Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a tanúk sértőnek tartják,...

Ha a tanúk sértőnek tartják, hogy jehovistának nevezik őket, ők miért ragasztanak gúnyneveket másokra?

Figyelt kérdés

Jehova Tanúi gyakran használják a “hitehagyott” kifejezést, amikor azokról beszélnek, akik elhagyták a vallást, és különösen azok esetében, akik még ellene is beszélnek. Ez nem egy kedves kifejezés tőlük; úgy hivatkoznak Sátánra, mint a “legfőbb hitehagyóra” (Őrtorony, 2006. január 15.) és gyakran mondják, hogy a hitehagyottak veszélyesek (“...ők [a hitehagyottak] nem törődnek a jólétünkkel…” Őrtorony, 2004. február 15.)


A 2011. július 15-i Őrtorony egyenesen kimondja, “ezek a hitehagyottak ‘az elméjükben’ betegek, és szeretnének másokat is megfertőzni a hitehagyott tanításaikkal”. Ezután továbbment, hogy nagyon közvetlen, világos tanácsot adjon arról, hogyan is kell kezelni az ilyen “hitehagyottakat”; “Nem fogadjuk őket az otthonunkban, és nem is üdvözöljük őket. Nem fogjuk elolvasni a kiadványaikat, megnézni azokat a tévéműsorokat, amelyekben szerepelnek, meglátogatni a weblapjaikat, vagy kommentálni az internetes blogjaikat.”


Hol szerepel a Károli bibliában a hitehagyott szó? Sok tanú büszkélkedik itt, hogy ő még a károliból tanult. Ebből kérhetném a pontos igehelyet? Az úvf ugyanis olyan, mint a kardfogú tigris: túlspecializálódott.


2015. júl. 6. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hitehagyás szót én nem találtam a Károli Gáspár forditásban, más szavakat igen amik rokonértelműek, hittől való elszakadás ami arra utal, amit Krisztusról megtudott, amiről meggyőződött később elhagyja és más tanitásoknak hisz. A János 2. levele 9,10,11 verse beszél arról, hogy ne fogadd, ne köszöntsd, mert részes leszel...
2015. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nos az előttem szóló nagyn jól látja azt amit Te nem.


erre mondta az apostol, hogy szavakon való csatározás betege némely ember csak hogy igazolja saját magát.


nem ezzel kellene foglalkozni, hanem azzal, hogy megteszek e mindent hogy elfogadható állapotban vagyok Isten előtt vagy sem.

ezen szavakon való lovaglás pedig nem visz előbbre.

2015. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ok, akkor kérlek soha többé ne lovagolj a szavakon, pl hogy úr, vagy Jehova, vagy jehovista. ok? majd mindíg téged idézlek, amikor a kedves testvérek a szavakon lovagolnak, pl megpróbálják igazolni azt a nyílvánvaló hazugságot, hogy Isten neve benne lenne az újszövetségben. a vt egyértelműen leírta, hogy nem visszaállították, hanem betették. de téged foglak idézni, ugyanis ez a tanúhozzáállás igazán kényelmes: ne lovagolj a szavakon.valóban, Jézus is sokszor használta ezt: ne lovagolj a szavakon. ha megfigyelted volna a kérdésem, amire egyébként képzést kapsz, mármint hogy figyeljünk a házigazda kérdésére, (és mivel írod azidőt, amit itt töltesz, házigazdának számítok, pláne, hogy én írtam ki a kérdést)

szóval a kérdésem nem a hitehagyottakrol szól, hanem arról, hogy miért alkalmaztok KETTŐS MÉRCÉT: ti gúnyolhattok másokat, de titeket nem lehet. a beidézett kiadványaitok azért vannak itt, hogy alátámasszák: hogyan gúnyoltok egyeseket. szóval, ahelyett hogy az egyes szavakon lovagolnál, kérlek, a kérdésemre válaszolj. köszönöm.

2015. júl. 6. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Bolondoknak, elméjükben betegeknek nevezik őket. De mit mondott Jézus?


Ha valaki azt mondja a testvérének: 'Oktalan', méltó a főtanács ítéletére; aki pedig azt mondja: 'Bolond', méltó a gyehenna tüzére.

2015. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szp72 ***** válasza:
100%

Mondjuk azt én sem értem, hogy a jehovista kifejezés mitől sértő.

A marxista Marx követője. A jehovista Jehováé.

Vannak baptista, pünkösdista, adventista egyházak, aszerint, hogy milyen tanokat követnek.

Én például nem ateista, hanem teista vagyok, vagyis istenhívő.

Mi ebben a sértő?

2015. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jók a példáid, köszi. nos, lehet, hogy ők valójában russelisták, és ezért sértés nekik.
2015. júl. 6. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!