Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik szerint az iszlám a béke...

Akik szerint az iszlám a béke vallása, mivel magyarázzák, hogy az összes jelentős terrortámadást muszlimok követik el?

Figyelt kérdés
Mielőtt azzal jönnétek, hogy fehér, keresztény kultúrkörből származó emberek is szoktak lövöldözni, igen ez igaz. De egyik sem az istenére hivatkozik közben, míg ezek a párizsi állatok, az ISIS, a Boko Haram és a többi mocsok szervezet mind Allah nevében teszi amit tesz. Persze, az imámok, meg a muzulmán államok hivatalosan elítélik, de elég körbenézni pár külföldi fórumon és látható, hogy mennyi muszlim helyesli azt ami történt. Ha a muszlimok többsége erőszakpárti és passzívan ugyan, de támogatja a dzsihádistákat, akkor áll még, hogy az iszlám egy békés vallás? Nem inkább arról van szó, hogy vannak páran, akik annak ellenére, hogy muszlimok megőrizték a józan eszüket?

2015. jan. 10. 20:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Aki szerint a kereszténység a szeretet vallása, mivel magyarázzák az inkvizíciót, keresztes háborúkat?
2015. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy ez lesz az első terelés.

Nem vagyok vallásos, tehát nem akarom védelmezni a kereszténységet, de szerinted jogos összehasonlítani az ötszáz évvel ezelőtti világot, meg a mostanit? Igen, a kereszténység is sok mocsokságot művelt, de a múlt századra ezeket maga mögött hagyta. Érdekes Nigéria fele keresztény, mégse ők irtanak ki falvakat, holott nincsenek jobb körülmények közt, mint az északi muszlimok.

2015. jan. 10. 20:26
 3/22 anonim ***** válasza:
38%

Ma az ADIS által sújtott afrikai országokban is azt terjeszti az egyház, hogy tilos óvszert használni.

Ez, hogy egyeztethető össze bármiféle normális gondolkodással?

Ez ma történik...

2015. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

Ráadásul a legundorítóbb homofób propagandát is állandóan tolják. Sőt az egyház még hitlerrel is lepacsizott vagy az is túl régen volt?

Vagy a folyamatos pedofil ügyeik és ahogy eltusolják őket.

2015. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ok, mondom szar a kereszténység is, de hülyeséget szajkózni nem egyenlő azzal, hogy napi szinteken ezreket mészárolnak le. Mi lenne, ha a kérdésre válaszolnál? Nem a kereszténységről kérdeztem. Az, hogy más is szar még nem mentség az iszlámra nézve.
2015. jan. 10. 20:52
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

"Nem vagyok vallásos, tehát nem akarom védelmezni a kereszténységet, de szerinted jogos összehasonlítani az ötszáz évvel ezelőtti világot, meg a mostanit?"


Igen, ugyanis az iszlám jelenleg van kb. abban a stádiumban, mint amiben a kereszténység volt 500 évvel ezelőtt. De nem is ez a helyes megfogalmazás, hanem az, hogy ahol jelenleg az iszlám vallás a legelterjedtebb, az ott élő emberek vannak kb. ugyanazon a szinten (mind gazdaságilag, mind kulturálisan, mind társadalmilag, mind egyénileg), mint amely szinten azok az emberek voltak, amelyek az 500 évvel ezelőtti európai keresztény világ társadalmát alkották.


Egy vallás önmagában sohasem jó vagy rossz. Jó vagy rossz a mögötte álló, az ezt a vallást valló emberek lehetnek, illetve azok, akik irányítják, hatalmukban tartják az ezen vallást valló embereket.


Viszont a mohamedánoknak van egy óriási előnyük az 500 évvel ezelőtti európaiakkal szemben. Van kitől tanulniuk, megvan az irány, amerre érdemes elindulniuk, fejlődniük. Az európaiaknak nem volt. Európának ezért volt szüksége 500 évre, hogy eljusson a mai szintre. A mohamedán világnak ehhez nem 10 generációra lesz szüksége, hanem jó esetben 2-3-4 generáció alatt fel tud zárkózni humanitás szempontjából a nyugati társadalmak mögé. És ehhez órási segítség lehet a technológia.

