Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves jehova tanui . Azt,...

Kedves jehova tanui . Azt, mondjátok, hogy tiszteletbe kell tartani más vallást. Akkor mért van az, hogy ha be csengetek hozzám, és én közlöm veletek, hogy katolikus vagyok, s ezek ellenére folytatjátok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 1. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

egyrészt a tiszteletben tartás nem azt jelenti, hogy valaki nem próbálhat meggyőzni a véleményéről, te is megpróbálhatod őket meggyőzni pl


de egyébként abban meg igazad van, hogy jehova tanúinál a tiszteletben tartás addig tart amég őket kell tiszteletben tartani ha nekik kéne másokat akkor már nekik küldetésük van

2016. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Általában ez csak önfényezés náluk,hogy jó véleménnyel legyenek róluk az emberek.De jól tudják ők is,hogy valójában a saját vallásukon kívül semmi mást nem tisztelnek komolyan.
2016. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%

érdekes válaszokat olvastam a nem Jehova Tanúitól, pedig a kérdést nem nekik tették fel.


A válaszom erre kedves Kérdező az, ami az első tanítványok válasza is lehetne. Ők is elmentek Jézussal együtt, a "más vallásúakhoz" pont azért, hogy halljanak arról, amit abban a "vallásban" nem tudnak, nem tanítanak az Igazságról, nem a pontos ismerettel rendelkeznek

Ellenben Jézus nem hozta volna létre, ezt a világméretű munkát annak idején, hiszen mindegy volna milyen 'vallású" valaki úgy is megváltásban részesül, mert hisz valamiben.


A jelenések könyvében íratta le azt a komoly felszólítást Jézus, hogy a hamis vallások birodalmától annak szokásaitól el kell jönniük azoknak, akik szeretik Őt, mert ezek a "vallások" megrovásban fognak részesülni, s azok is akik oda tartoznak, még ha nem is gyakorolják, csak mert megkeresztelték őket abban.


(Jelenések 18:4–8) 4 És hallottam, hogy egy másik hang ezt mondja az égből: „Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok részestársai lenni a bűneiben, és nem akartok kapni a csapásaiból. 5 Mert bűnei egészen az égig halmozódtak, és megemlékezett Isten az igazságtalanságairól. 6 Éppen úgy fizessetek neki, ahogy ő fizetett, és kétszer annyit tegyetek vele, igen, a kétszeresét annak, amit ő tett; a pohárba, melybe ő töltött kevert italt, kétszer annyit töltsetek neki abból. 7 Amennyire dicsőítette magát, és szégyentelen fényűzésben élt, annyira adjatok neki kínt és kesergést. Mert folyton ezt mondja szívében: »Királynőként ülök, és nem vagyok özvegy, és kesergést soha nem fogok látni.« 8 Ezért jönnek el egyetlen napon a csapásai: halál, kesergés és éhínség, és teljesen elégetik őt tűzzel, mert erős Jehova Isten, aki megítélte őt.


Most még jó viszonyban vannak a vallások a politikával, és a világban zajló dolgokkal, és ezért hihetetlennek tünhet, ám a teremtő fogja a szívükbe adni a hatalmaknak, hogy a vallásokat kifosszák, megsemmisítsék, s ez lesz a nyitó jelenete a nagy nyomorúság kezdetének.

2016. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Miböl gondolod,hogy a jehova tanui vallás az igaz vallás? 19 század végén keletkezett.amit idéztél is,hogy isten ki adta,hogy máss vallás .......... azt nem gondolod,hogy a taoistak,budhistak, stb vallásra érthette?
2016. jan. 2. 12:51
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

"érdekes válaszokat olvastam a nem Jehova Tanúitól, pedig a kérdést nem nekik tették fel."


Mit találtál bennük érdekesnek?


"Ellenben Jézus nem hozta volna létre, ezt a világméretű munkát annak idején, hiszen mindegy volna milyen 'vallású" valaki úgy is megváltásban részesül, mert hisz valamiben."


Jézus nem azt mondta,hogy azok részesülnek megváltásban,akik Jehova tanúihoz csatlakoznak,hanem azt mondta,hogy azok,akik a szeretet útján járnak.A szeretet pedig nem vallásfüggő.

2016. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Háát igen....Jehova Tanúi...........a közöttük eltöltött 10 év során sok mindent megtapasztaltam róluk, de mára már világosságban járva látom ezt a rendszert kivülről.Igen pont erre és az ilyen hasonló szervezetekre írja az Ige "Hogy fussatok ki népem...."

"Megkerülik az egész világot, hogy egy embert Jehova Tanúivá tegyenek és mikor azzá teszik a gyehenna Fiává teszik"...."Kik megtartják a kegyesség látszatát, de megtagadják annak erejét"

5 évembe telt mire helyreállt az életem ésa családommal is tudtam rendezni a viszonyt.

Elképesztő becsapásban és önigazoltságban élnek....persze ezt nem veszik észre....na mindegy Isten kegyelméből kijöttem és mind mentálsian, mind anyagilag, mind érzelmileg helyreálltam. De óriási munka kellett ehhez és nem beszélve egy Istent valóban ismerő szeretetteljes közösségre vot szükségem, amit sikerült megtalálnom

2016. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Na..igen-igen "Jehova" tanúi.


Én addig tisztelem más vallását amíg nem tesz rosszat másnak ,illetve ő is úgy cselekszik ,mint én e kérdésben.

2016. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

"egy Istent valóban ismerő szeretetteljes közösségre vot szükségem, amit sikerült megtalálnom"


Komolyan érdekelne, hogy kik azok és mit hisznek?! Ha jobbak a paraméterek, én is megyek.

2016. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%

Nem gondolom.


hiszen voltak ott Etióp származásúak, Rómaiak, Görögök Macedónok, Szamáriaiak, stb, s ezeknek mind elmondták,

a saját nyelvükön halhatták mert akkor a szellem megadta nekik, hogy a létező nyelveken tudjanak beszélni, mert nem volt idő nyelvtanulásra.


A Szamáriaik is Ábrahám egyik vonaláról voltak, még sem értetek egyet és nem is kedvelték egymást a zsidókkal, Jézus nekik is elmondta, hogy rossz úton haladnak a Zsidó farizeusokkal együtt.

2016. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8/9


76 éves kovács Dénes bácsi által pásztorolt Gyömrői Keresztény Gyülekezet. Gyere el holnap reggel 10-re

2016. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!