Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ennek a sztorinak mennyi a...

Ennek a sztorinak mennyi a valóság alapja? Valaki volt már hasonló táborban?

Figyelt kérdés
https://k u r u c.info / r / 6 / 118002 /

#kosz #zsidó #tábor #kóser #kuruc #gyűlölet #antiszemita #orotodox zsidó #ortodox-zsidó #zsidótábor
2015. jan. 14. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a cikket, ahhoz túlságosan hosszú és eluntam, de vannak meglátásaim.

Bevezetőül hangsúlyozni szeretném, hogy magam sem szeretem az ortodox zsidókat, sem az ortodox muszlimokat és semmilyen szélsőséget, a keresztényekben sem, de nem foglalkozom velük túlságosan, ha nekik jó és engem nem zavarnak, akkor felőlem élhetnek kedvük szerint.

A cikk íróját sajnálom és nem vonom kétségbe azt, amiket ír, de nekem másfajta gondolataim támadtak.

Maga is hangsúlyozza a tábor ideiglenes jellegét, lehetséges, hogy ez a társaság csak arra a két hónapra bérli, így értelmet nyer az, hogy csak felszínes javításokat eszközölnek, mert se pénz nincs rá, meg nem is érdekük, hogy mindent nagy költséggel megcsináljanak másoknak. Nekem ez tűnt értelmesnek, mert oka mindennek van, ha elsőre nem is látszik mindenkinek.

A fölényes és ostoba kisfőnök azért lehet, hogy nagyobb távlatban látja a problémákat és az is nyilvánvaló, hogy egy lakott üdülő esetén mindig prioritást élveznek azok a feladatok, ahol a közönségforgalom zajlik és ez felboríthatja a szisztematikus munkát. Ha mégis igaza lenne, ez a tábor amúgy sem jellemezhetné 'A' zsidót, mert tudtommal a zsidó tulajdonban lévő gyárak, üzemek hatékonyan üzemelnek, példa rá a háború előtti világszínvonalú Ganz, a Weisz-Manfréd, a Gamma, de minden más zsidó tőkén alapuló termelőüzem, ahol hatékonyan dolgoznak.

Amikor azt olvasom, hogy a gyerekek nem ismerik a fenyőt, nekem az ugrott be, hogy lám, ilyen az, ha 14 milliós városban él az ember, úgy látszik a Central Parkban nincs fenyő. Kíváncsi lennék, más New York-i kölök felismerné e?

Az elöl deszka, hátul léc zsidó lányok sem passzolnak nálam, legalább is a magyar zsidó csajok között vannak bögyösek is, de még mennyire... Most mit tesz Isten, az USA-ban kivasalták őket.

Fogszabályzó meg nem rossz dolog, nekem sem ártott volna, mert lassan több lesz a szemem, mint a fogam.

Ha az öreglányok szeretik a skalpolt frizurát, hát csak tegyék, minden közösségnek megvan az ami nekik szép, a bőrfejűeknél is az a kaffa, minél kopaszabb valaki, az irokézek meg tarajt növesztenek, a barátok meg tonzurát. A vallás az már csak ilyen, ha ősi, akkor sok mindent előír, a férfinak pajeszt, a nőnek meg mást. Tényleg ronda lehet, de ha nekik szép, akkor csak csinálják, mert az a fontos, hogy nekik legyen tetsző, akárcsak az öltözködés.

Amikor a tehetségtelenségről ír, meg a tanulatlanságról, azt is enyhe hümmögéssel fogadom, mert mégis elvégeznek felsőbb iskolákat a zsidók és ha nem is csákánnyal a kézben, de mégis sikeresek a munkájukban ügyvédként, orvosként, kereskedőként, mérnökként, meg szakmákban is azért, vagy hivatalokban dolgozva. Na igen, egy Európai kultúrán nevelkedett bölcsész azért biztosan mondhat nekik új megközelítést, de az is csak az érdeklődésüket bizonyítja, hogy köréje gyűltek felnőtt emberek és figyelemmel hallgatták egy munkás fejtegetéseit, mert azonnal felfigyeltek az értelmes beszédre.

A gyermeknevelésnél abbahagytam az olvasást, de szerintem ez is inkább amerikai stílus, hogy mindent megengednek.

Illetve még annyit, hogy külföldön magam is tapasztaltam, hogy szeretik a vendégmunkásból a szuszt is kihajtani, de legalább fizetnek is, amit az író is elismer. Magam ugyan csak német nyelvterületen gályáztam, de voltam olyan helyen, ami még ismerős is volt a szövegből, mert Németországban sem mindenhol olyan szervezett a munka, illetve gépbeállítóként muszáj volt a lehető legrövidebb időn belül megreparálni, ami bedöglött, mert a termelés nem állhatott. Ha barkácsolva, akkor úgy. Fix und fertig, csak menjen.

Azt még külön megemlítem, hogy a másfajták diszkriminálása sem zsidó találmány, osztozik ebben minden vallási szélsőség, a muszlimoknál gyaurok, a keresztényeknél meg pogányok a másfajta emberek. Még a valamikor szabad szellemű protestáns vallásúak között is akad, aki az ördög tanítványának tartja a katolikust, most nem beszélve a JT féle szervezetekről, akik az egész emberiséget közeli tűzhalálra ítélik hitükben, ha nem csatlakoznak hozzájuk.

Érdekes leírás volt a zsidó szélsőségről, lehet, hogy majd végig elolvasom, de az is lehet, hogy nem.

Mindenesetre oda nem szeretnék dolgozni menni, csak esetleg akkor, ha jól megfizetik és már eleve lesz egy csomó pénzem a kiutazáshoz, mert annyi még soha nem volt, hogy Európát elhagyjam. Örüljön a cikkíró, hogy ilyen burzsuj koldus, mert engem ugyan hidegen hagyna a legtöbb dolog, amit írt, ha vastag a boríték, de szerintem ha hazakeveredik, akkor legközelebb ő is szívesen kimenne újra szívni a melaszt, de talán akkor elfogadja azt, hogy más országban, más népek máshogy élnek, mások a szokások és neki kell hozzá igazodni, mert az ő kedvéért nem fognak megváltozni.

2015. jan. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fenyőről, amin a cikkíró annyira felháborodott, meg még annyit, hogy a budapesti srácok sem biztos, hogy felismernének különféle fákat, tölgyet, szilfát, vagy hasonlót. Az igaz, hogy a fenyőt mindenki ismeri karácsonyról, de hát tehetnek arról az ortodox zsidó gyerekek, hogy náluk nincs karácsonyfa?
2015. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit furcsán hat az, hogy azt írom, nem szeretem az ortodox zsidókat, pedig hát világos, hogy ők sem szeretnek engem, de nem is kell, hogy szeressük egymást, csak tisztességesen kell viselkednünk egymással szemben.
2015. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
A cikk szokasos kutykurutty hazugsag.
2015. jan. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"aki egy zsidót ismer, ismeri az összest"


nekem enyi elég. kb annyi lehet a többinek is a valóság alapja, mint ennek a "bölcsességnek".

2015. jan. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!