, mert a bűn miatt mindannyiunknak szenvednie kell.


Szerinted ez normális?

2014. dec. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
De azért ütnek bottal, hogy bizonyítsák a bűnözőknek, hogy az igazságszolgáltatás jól működik....
2014. dec. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!