Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hányan támogatnának egy...

Hányan támogatnának egy vallásellenes mozgalmat Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nagy szükség lenne rá. Sajnos a több száz éve történt felvilágosodás ellenére még mindig sokan hisznek mesebeli, minden realitást nélkülöző dolgokban és ami még rosszabb, vannak esetek, amikor másra akarják kényszeríteni a saját hamis világképüket.

Itt is lehet olvasni olyanokról, amikor valakit már rendesen üldöznek a jehovisták, vagy a családjában valaki beállt a Hit Gyülekezetébe és annyira teleszemetelték a fejét, hogy rendesen meggyűlölte a családját és csapot-papot hátrahagyva eltűnt a nagy semmibe.

De gondoljunk csak a sok EZO TV-s baromságra, amikor agyatlanokat vernek át a műsoraikkal, a jósnőkre, akik milliókat csalnak ki az áldozataikból, vagy egyszerűen csak a nagymamákra, akik pokollá teszik a gyerekeik életét, amikor az unokájukat be akarják vonni a saját templombajáró mániájukba, mert annak a kisgyereknek meg kell keresztelkednie, templomba kell járnia minden vasárnap, elsőáldozónak kell lennie, bérmálkoznia kell, templomi esküvő kell, különben nem állok veletek többé szóba, stb.


Ezeknek mind nem szabadna létezni a 21. században!


2015. máj. 17. 21:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Megnyugodhatsz, vannak ilyenek.
2015. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Hárman. Én, Gyula, meg az Ottó. A Tót Ottó.
2015. máj. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%

Az ateizmus ilyen, nem kell másik.

De aki vallásos akar lenni, az had legyen az.

2015. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon általánosan kérdezel és szélsőséges (kevés embert érintő) példákat hozol.

Én nem általánosan kérdezek, hogy megvilágítsam mire gondolok.

Hányan támogatnák a katolikus, az evangélikus, a muzulmán, a buddhista és hindi (hogy ne soroljam tovább) ellenes mozgalmat.

Fenti vallásoknak egyenként is több száz millió hívője van, némelyiknek milliárd felett.

Miért is kéne, illetve miért ezek ellen mozgalmat indítani??

2015. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

gratulálok ehez a "felvilágosult" világképhez, a komoly vallásokat az EZO TV-vel összevonni, tájékozott ember lehetsz mondhatom, látom azt a fajta "felvilágosult ateizmust" képviseled ami ha kell fegyverrel(először persze csak törvénnyel meg érveléssel) is az igája alá akarja hajtani az embereket. Volt egy 20. század, ott már kiderült, hogy ez a fajta ateizmus évtezedek alatt tönkreteheti az emberiséget, annyira amennyire egy vallásnak sem sikerült még soha.


Kicsit át kéne gondolni, hogy nem vagy e pont az vagy még rosszabb ami fölött itélkezel, és ez alapján felülvizsgálni a nézeteidet...

2015. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Ezek egyáltalán nem ritka esetek, igenis gyakran megesnek.

Elég megnézni, hogy hányan ugrabugrálnak a Vidám Vasárnap c. műsorban vasárnaponként, ami egész egyszerűen félelmetes!

A családi kapcsolatoknál is rengeteg kérdés szól arról, hogy "anyós arra akar minket kényszeríteni, hogy kereszteljük meg a kisfiunkat, különben megszakít velünk mindenféle kapcsolatot" és ehhez hasonlók.


Vagy ha mondjuk én abban hinnék, hogy minden ember mellett ott áll a Láthatatlan Rózsaszín Tűzokádó Sárkány és egyből tüzet köp mindenkire, aki nem akar minden reggel 7 cigánykereket vetni és rendesen üldözném az embereket, akik erre nem hajlandóak, mert meg akarom őket menteni, akkor mégis mit gondolnátok? Boldogok lennétek?

2015. máj. 17. 21:29
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vallásos, de nem támogatnék ilyent.

Természetesen a bigott, képmutató embereket nem szeretem. A vallásos színbe öltözött bűnszervezeteket fel kellene számolni. Ez senkinek nem sikerült még.

És az az igazság, az emberek a régi mesék helyett úgyis találnak maguknak újakat.

Nézd meg pl. itt az Ezotéria rovatot. Még ha tudom, a kérdések fele trollkodás, akkor is milyen sötétség van emberek fejében.

Az új istenek most a gyíkemberek, kisszürkék stb.

2015. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

Szomorú, ha szerinted minden gondot a világban a hit okoz.

Valószínűleg neked igen. De a világ nem csak rólad szól.

2015. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nem minden gondot a hit okoz, de sok gondot igen.

És én szeretek sok gondot megszüntetni, hogy azzal is kevesebb legyen.

2015. máj. 17. 21:48
 10/30 anonim ***** válasza:
77%

Ha így gondolod, akkor ne aprózz!

Szüntesd meg a katolikus, református, muzulmán, hindu, síva

vallást, ha ezek megvannak az kisebbek is eltűnnek!

2015. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!