Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik a felülírás szabálya...

Létezik a felülírás szabálya az Iszlámban?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy ha két egymásnak ellentmondó állítás van a Koránban akkor a hátrébb szereplő,később írt állítás az igaz.

Tehát ha a Korán az elején azt írja, hogy a tevék nővényevők , de később az szerepel benne, hogy húsevők akkor az az igaz.


tehát ha az szerepel a koránban ,hogy ne ölj,légy kíméletes a könyv népeivel(zsidók,keresztények),de a később következő szúrák ezt megengedni vagy buzdítanak eme cselekvésekre akkor vajon melyik az igaz?

A későbbi állítás ugye felülírja az előbbit tehát ölhetnek.


Ez igaz? Létezik? Vagy létezik csak a hitetleneknek ezt nem kell tudni és a számukra ez nemlétezik?


Azt hiszem Tv műsorban mondták és nem olvastam, hogy Mohamed eleinte rokonszenvezett a zsidókkal és később amikor szembesült azzal, hogy zsidók nem akarják őr prófétaként elismerni meg az általa hirdetett vallást sem ismerték el utána kezdett sokkal keményebben és ellenségesebben fogalmazni a zsidókkal kapcsolatban.


Van olyan könyv ami a Korán ellentmondásait veszi számba,vesézi ki,hívja fel rá a figyelmet? Hol írnak arról, hogy a Korán szerint kikkel szemben milyen alapon engedhető meg az erőszak és a gyilkolás?



2016. jan. 5. 19:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Aki egyetlen olyan lelket megöl, aki se nem gyilkolt, se romlást nem okozott a Földön, az olyan, mintha az összes embert megölné. Aki viszont életben tartja, az olyan, mintha az összeset életben tartaná. (5:32)


Allah nem tilt el benneteket azoktól, akik nem harcolnak ellenetek a vallás miatt, és nem űznek ki benneteket lakhelyeitekről, hogy jól bánjatok és igazságosak legyetek velük. Allah bizony szereti az igazságosakat. (60:8)


Ez itt Isten szava. Teljesen egyértelmü és világosan fogalmaz. Erre minden igaz muszlim megesküsik hogy igy van és igy is gondolja. Viszont úgy látom hogy azt feltételezed én hazudok neked ami egyáltalán nem tetszik.



"A kezdetektől háborúval terjesztették és gyilkoltak.

Egyszer elnézőek más vallásúakkal máskor meg nem."


Elmondtam hogy az iszlám szerint hogy van, de te továbbra is ezeket a hazugságokat ismételgeted. Látszik hogy a történelmet és az iszlámot sem ismered. Mondtam hogy olvass utána de nem vagy erre hajlandó. Ha én valamire keresem a választ utánanézek. Először is olvasd el a Koránt és a Próféta életét. Utána mondj véleményt.

2016. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem, hogy ha sz Iszlám nem olyan amilyennek mi hisszük és nem szerepel a Koránban,sőt még tiltja is azon cselekedetek amiket mi hitetlen,tudatlanok a Koránnak tulajdonítunk akkor mégis miért követik el ezen tetteket Afganisztántól Marokkóig?

A nők másodrendűek,megköveznek,gyilkolnak stb.

Sehol sem tudják a Koránt értelmezni?

Mert ha csak Európában,az Usa-ban vagy Ausztráliában lennének ilyenek akkor biztos a mi életformánk hozza ki ezt a jóravaló,igaz hitű muszlimokból,de a saját országaikban is viselkednek és élnek.


Ennek mi az oka?

2016. jan. 12. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!