Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti ettetek a tiltott gyümölcsb...

Ti ettetek a tiltott gyümölcsből, hogy szenvedést érdemeltek?

Figyelt kérdés

Csak mert én nem.

Ezért nem is értem, hogy miért vagyok büntetve.


2015. ápr. 18. 22:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
47%

Nem.

De Ádámnak és Évának meg kellett volna halnia akkor.

2015. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Akkor vagy buntetve, ha ugy erzed. En peldaul nem erzek ilyesmit. Gondjaid vannak?
2015. ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
A tudást (hogy nem illik meztelenül járkálni) te is megkaptad Ádám és Éva ősszüleinktől, így a büntetés neked is jár. Remélem, segítettem! :-)
2015. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 *Ana Van Der Val* ***** válasza:
95%
Kiskoromban még a homokot is megettem. Ki emlékszik már arra a rengeteg gyümölcsre, amit a szomszéd fájáról szedtem?...
2015. ápr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

A keresztény vallás szerint át vagyunk itatva az eredendő bűnnel, mert Ádám és Éva evett a tiltott gyümölcsből, ezért mi is bűnösök vagyunk.

Márpedig én nem értem, hogy az ő bűneikért miért kéne nekünk bűnhődnünk.

2015. ápr. 18. 23:36
 6/30 anonim ***** válasza:

#5: Nem vagy vele egyedül, én sem értem. Mi közöm nekem Ádámhoz meg Évához?


Mellesleg igen, ettem sok almát, és a tudás fájáról való volt, mert nagyapám minden délben ahogy hazafelé mentünk, adott egy almát, és azt meg kellett enni. Mellé járt egy kis mondóka: "Minden napra egy alma, az egészség oltalma." Ezen kívül mindig mondott valami más bölcsességet is, pl. azt, hogy "Ha még egyszer elhajítod a csitkát, akkor hókon váglak a fokossal!" vagy ilyesmiket. Szóval sokat tanultam tőle, és ez biztosan azért volt, mert a tudás fájáról szedte az almákat.

2015. ápr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
A történet "lényege" hogy az emberi természet alapjába véve bűnös, nem lehet bűn nélkül élni.
2015. ápr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

szia


nagyon sokan felteszik és feltették már ezt a kérdést


A közöd annyi, hogy a leszármazottja vagy, és örökölted a génjeidben a bűnre való hajlamot, olyan ember nincs a Földön akire azt lehetne mondani, hogy büntelen, még ha az emberi szemszögből nézve "nem követett el" semmi olyat sem


egyetlen ember volt ilyen Jézus, aki a halálával érvényteleniteni fogja az öröklött bünt, és elvezeti a hűségeseit arra a tökéletességre amivel Ádám rendelkezett egykor még a lázadása előtt


s nem vagy büntetve, mindössze még nem lépett érvénybe a Jézus halálának Jogi határozata, s ez azért is jó, mert amig van idő ismerd meg a történetet, és vond le a következtetést és kezdj el élni úgy az életedet, hogy ott lehess Isten messiási királyságában


ehhez Ismeret szerzés szükséges ami által igazitod formálod az egyéniségedet.

ha érdekel kérj dijmentes Biblia tanulmányozást a jw.org honlapon

2015. ápr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
díjmentes vagy ingyenes a bibliatanulmányozás?
2015. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 pelgrim ***** válasza:
A bibliai teremtéstörténet elbeszélése jelképes tanmese, nem valós történet. Az ember bűnbeesésének elbeszélése a fejlődésnek azt a szakaszát ábrázolja, mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között. Az ember 'evett' a tudás fájának gyümölcséből azt jelenti hogy tudatosult bizonyos dolgok felől, nem azt hogy engedetlen volt Isten iránt.
2015. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!