Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mindig a kereszténység...

Miért mindig a kereszténység a céltábla, holott a kritizált elemek szinte mindegyike megtalálható más vallásokban is, gyakran még jelentősebb is?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy európai kulturkör, itt ez a legismertebb, meg az is tiszta, hogy a kereszténység nem robbant fel ,vagy lő szitává, nem nyilvánít nácinak vagy művletlen prolinak, sőt még sikkes is tudománytalan baromásogokkal hadonászni(pl, hogy a majomtól származunk, pedig egy közös őstök származunk mi is meg ők is), de talán a világmegváltó ateisták, akik az ő felsőbbrendű eszméik zászlaja alatt akarják egyesíteni a világot majd rávilágítanak ,hogy hol a logika és a hitelesség eben az első pillantásra kettős mércének tűnő magatartásban

2015. máj. 22. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Megértem én, hogy miért kérdezed amit kérdezel, de most őszintén: szerinted fogsz te erre normális választ kapni?
2015. máj. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
71%

"Értem én, hogy európai kulturkör, itt ez a legismertebb"


Na és... akkor mi az, amit NEM értesz?

2015. máj. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Ami meg van más vallásban is, az a kereszténységet ért kritika során rá is vonatkozik. Ami pedig a kereszténységtől eltér, az egy más tészta. Az ok, ami miatt a keresztények vannak a célpontban, az az, hogy keresztényekkel élünk közvetlen közösségben.
2015. máj. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

#3


"Az ok, ami miatt a keresztények vannak a célpontban, az az, hogy keresztényekkel élünk közvetlen közösségben."


Ez ám a humanista hozzáállás: akivel közösségben élsz, az neked célpont. Gratula! Most jól elszóltad magad.

2015. máj. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nyugodtan ki lehet forgatni a mondatot, ha akarod.

De mindössze annyit akart jelenteni, hogy nyilván nem az inuitok bálnahitét fogja bárki is Magyarországon "célpontnak" tekinteni, mert azzal nincs semmilyen kontaktusunk, hanem azt, ami itt heverészik az orrunk előtt.

(Az ellenfél érveinek kiforgatása a tipikus érvelési hibák között is szerepel.)

2015. máj. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

1. Az #5 válaszban megtalálod az enyémet is.

2. Mert itt a legtöbbször keresztények ingerelnek arra, hogy kiigazítsuk tévedéseiket.

3. Kommented első mondatában írottakhoz: a kereszténység nem tesz semmit, mert az egy ideológia. De nevében - beképzelt KDNP-s politikusaink is - annál inkább: lő, nácinak nyilvánít, vagy műveletlen prolinak, továbbá tudománytalan baromságokkal bombáz. Te is nézed a parlamenti közvetítéseket, hogy ilyen pontosan tudsz idézni?

4. Nem elég jól figyelted meg. Akiket te világmegváltó ateistáknak véltél, nem azok. Sok ok miatt.

2015. máj. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 The Vault Dweller ***** válasza:

Azért mert jelenleg az európai kultúrkörben a keresztények akarják a legjobban megugatni a nem keresztényeknek, hogy mit csináljanak. Igaz, a muszlimoknak is vannak ilyen ambíciói, csak hát mégis a keresztényeknek van nagyobb politikai hatalma. Ezért ők képesek is ránk kényszeríteni a marhaságaikat.


Lásd.: KDNP.

2015. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Shai-Hulud ***** válasza:

B.a.s.z.ó.d.j.á.l meg KDNP!

https://www.youtube.com/watch?v=8N63K0VzsNk

2015. máj. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!