Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van aki érti, és egyet is ért?

Van aki érti, és egyet is ért?

Figyelt kérdés

Van egy Isten aki ész nélkül büntet,úgy hogy tudja nem bírják el a terhet emberek...legyen az a földi megélhetés,az evés,a nincstelenség,az egészség ...Kain mit mondott miután kiűzetett Ábel gyilkolása miatt?

„Akkor mondta Kain az Úrnak: Nagyobb az én büntetésem, hogysem elhordozhatnám.” (1Móz 4,13)

Őszintén bánta amit tett...és a "szerető" Isten megbocsátás és új esély helyett szadizza a lelkét a semmibe még meg is jelöli,hogy SZENVEDJEN tovább...

És csodálkozik,hogy az emberek egyre közömbösek,haraggal teli...



2015. jan. 14. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

"Van egy Isten..."

Nem értek egyet. EGY isten nem tudna ennyire kibszni velünk. Többnek kell lennie!

2015. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Értem

de nem értek egyet.


ugyan Te bölcsen milyen büntetést szabtál volna ki Káinra?

Gondolj bele hogy Káin nem csak gyilkosságot követett el, de még le is tagadta volna Isten előtt ha tudta volna, még annyira sem volt hogy legalább be vallotta volna, amit Isten amúgy is tudott

egyenesen belehazudott Isten "szemébe"


Nézzd csak:

„Hol van Ábel a te atyádfia?”,


érzéketlenül és pimaszul így felelt: „Nem tudom, avagy őrizője vagyok-é én az én atyámfiának?” (1Mózes 4:9).


Ez a nyílt hazugság és a felelősségérzet teljes hiánya feltárta, milyen szívtelen Káin


Mint „könyörgést meghallgató”, ő odafigyel hűséges szolgáinak az imáira . De nem áldja meg a helytelenül cselekvőket.


Ennél fogva amit vet az ember azt aratja. Legyél egy kicsit igazságosabb és az egész történetet vedd alapul minden részletében,

2015. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
"legyen az a földi megélhetés,az evés,a nincstelenség,az egészség" na ezeket pont az ember baszta el úgy ahogy van. Nézd meg mi volt itt 2-3 ezer évvel ezelőtt. Egy tökéletesen működő önfenntartó rendszer. Most meg mi van? Kb mint egy elrákosodott életképtelen szerv. És a rák maga az emberiség. Könnyű Istenre fogni a szart meddig mi tehetünk mindenről...
2015. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy Káin jobban félt az emberektől hogy megölik a gyilkosságért mint Istentől, ami elég szomorú...

vagy is Káinnak a súlyos büntetés miatti panasza mutatta, hogy attól félt, valaki még megbosszulja rajta a fivérgyilkosságot, de megbánást, azt egyáltalán nem mutatott.

(1Mózes 4:14) . . .ha valaki rám talál, biztosan megöl.”

(1Mózes 4:15) . . .ekkor megjelölte Káint, hogy senki se üsse agyon, ha rátalál.

2015. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor mondjuk úgy ember:Isten 1:1

Isten mondja,hogy haragotokon uralkodjatok,ugye mint Kainnál(bár elgondolkodtató,hogy ha egyszerű döntésből,mikor áldozatot mutatott be,nem tetszését fejezte ki neki az Úr ki maradna nyugton,és mosolyogna szépen...ne legyünk állszentek,ahogy Isten azt kéri légy őszinte hozzá...)mellesleg az Isten lehet hirtelenharagú,de abbol a lélekből az ember már nem...a büntetés lehetett volna más,vagy egy tökeletlen lénynek megbocsátani hisz ez a szeretet,a tanulság mindenáron Istené a hatalom..bennem nem hálát vált ez ki..de velem lehet a hiba!!

2015. jan. 14. 15:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Amugy kösz a válaszokat van benne igazság is.
2015. jan. 14. 15:01
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

(Nem vagyok, vallásos, de:)


Az isten fogalom meghatározásából adódóan mindenható és mindentudó, míg mi emberek korlátoltak vagyok értelmileg és érzékszervileg is. Egyszerűen nincs meg hozzá az alapunk, hogy felülbíráljunk egy tökéletes lényt.


Attól még, hogy a mi felfogóképességünk szerint nem stimmel minden a bibliai Istennel, nem biztos, hogy nekünk van igazunk. Ahogy a gyerek sem tudja, hogy miért kell fájdalmas szurit kapni a dokinál, mi tudjuk, hogy az neki valójában jó.

2015. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó

Egy értelmes gyerek még ha nagyon pici is megérti,hogy miért van rá szükség a szurira,de ha nem is érti az édesanyja ölelő karjában vigaszt talál,abban a pillanatban,sőt talán még kárpótolja is valamivel,vagy eltereli...

2015. jan. 14. 15:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Kain nem bánta meg a bűnét. És igen, maradjon a seggén nyugton. Isten nem fogadta el az áldozatát. Na és? Akkor sincs joga senkin levezetni a feszültségét.
2015. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


"Van egy Isten..."


Inkább, van egy ilyen Istenábrázolás, ami nem egyetemes, nem kötelező érvényű azonosulni vele. Becsukhatod a könyvet és ahelyett, hogy más gondolatai által akarnád a transzcendenst megismerni, te magad leszel a megismerő.

2015. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!