Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mindenható-paradoxon kizárja...

A mindenható-paradoxon kizárja egy mindenható isten létezését. Még ennek ellenére is hisztek benne?

Figyelt kérdés
Mindenható-paradoxon: képes e isten olyan követ létrehozni amit ő sem tud megemelni - ha igen, akk nem mindenható, mivel nem tudja megemelni, ha nem, akk sem. Tehát ez egy bonyolult paradoxon, vajon fel lehet-e oldani vhogy?

2015. nov. 8. 02:22
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Gondolj bele.

Egy téren és időn kívülálló szuper-entitásnak akadály egy teremtmény korlátoltsága által feldolgozhatatlan "paradoxon"?

2015. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

Különösen javaslom a 2. bekezdést elolvasni, ez a válaszom.

[link]


<< (...) Isten képes-e logikai ellentmondásokra, (tud-e akkora követ teremteni, amit nem tud felemelni,) de mindezt a logika rendszerén belül. (Az ateista) kijelenti például, hogy ha a világot (fizikai törvényeivel, ok-okozati összefüggéseivel, matematikai és logikai rendszerével együtt, sic!) teremtették, akkor ebből "logikusan következik", hogy a teremtőt is teremteni kellett. >>

2015. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Ozmium42 ***** válasza:
#19 Nem állították ezt soha.
2015. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

15-ös!


"Erre bizonyíték? Erős állítások erős bizonyítást kívánnak..."


Isten teremtett mindent, amit látunk, hallunk, amihez bármi közünk is van. Nincs kivétel. Az idő is a mindenbe tartozik. Isten kijelentette magáról, hogy ő a VAGYOK. Nem a leszek, voltam, hanem az állandó létező.

Ura az időnek bibliai bizonyítékként a harc során megállította a napot.

Ismeri a pontos jövőt, jelent, múltat.

Az istenképbe nem fér bele, hogy ne legyen ura az időnek, hanem függjön tőle. Az ilyen istenkép a görög, római és egyéb istenképbe fér bele, a héber isten, Jézus atyja az egyetlen, mely ura mindennek, mert ő a teljes komplexum teremtője.

2015. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 -a- ***** válasza:

23.hsz-hez:

Újabban az ateisták állítják, hogy a világ a semmiből teremtette meg önmagát. pl:

"A gravitáció törvénye miatt az univerzum képes megteremteni, és meg is teremtette önmagát a semmiből. Ez a spontán teremtés az oka, hogy a semmi helyett van itt valami, amiért az univerzum létezik..” (Stephen Hawking) (~A nagy terv 197.o.)


„Lawrence Krauss: Univerzum a semmiből c. könyvében az ecseteli, hogy jöhetett létre a világunk a semmiből, kvantumfluktuációk által.”

-----------

20.hsz-hez:

„Ha mindig volt valami, akkor két lehetőség van:

1.) Mindig volt anyag, és ez a világ lett belőle, "kifejlődött".

2.) Mindig volt valami, lett belőle I/isten. Isten megteremtett minket.”


1. Ma már az anyag létrejöttét az ősrobbanásból eredeztetik, nem örökkévalónak gondolják. Nem volt mindig anyag.

2. Isten nem lett, mert örökkévaló.->17.hsz.

2015. nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
72%

"A gravitáció törvénye miatt az univerzum képes megteremteni, és meg is teremtette önmagát a semmiből."


Aha! Nem a gravitációt hívják tömegvonzásnak? A semminek a tömege, ami által van a gravitáció, ami megteremti a világot? Ez a Hawkingnak elég sok ücsörögni való ideje van, ezt megértem, de okosabb nem lett ez által.

2015. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

"Isten teremtett mindent, amit látunk, hallunk, amihez bármi közünk is van. Nincs kivétel. Az idő is a mindenbe tartozik. Isten kijelentette magáról, hogy ő a VAGYOK. Nem a leszek, voltam, hanem az állandó létező.

Ura az időnek bibliai bizonyítékként a harc során megállította a napot.

Ismeri a pontos jövőt, jelent, múltat. "


Erre megint nincs bizonyíték. Azt mondjátok meg nekem kedves hívők, ha van isten akkor beavatkozik-e a mindennapokban az ember életébe vagy nem?

- Ha beleavatkozik, pl.: egy ima hatására, akkor igazságtalan, hogy a sok szenvedőt meg hagyja meghalni. Ráadásul kivételt tesz,azokkal akik olyan szerencsések, hogy olyan helyre születtek, hogy megismerhették a keresztény tanítást.

- Ha nem avatkozik bele, hanem ő volt az "első mozgató" ,akkor lényegtelen, hogy van-e vagy nincs nem befolyásolja az életünket.


Tudomány, amit állít, hogy a semmiből keletkezett azt nem úgy csinálja, hogy ráüt a hasára és kitalálja, hanem komoly matematikai, fizikai bizonyítások vannak mögötte.

2015. nov. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Ozmium42 ***** válasza:
A gravitáció nem semmi (bár őszintén szólva nem tudom, miről beszél Hawking), és a kvantumfluktuáció is azt bizonyítja, hogy amit üres térnek gondolunk, az sem a hagyományos értelemben vett semmi, hanem fizikai tulajdonságai vannak, és részecskék keletkeznek és semmisülnek meg benne. Vagyis nincs semmi, még az üres tér is valaminek számít.
2015. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
De hol a kérdező?
2015. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
én itt vagyok, a válaszokat nézegetem :D
2015. nov. 9. 15:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!