2015. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ez eddig oké, de eddig nyilvánvaló, hogy eszük ágában sincs tanulni. Sőt, mindent ami a hitetlen nyugattal kapcsolatos gyűlölnek. Hogy segítesz azon, aki nem akarja a segítséged? A párizsi merénylők már európaiak voltak. Mit csinálsz egy olyan társasággal, aki leszarja az értelmet? Aki nem akar változtatni a középkori gondolkodásmódján, hiába lenne rá lehetősége, nem épít, csak pusztít? Külön érthetetlen számomra, hogy az iszlám világ a középkorban messze felvilágosultabb és fejlettebb volt, mint a keresztény. Nem értem mi történt velük. De az is meglepő, hogy nem láttam még olyan híreket, ahol arról írnának, hogy a megmaradt közel-keleti keresztények végeztek volna terrortámadásokat. Pedig ugyanolyan körülmények közt élnek, mint az ottani muszlimok.
2015. jan. 10. 21:32
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam, hogy több generáció kell a felzárkózáshoz, de jó esetben nem annyi, mint amennyire az aurópai társadalomnak volt szüksége eljutni oda, ahová eljutott. Nem várhatod el, hogy bizonyos szellemben nevelt emberek csak úgy ripsz-ropsz elvessék egész addigi világképüket, és egy gyökeresen más jellegű világkép szerint kezdjenek el élni.


Egyébként az Európába (vagy Amcsiba) vándorló muszlimok legnagyobb része már messze nem az a gyökkettő muszlim, mint akiket a tévében mutogatnak artikulátlanul üvöltözve. Már ez is haladás. Az meg hogy pár hülye akad köztük, egy "természetes" jelenség, szinte minden országban történik évente néhány ilyen agyament idióta ámokfutása, függetlenül attól hogy muszlim, keresztény, ateista vagy akármilyen más eszmébe kapaszkodó is az illető.

2015. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat tudok az iszlám világról, de szerintem mindannyian így vagyunk vele. Olvastam Germanus Gyula A kelet varázsa c. könyvét és abban nekem szimpatikus volt az iszlám.

Ha azt nézed, hogy volt egy idő, amikor a tudományokban, a kultúrában a keresztény világot is megelőzték, de aztán megmerevedtek a tanok, megállt a fejlődés, akkor csak sajnálkozni lehet.

Hogyan lehetséges ez?

Talán azért, mert a mohamedán törvények emberségesebbek voltak a régmúltban, mint a keresztény világban. Emberszámba veszik a koldusokat is és nem volt akkora feszítő erő, így nem jöttek létre azok a társadalmi változások, amik a keresztény világban kivették a hatalmat a vallás kezéből. A reformáció vérzivataros évszázadai alatt sokat tanultunk, aztán a különféle felekezetek, egyházak rivalizálása, versengése nálunk felgyorsította a fejlődést.

Végül azt is megemlítem, hogy milliárdnál is több a muszlim.

Ha van néhány ezer, vagy tízezer, esetleg százezer szélsőséges, az még mindig elenyésző, azok alapján a csendesebb többséget kár megítélni.

Kissé olyan ez, hogy időnként hallani szörnyű híreket, hogy válás után a csalódott feleség megöli a gyerekeket, olyan is volt, aki a háztetőről ledobálta őket, de senkinek eszébe sem jut általánosítani. A legtöbb válás viszonylag kulturáltan zajlik, most mit mondjak, van ahol pofon is csattan, de szerintem ez sem jellemző. Senki nem mondja, hogy váláskor az asszonyok megölik a gyerekeiket.

Nem akarom túlragozni, mert láttam filmet már az iszlámról, nagyon merevek a szokások és tőlünk tényleg távol van már, de azért én elfogadom, hogy a legtöbb muszlim rendes ember.

Egyetértek azzal, hogy fel fognak zárkózni, de tényleg kell néhány generáció hozzá.

Személyesen ismertem török srácot, aki Allahban hitt, de tök jó fej volt, még humora is volt. Németországban barátkoztam össze vele, mivel magyar vagyok, majdnem, hogy földiként tekintett rám. Megtanítottam neki a Mehemedet, kívülről fújta, azt, aki sosem látott tehenet. Amikor lefordítottam neki, a hasát fogta, úgy nevetett rajta, cseppet sem sértődött meg, hogy felrúgták a végén a tehenek a versben. (ő is Mehmed volt) Jópofa, szerény srác volt és neki sem tetszett már az, ami otthon, a hazájában sok helyen van még, de ahogy elmondta, sokan már ott is teljesen normálisak, na igaz, Törökország részben Európa, de máshol is meg fog jelenni ez a fajta szemlélet, csak idő kell hozzá. Előbb az arab világ fog majd felzárkózni, végül majd követi Ázsia is, legvégül talán az afgánok, de lehet, hogy másképpen lesz.

Azt is figyelembe kell venni, hogy nemzeti öntudatuk sem régóta van és a szabadságmozgalmaik hagyományosan keveredtek a vallással, még megvannak a gyarmatosítás elleni küzdelmek nyomai, főleg, hogy a gazdasági gyarmatosítás még mindig létezik.

Árnyaltabban kell ezt szerintem nézni.

2015. jan. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Pietrosol ***** válasza:
65%

Szia!


Szerintem a Vietnám, Korea, Irak elleni inváziók vagy Izrael gyermekgyilkosságai ugyanilyen terrorcselekmények és azokat nem az iszlám nevében indították. Nem kell fél szemmel nézni a világot.

2015. jan. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!