Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Pár éve úgy érzem, hogy új...

K1zs kérdése:

Pár éve úgy érzem, hogy új vallás született. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom Magyarország keresztény ország, de valljuk be szinte senki nem él a keresztény értékek szerint. Persze "papíron" még mindig azok vagyunk, de a gyakorlatban nem.

Szerintem az új Jézus Krisztus a pénz, az új Isten pedig a siker. Ezeket keresi mindenki, ezek szerint akar élni, mintha egy evangélium lenne a pénzkeresés.

Baj, hogy ezt érzem?

Itt nem csak a politikusokra, és üzletemberekre értem ezt, hanem mindenkire. A legnagyobb megváltóként néznek fel az emberek a vagyonos emberekre.

22 éves vagyok elég fiatal, de ezt szerintem jobb tudatosítanom magamban. A józan ész már semmit nem ér, se az elkötelezettség vagy a bajtársiasság.

Új isten van, új evangélium.

Visszahozni a régit már nem lehet, ne is álmodjunk ilyenről, csak szerintem jobb e szerint élni, mint egy hazugságban reménykedni.



2016. márc. 13. 22:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a facebook bölcsességet melyik 40 éves háziasszony profiljáról másoltad?
2016. márc. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Érezheted ezt, eléggé töményen halmozod a közhelyeket. Nem baj ez, csak az eredeti, és persze a valóságnak megfelelő gondolatoknak is hagyjunk helyet.
2016. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Fújj, de rossz. "de valljuk be szinte senki nem él a " blabla - 10millió nevében miért vallasz?

"Baj, hogy ezt érzem? " Baj.

Menj inkább aludni, jó éjszakát!

2016. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Ákos13 ***** válasza:
29%

Persze, hogy így van. Mindenkit csak a pénz érdekel. De nehogy azt hidd, hogy jobb volt, míg valóban keresztény ország voltunk. A legsötétebb időszak volt, mikor évszázadokon keresztül az egyház diktált. Az emberek akkor is csak azért hittek, mert az egyházzal összefonódott állam rájuk erőszakolta a hitet. Szent István például komoly büntetéseket rótt ki azokra, akik nem jártak templomba, és persze a tizedet is elrendelte, hogy szegény jobbágynak legyen terhe bőven.


A mostani korszak sokkal jobb, mert legalább a tudomány nagyon gyors ütemben fejlődik. Az én célom is a tudomány szolgálata lesz a jövőben, és nem fog érdekelni, mennyit fizetnek majd a munkámért, mert engem a pénz nem érdekel.


"A józan ész már semmit nem ér,"

Pont hogy most nőtt meg a józan ész értéke, mikor a tudomány virágkorát éli.


"Visszahozni a régit már nem lehet,"

Még jó, Isten ments, hogy visszahozzuk a szellemi béklyót...

2016. márc. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A világot mindig is a pénz és a hatalom mozgatta. A középkorban is, csak akkor még mindez vallási és lovagi erények mögé volt bújtatva. Nincs új a nap alatt. Az emberi természet nem változik, csak a technológia, ami körülvesz minket.
2016. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Maaaaaaaaaargit! Nóóóóóóóóórmáááááááááááális?!?!
2016. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
ez mindig is így volt, nem értem mit lepődsz meg rajta. most, hogy nem erőltetik a vallást mindenkire, sokan rájöttek, hogy hiába imádkozol otthon az Istenedhez, ha közben otthon ülsz és várod a csodát.
2016. márc. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem új vallás, hanem egy általános társadalmi jelenség, hogy az emberek pénzhez akarnak jutni, és sikeresek akarnak lenni. Szeretem semmi baj nincs ezekkel a törekvésekkel, ha mindezt úgy érjük el, hogy nem ártunk másoknak.


A Szentírásból tudjuk, hogy Isten sincs ellene a gazdagságnak és a sikernek bizonyos esetekben. Salamont például hatalmas gazdagsággal és sikerrel áldotta meg: Bölcsességgel, gazdagsággal, és rengeteg nővel.

2016. márc. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Dante bölcsen válaszolt, és ráadásul neki is van pokla:)


Amúgy mikor és melyik templomba tetted be utoljára a lábad kedves k1zs?

Miben látod a pénz istenítését? Elárultak miatta?

2016. márc. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

hűűűűűűűűűha te is kitoltad a spanyol viaszt machiavelli evola és hitler után? Te is felfedezted, hogy erősebb kutya b...


kéne egy kis pénz igaz? pina? na hát nyilván, de végső soron a hatalom az igazi nem?


már csak egy dolog zavar, az nyomorult jézus, hogy magyaráz valaki egy közelkeleti porfészekben, erre rá párszáz évvel már nincs rabszolgaság sem


itt az ideje, hogy az önző és felszínes ember ne bujkáljon, hozzunk létre egy új erkölcsiséget, ahol végre nem széllel szemben kell hugyozni hanem hátszéllel!


őszintén örülök ,hogy ez a végtelenul újító gondolatot ami sosem volt jelen, amit annyira de annyira többet kéne hangoztatni hiszen nem rejlik minden emberben valahol végre így közzétette valaki


engedd meg kérlek ,hogy a csicskádnak nevezhessem magam ezen túl

2016. márc. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!