Vannak itt ilyenek?

Figyelt kérdés
Hívőből ateista és fordítva? Mi változtatta meg a világnézeteteket?

2015. nov. 28. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Van. Bonyolult történet.
2015. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem baj elmesélheted :D
2015. nov. 28. 19:33
 3/16 anonim ***** válasza:
Én a fordított eset vagyok. Egyáltalán nem bonyolult a történet, annyira egyszerű, hogy nincs is róla mit mesélni. Szép lassan kiforrta magát. Pár évtized kellett csak hozzá :)
2015. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Roland G. ***** válasza:
100%
Világ életemben ateista voltam,Isten a tanúm rá! :D
2015. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
én ateistából lettem hívő
2015. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Van. Hívőből lettem ateista.

Az változtatott meg, hogy nem értek egyet Istennel. És inkább szívesebben elhiszem, hogy nem létezik, mint azt, hogy igenis van, de gonosz.

2015. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Roland G. ***** válasza:
0%

6#


Miért gonosz?Nem lehet,hogy rosszul értelmezed az Írásokat?

Sokan amit Istenre fognak,az valójában nem az ő "műve".(Szerintem)

2015. nov. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ozmium42 ***** válasza:

Hívőből ateista, bár nem vagyok szoros értelemben ateista, de a közismert isteneket magabiztosan tagadom, amiben pedig hiszek, azt nem nevezem istennek.


Azért változott meg a nézetem, mert eredetileg katolikus voltam (nem csak papíron, hittem és gyakoroltam is), de Jehova tanúi meggyőztek néhány dologról. Ez elég volt ahhoz, hogy elhagyjam a katolikus vallást, de Tanú nem lettem, csak szkeptikusabb, mint előtte, és ahogy velük együtt tanulmányozom a Bibliát, nem tartom hitelesnek az ő nézeteiket sem, meg általában a Bibliát sem, meg általában az ilyen sémi monoteista vallásokat sem. JHWH önjellemzése abszurd, ellentmondásos, méltatlan. Az egyiptomi fáraóra illene, az Univerzum teremtőjére nézve viszont szégyenteljes és nevetséges. Tele van rébuszokkal, indokolatlan és elavult "életvezetési tanácsokkal", gyűlölködéssel, irreális világképpel, tárgyi tévedésekkel, zsarolással, fenyegetéssel és átlátszó ígérgetéssel. Nem tudok ezeken átlépni, mintha nem lenne jelentősége, kézenfekvőbb számomra nem komolyan venni az egészet zsidóstól, keresztényestől, iszlámostól.

2015. nov. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Istentagadó ateista voltam, aztán megtalált Isten és én követem, mert így döntöttem saját akaratomból. Nagyon rosszul láttam Istent anno és inkább tagadtam, aztán szép lassan megmutatta, hogy tévedtem és félre is gondolkodtam és félre is informált egy adventista közösség, ahol nem őt hirdetik, hanem a törvényt. Isten maga a szeretet és rossz szemüvegen át néztem sokáig mindent.
2015. nov. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#7

Nem érdekelnek az írások. Minek olvassak arról, amiben benne élek és megtapasztalom?

Abban pedig biztos lehetsz barátom, hogy Isten ebben nyakig benne van, ha egyáltalán létezik. Mivel ő teremtette és ő dönti el, hogy mi hogy működik benne, mert neki végtelen hatalma van, addig ő a felelős.

Még a Pókemberben is benne van, hogy minél nagyobb a hatalom, az annál nagyobb felelősséggel jár. Pedig az csak egy nyamvadt képregény és nem a Biblia.

2015. nov. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!