Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják azt a keresztény...

Miért mondják azt a keresztények, hogy ha kérek valakitől dedikációt a lemezekre, könyvre vagy valakinek kiteszem a poszterét a falamra, az bálványimádásnak számít? Erre vonatkozó bibliavers?

Figyelt kérdés
Szerintem ha ezt teszem, akkor sem én követem a legnagyobb bűnt a világon.
2015. márc. 25. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Komolyan elcsodálkozom néha, hogy vannak még egyesek, akik egy több száz éves könyvhöz igazodva próbálják meg leélni az életüket. Szerintem szánalmas. Aki egyetért nyomja a piros kezet! :)
2015. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt NEM a keresztények mondják, hanem a szekták tagjai. Velük nem érdemes foglalkozni.
2015. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet keresztény nem mond!

Nyugodtan kérj dedikálást, tedd ki a posztert, ha tetszik

a "bálványimádáshoz" ennek az ég világon semmi köze.

2015. márc. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor minek van köze a bálványimádáshoz?
2015. márc. 25. 16:04
 5/11 anonim ***** válasza:
nos, igazuk lenne, hogyha a poszteren, képen látható személy, személyek istenként állítanák be magukat. pl megértem, ha egy tutanhammon fáraó képet nem helyeselnek, hiszen az istennek kiáltotta ki magát. de egy kispál és a borz poszter?
2015. márc. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Ne általánosíts. Csak a keresztények egy nagyon szűk rétege mond ilyet.
2015. márc. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A baptisták és az adventisták, pünkösdisták amennyire tudom ezen a véleményen vannak. Bár nem ismerem mélyrehatóan az említett vallásokat.
2015. márc. 25. 16:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha kiteszem a lányom képét a falra, az bálványimádás? Vagy ha egy dísztányért teszek ki, akkor imádom a tányért?

Nem hinném, hogy ha kiteszel egy posztert, ahhoz imádkozol, a közbenjárását kéred, a segítséget várod el. Szerintem csak a szobádban azok között szeretnél lenni, akiket szeretsz. Ha ez egy együttes, akkor az.


Az ilyen dolgokat vádaskodó emberek terjesztik, akik marhára tisztába próbálnak lenni a bűn fogalmával, és az egész életük a bűn körül forog, csak épp a kegyelmet nem ismerik igazán. Ez az én véleményem.

2015. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresztények ilyeneket nem mondanak, csak a szektások, akik szeretik beleütni az orrukat mások dolgába ahelyett, hogy maradnának a seggükön.
2015. márc. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szóló összes válaszolóhoz. Ez szektás tanítás, semmi köze a kereszténységhez.
2015. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!