Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 4 év alatt 50%-al nőtt az...

4 év alatt 50%-al nőtt az egyházi iskolák száma. A támogatási rendszerrel is őket hozzák helyzetbe. Nem a világi oktatás színvonalát kellene növelni, és a felnőtt emberekre bízni, hogy álláspontra helyezkedjenek a vallással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az embereket miért nem háborítja fel, hogy az egyház a gyermekek befolyásolása árán akar felszínen maradni?
2015. márc. 31. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Attól h egy suli egyházi fenntartású még nem vagy közeles vallást tanulni vagy azt gyakorolni...
2015. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A támogatási rendszer alapját - az egyházi normatívát - nemzetközi szerződés szabályozza, amit Horn Gyula kormánya kötött a Vatikánnal. És ezt még az EU-nál sem lehet megtámadni.


Persze az összképhez az is hozzátartozik, hogy a Horn-kormány ebbe azért ment bele, hogy ne kelljen visszaszolgáltatni a teljes ingó és ingatlan egyházi vagyont, amit 1945. után államosítottak.


Hogy jó-e ez a mai helyzet vagy nem, azon lehet vitázni, de azért nem árt képben lenni, hogy miért alakult ez így.

2015. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az igazgató szerinti rossz állami támogatás miatt került látótérbe az egyházi iskolarendszerbe való átállás. Ugyanis az egyházi finanszírozás jobb mind az iskolának is, ezáltal a gyerekeknek, mind a tanároknak is anyagilag.

Az egyháznak (most lényegtelen, hogy melyik) egy kikötése volt, hogy akkor veszi át az iskolát, ha több, mint 50%-a tanároknak és a szülőknek is ezt akarja. Ez a többségi támogatás az ilyen fajta indokolatlan, és ismerethiányra alapuló téveszmék miatt, amit vélhetőleg te is képviselsz, nem valósult meg, így az iskola maradt a klikk fennhatósága alatt.

Így a tanárok várhatnak a plusz pénzekre hónapokat sok esetben, nincs, illetve röhejes a kafetéria, a technikaórára ha a szülő akarja, hogy csináljon valamit a gyerek, akkor megvehet különféle összerakó csomagokat a saját pénzén, és sorolhatnám, amely dolgok az egyházi finanszírozáson belül nem így működnének.


Tudod, ezért növekszik a száma az egyházi iskoláknak. Az állam könnyebben, és elszámolhatóbban (kirakatpolitika és egyéb) támogat egy egyházat, mint egy állam által működtetett iskolát.


Nem vagyok politikus, nem látok bele mélyen ezekbe a dolgokba, csupán a véleményemet ötvöztem azzal a valós esettel, ami a közelmúltban esett meg kicsinyke településünk általános iskolájával.

2015. márc. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az egyházi iskolákban ugyanúgy "világi" oktatás folyik. Annyi a különbség maximum, hogy a "Jó reggelt" helyett "dícsértessék"-el köszönnek egymásnak, és minden reggel meg délután imádkoznak közösen.
2015. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
...meg kirúgják a tanárokat, ha nem mennek el a misére.
2015. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ceri ***** válasza:
A világi színvonalat az Szdsz emelte. Meg is lett az eredménye. 10-20 év alatt le is süllyedtünk a béka segge alá ezen a téren is. Az egész közoktatással baj van. Mert az egész rendszerrel van a baj -kapitalizmus. Ma már 3 éves korban kiszakítják a gyereket a családból és 20 év átnevelés után jöhet ki a börtönből -ez a gond- testi, lelki nyomorékként. Ezek közt a keretek között nincs jó út. Régebben az egyházi iskolák sokkal jobb képzést adtak, mint a világiak. Manapság sztem ez se működhet. A tömegesedés mindig is a minőség rovására megy. A pedagógusok úgysem alkalmasak, nem felelnek meg annak a követelménynek. Nem hiszem, hogy az egyház lenne a bűnös, hanem a politika és a pol-i, társadalmi rendszer.
2015. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egyházi iskolák diákjai között nagyon sok vallástalan szülők gyermeke. Bizonyos - nem vallásos - körökben kifejezetten státusszimbólum egyházi iskolába járatni a gyereket. Szintén gyakori, hogy a "problémás" családok, túlterhelt szülők egyházi iskolába küldik a gyereküket, "a papok majd megnevelik" vagy "legalább ott kap valami értékrendet" jelszóval.

Egyébként az egyházi iskolákat is kötik a törvények, kerettantervek, akkreditációk, nem taníthatnak bármit.

Mivel a törvényeknek megfelelnek, és a társadalom felől erős igény mutatkozik rájuk, teljesen indokoltnak látszik az egyházi iskolák számának növekedése. Az állam/önkormányzat meg örül az egésznek, mert legalább egy gonddal kevesebb...

2015. ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A világban, főleg az USA befolyási övezetében az a szemlélet, hogy felesleges a túlképzés. A tömegek gyermekeit nem oktatják magas színvonalon, ez egyrészt drága, másrészt felesleges.

A szocializmusban sokan bírálták, hogy egy magasabb tudásnak nincs meg a kellő értéke, mondjuk egy nyelvvizsgáért fizethettek egy csekély összeget, de a műveltség költsége, amit az állam átvállalt és a ráfordított energia, amit az alany fektetett be, nem hozta az eredményt. Most ez megváltozott. A gazdagok elit iskolákban továbbra is megszerezhetik a gyermekeiknek a magas színvonalú oktatás által biztosított képzést, ez akár külföldi egyetemen is tetőzhet, akár a Harvardon is, amit a kis Viktor burzsuj papája a mellényzsebéből kiperkált.

A mutatkozó hiányt a vallási sallanggal kipótolják, mert az amcsik szerint amúgy is vörösök vagyunk, hiszen a legnagyobb pofátlansággal egyenlő esélyeket szeretnénk a gyermekeinknek,pedig ez soha nem volt lehetséges. A csöves fia maga is csöves lesz, a milliomosé meg szintén milliomos, legalább is minden esély megvan rá.

Ez mindig is így volt és ezután is így lesz.

Most már nálunk is, megint.

2015. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi ez a nagy csodálkozás? Tetszettek volna nem keresztyén kormányra szavazni!


"Az embereket miért nem háborítja fel, hogy az egyház a gyermekek befolyásolása árán akar felszínen maradni?"


Mert genetikusan alattvalók, jobbágyok.

2015. ápr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7. válaszoló jól leírta a lényeget.

itt sokan azt hiszik, hogy az egyházi iskolákban nem az a tananyag, mint az államiakban és csak papok vannak... Én most végeztem tanárszakon, és ugyanúgy taníthatok egyházi iskolában is, mint államiban. Miért tanítanának mást az egyházi iskolákban? Ugyanarra a központilag meghatározott érettségire kell felkészíteni a tanulókat, mint máshol. A kerettanterv is ugyanaz.

Mellesleg, attól, hogy valaki egyházi iskolába jár, még nem lesz vallásos. Ezt az Egyház is pontosan tudja. Sokkal többet számít az, hogy otthon mit lát. Az egyházi iskola csak egy világnézetet szeretne átadni, melyben olyan egyetemes emberi értékek szerepelnek, mint szeretet, becsületes munka, mások megbecsülése, szolidaritás, stb.

2015. ápr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!