Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha "Isten" Ádámot és Évát...

Ha "Isten" Ádámot és Évát -fehér embernek teremtette, akkor hogy hogy vannak pl négerek?

Figyelt kérdés
Mi erre a magyarázat, kedves Biblia szakértők?

2015. okt. 22. 14:59
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
91%
"Kedves " "Kérdező" ! Hol a vasporosban olvastál olyanról, hogy fehér embernek teremtette???
2015. okt. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, a Biblia ezt nagyon rugalmasan kezeli. Ugye van, Ádám aztán Éva, aztán a gyerekeik. És amikor Kain megölé Ábelt, és elűzetik, akkor :


"És elméne Kain az Úr színe elől, és letelepedék Nód földén, Édentől keletre."


Hát biztos Nód földjén laktak négerek is...

2015. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:

#1 akkor ha négerek voltak,hogy lettek fehérek? Ha egyik néger volt,a másik fehér,akkor hogy lett Éva Ádám bordájából?

#2 És őket ki teremtette?

2015. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

#1 nem kell olvasni ilyet sehol, mivel egy keresztény ábrázolásban sem láttam még pl Ádámot fekának megjelenítve.

minden festményen, meg képen hófehér Ádám, és Éva is.

gondolom nem véletlenül...

2015. okt. 22. 15:52
 5/48 anonim ***** válasza:
44%

nem kell olvasni ilyet sehol, mivel egy keresztény ábrázolásban sem láttam

Biblia "szakértőket" kérdeztél, "Kérdező"

Nem árt "átgondolni", hogy mit is akarsz a kötekedésen kívül. "Átgondolni" idézőjelben, mert gyanús, hogy nem megy.


Az ábrázolás ábrázolás, mely arra mutat minden estben, aminek az ábrázolása. Valamilyen képi jelrendszerben való megfogalmazás.

Hogy az egyes rasszok mit, hogyan ábrázolnak, és miért - azt kutathatod, tanulmányozhatod, ha majd kultúrantropológusnak mész tanulni az általános- és középiskola befejezése után.

Így belefekázni az éterbe, ezt nem lehet. Ha most ezen nem sértődsz meg, hanem elgondolkodsz, akkor tanulhatsz belőle. Egyébként csak az időnket pazaroltuk , "te " is, meg mi is. Remélem fogod, hogy miért tettem olyan sok mindent idézőjelbe.

Szívesen.

2015. okt. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:

"egy keresztény ábrázolásban sem láttam még pl Ádámot fekának megjelenítve."

mert nem néztél körül még soha Afrikában.

Félvér Mária, fekete Jézus ott mindennapos.

Nézd meg, ha nem hiszed.


De ugyanígy a mormonok szerint Jézus Amerikában született.


Ja: a magyaroknak meg Verne Gyula.

2015. okt. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
41%

Én nem vagyok vallásos, de a kérdést gyerekesnek találom.

Ha ilyesmit keresel, menj el Marseille-be, és nézd meg a gyönyörű "Fekete Szűzanyát" (La Vierge Noire).


[link]

2015. okt. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

65%-os senki nem kérte, hogy válaszolj a kérdésre, ha nem tetszik az, hogy idézőjelbe raktam "Istent" akkor szépen odébb lehet állni, szerintem nem fognak pisztolyt a fejedhez, és kényszerítenek arra, hogy te itt az idődet pazarold.


igen valóban láttam már néger Jézust, meg félvér Máriát.

de ezeket az képeket-festményeket nem hiszem, hogy a keresztények elfogadják, mint hiteles ábrázolás.

ez max csak a négereknél lehet """"divat"""".

de ne térjünk el az eredeti kérdéstől, mert Ádámról és Éváról volt szó, a Biblia szerint mindannyiunk leszármazottairól, akik mindig is fehér emberként voltak ábrázolva.

és még mindig várom azt, hogy akkor hogyan lettek a négerek?

az ilyen 65%-os válaszolók pedig kíméljenek, köszönöm.

2015. okt. 22. 17:34
 9/48 A kérdező kommentje:
persze hogy gyerekesnek találod, mert érdemi magyarázatot és választ nem tudsz adni.
2015. okt. 22. 17:34
 10/48 -a- ***** válasza:
79%
Isten befestette őket, mert szereti a változatosságot.
2015. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!