Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten az első napon megtere...

Ha isten az első napon megteremtette elválasztotta a sötétséget a világosságtól, de a napot csak a negyedik napon teremtette meg, akkor mihez viszonyította az egy napot?

Figyelt kérdés

2015. dec. 20. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Az egy nap a föld tengely körüli egyszeri körbe fordulása. Ahhoz van viszonyítva az egy nap, nem a Nap meglétéhez.
2015. dec. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

"Az egy nap a föld tengely körüli egyszeri körbe fordulása. Ahhoz van viszonyítva az egy nap, nem a Nap meglétéhez"


Hogy a központ csillagunk megléte nélkül hogy lehettek bolygók az viszont egy igen érdekes kérdés lenne. Mi körül keringett a Föld négy napig? A semmi körül?


Kicsit geocentrikus a vallás, ez pedig pár száz éve túlhaladott dolog.

2015. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

sehogy, ez itt költészet, nem természettudomány, már az ókorban sme éertelmezték annak, a nap itt nem időt jelöl


ha pl azt mondom az én szerelmem nekem olyan mint a friss forrásvíz, akkor nagyon téved aki ennek alapján azt feltételezi ,hogy az én szerelmem oxigénből és hidrogénből áll jobbára ami bizonyos ásványokat feloldott

2015. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

"Mi körül keringett a Föld négy napig? A semmi körül?"


Úristen, nem keringett semmi körül a föld négy napig... Most mi lesz?

2015. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha pl azt mondom az én szerelmem nekem olyan mint a friss forrásvíz"


Ott van, hogy nekem olyan, mint... Viszont a teremtés leírásánál nincs ott, hogy olyan, mint egy nap...

Ha ezt mondanád, hogy az én szerelmem a friss forrásvíz...

A leírásnál első nap van. Szerinted hány darab első nap volt?

2015. dec. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

"Úristen, nem keringett semmi körül a föld négy napig..."


Persze, előbb volt a Föld a nagy semmiben - persze napok azért már voltak - utána köré teremtődött a Nap és a Tejútrendszer, az Univerzum és az egész forogni, keringeni kezdett. Ez annyira egybevág az elmúlt kb. 2000 év tudományos megfigyeléseivel és eredményeivel.

2015. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ákos13 ***** válasza:
100%

A Nap a Földnél hamarabb alakult ki, ezt tudjuk. A Biblia ezen része mítosz, a zsidók úgy képzelték, hogy Isten olyan módon teremtett, ahogy a Genezisben le van írva. De a tudományos ismereteink segítségével már rég megcáfoltuk ezt a történetet, ezért nincs is értelme belekötni, ezzel az erővel az Odüsszeiába is beleköthetnénk, hogy miért van benne Polüphémosznak csak egy szeme.


A probléma csak az, hogy jó néhány keresztény még ma is képes erre tudományos forrásként tekinteni, és a többszörösen alátámasztott természettudományos magyarázatokat elvetni. Pedig a megcáfolása nem jelenti automatikusan, hogy nincs Isten, csak annyit, hogy nem Ő ihlette ezen iratokat.

2015. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Azt már ne is feszegessük, hogy Nap nélkül marha hideg is lenne, de olyan, hogy még a gázok is cseppfolyósak lennének, ami a megfigyelések szerint nem nagyon kedvez az életnek.
2015. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A 3. és 7. válaszok a jók.


A másik két versenyző pedig csak egymással trollkodik, nem hiszem el hogy lennének ennyire ostoba emberek.

2015. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Istennek volt egy zsebórája csak nem szólt róla senkinek
2015. dec. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!