Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon a biblia Istene megáldja...

Vajon a biblia Istene megáldja-e napjainkban a harcoló alakulatokat?

Figyelt kérdés
lentebb írták, hogy így van. de ha két, különböző nemzetiségű, de ugyanolyan vallású személy kerül szembe, mi történik?
2010. márc. 15. 08:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sajnos, aki fegyvert fog, az nem fogja nézni, hogy esetleg egy hittestvérét öli meg. Nem fogja előtte megkérdezni, hogy figyelj, te katolikus, evangélikus, protestáns vagy, mert akkor téged nem öllek meg. Elég cinikusnak tűnhet, de sajnos inkább azt mondom, nem is kéne fegyvert fogni. Milyen érdekes, hogy az USA elnökét nemrég béke Nobel-díjjal tüntették ki, miközben katonai csapatai vannak szerte a világban. Érdekes. Hogyan törekszik akkor a békére, kérdem én?
2010. márc. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

azt áldja meg a 2 közül, aki jogos cél érdekében fogott fegyvert

a kérdés viszont jehovás provokáció, úgy látszik, ma a háború van kiadva házi feladatnak

2010. márc. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Jogos cél a másik ember megölése?! Ugyan miért áldaná meg Isten? Látszik, hogy nem ismered a "biblia Istenét". Szerintem csak azért kapaszkodnak az egyházi áldásba a harcok előtt, hogy igazolják magukat. Ne keverd össze az emberi akaratot Isten akaratával. Neki is voltak háborúi, de azokat pusztította el, akik megváltoztathatatlanul gonoszok voltak. Ezekről viszont Isten ítélkezett, nem ember.
2010. márc. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

saját magadnak mondasz ellent kb. 4 mondaton belül

én a Biblia Istenéről beszélek, nem jehováról

2010. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
márpedig a biblia a zsoltárok 83:18 ban ezt írja: te, akinek a neve Jehova, egymagad vagy a legfelségesebb Isten. ez minden bibliában így szerepel, kivéve az új tipusú fordításokat. de pl a károli, és egyéb, elismert fordítások ezt írják. volt alkalmam a vizsolyi másolatát olvasni, több helyen szerepel benne ez a név. valójában e világ istene, sátán, simán elhiteti az emberekkel, hogy ő az Isten, valakik pedig, miként mózes idejében a fáraó, ezt mondják: "ki az a Jehova?" Jézus ezt üzeni ezeknek a személyeknek:"megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom" "égi atyám, szenteltessék meg a te neved". "mindenki, aki segítségűl hívja Jehova nevét, megmenekül"
2010. márc. 15. 14:16
 6/18 anonim ***** válasza:
néhány FORDÍTÁS
2010. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

1-1 helyén szerepel a jehova kifejezés, az eredetiben sehol

ti állandóan az eredeti szövegekkel jöttök, és hogy mennyire hamisak a fordítások...

akkor most hogy is van ez?

2010. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

rajtatok kívül senki nem hiszi, hogy a sátán lenne az isten

úgyhogy nem hiteti el senkivel, legfeljebb veletek

2010. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
az utolsó idézeteid is hamisak, és pontatlanok
2010. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
az lehet, hogy rajtunk kívűl senki sem hiszi ezt, de a biblia ezt állítja, és mi, én inkább ennek hiszek.
2010. márc. 15. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!