Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy esetleges földönkívüli...

Egy esetleges földönkívüli intelligens létforma felfedezésének hírét hogyan hevernék ki egyes kisegyházak?

Figyelt kérdés

Elvileg a kereszténységen belül ez a téma nem okoz gondot, már ha a történelmi érett egyházakat nézzük. De a temérdek neoprotestáns és fundamentalista felekezetek közül jó néhány ellene van ennek a témának. Mondjuk ha nem tévedek a bakteriális, primitív, tehát nem intelligens élet lehetőségét még a neoprotestáns irányzatok is elfogadják.

Tegyük fel hogy megtörténik a felfedezés az intelligens élet kapcsán. Az, az utáni társadalmi sokkot hogyan élnék meg, és hogyan élnék túl a kisegyházak? Milyen módszerekkel? Vagy megszűnnének létezni és a tagok szétszóródnának más felekezetek között?

Meg egyáltalán mi lenne az azonnali reakció?


Személyes kérdésem: Lenne olyan aki már az esemény után nem tudna tag maradni? Az egyháza álláspontja, vagy a csalódottság miatt?



2016. márc. 29. 09:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Én meg az 1-sel.
2016. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 szp72 ***** válasza:

Minden keresztény felekezet hitét megrengetné ha valóban kiderülne, hogy léteznek földönkívüli értelmes lények.


Hogy valóban összeomlik-e vagy sem az attól is függne, hogy ezek a lények mennyire lennének vevők a kereszténységre, mit mondanak, mit tudnak, mit bizonyítanak, mit akarnak stb. Például ha bizonyítanák, hogy valójában ők teremtették az embert az mindenesetre tényleg egy nagy csapás lenne.


Erről azonban szó nincs, nincs bizonyíték rájuk. A különböző UFO hírek pedig akkora félelmetes borzasztó ökörségek, hogy akkor sem érdemes hinni ha igazak. Sokkal valószínűbb, hogy sátáni sugalmazottságú beteges hallucinációk.

2016. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Beteges hallucináció az, amit te előadsz.

Előre bocsátom, nem vagyok sem vallásos, sem UFO hivő. Azonban, hogy a földön kívül is létezhet élet, arra a legkomolyabb bizonyíték éppen mi vagyunk, földiek.


Ki volna olyan hülye, hogy elhinné, a hatalmas, sok milliárd fényév átmérőjű univerzumban itt és csak itt jött létre élet? A sok milliárd másik nap körül keringhet sok tízmilliárd bolygó, amely vagy földi tipusű, vagy más fajta életnek adhat otthont. Ennek valószínűsége hatalmas. Annyira, hogy szinte bizonyos is.


Az viszont tény, hogy nem csak a kisegyházak ,de a nagyok is bedőlnének, mert a hívek nem ennék tovább az ádám éva maszlagot, a sátánról, az istenről, angyalokról, pokolról és menyországról szóló baromságokat. És nem is tejelnének többé.

2016. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

"Ki volna olyan hülye, hogy elhinné, a hatalmas, sok milliárd fényév átmérőjű univerzumban itt és csak itt jött létre élet?"


Sajnos sok-sok millió ember, minden fenntartás nélkül... És ez 2016-ban elég siralmas állapot, szerintem... :(

2016. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Ja, és nem ezt látom a fő gondnak. Hanem azt, hogy jó eséllyel ez még 3016-ban is így lesz.
2016. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
10: Rosszul teszed.
2016. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 szp72 ***** válasza:

@ Beteges hallucináció az, amit te előadsz.


Őszintén szólva nem nagyon értem, hogy a válaszomban mit találtál betegesnek vagy pláne hallucinációnak, mert meglehetősen tárgyilagosan fogalmaztam.


@ Ki volna olyan hülye, hogy elhinné, a hatalmas, sok milliárd fényév átmérőjű univerzumban itt és csak itt jött létre élet?


A keresztény hitet vagy legalábbis a katolikusat egyáltalán nem zavarja, hogy más bolygókon is vannak baktériumok vagy akár dinoszauruszok is. Egyedül csak az értelmes lények léte lenne zavaró, de mint mondottam az is csak akkor, ha azok nem volnának vevők a kereszténységre, ha egészen más szellemiséget képviselnének.


@ A sok milliárd másik nap körül keringhet sok tízmilliárd bolygó, amely vagy földi tipusű, vagy más fajta életnek adhat otthont. Ennek valószínűsége hatalmas. Annyira, hogy szinte bizonyos is.


Mivel nem tudhatjuk pontosan, hogy mekkora az élet vagy pláne az értelmes élet kialakulásának statisztikai esélye, így nem állíthatsz sem hatalmas, sem biztos valószínűséget. Tudod az ember meglehetősen bonyolult szerveződés, ha elfogadjuk is (ami persze szintén nem bizonyított), hogy pusztán csak statisztikai szükségszerűség útján jött létre az valami nagyon-nagyon kicsi szám lehet.


@ Az viszont tény, hogy nem csak a kisegyházak ,de a nagyok is bedőlnének, mert a hívek nem ennék tovább az ádám éva maszlagot, a sátánról, az istenről, angyalokról, pokolról és menyországról szóló baromságokat. És nem is tejelnének többé.


Úgy tűnik, hogy meglehetősen járatlan vagy a különböző egyházak teológiájában, mint például Ádám-Éva történetiségével kapcsolatos elgondolásokban. Így javaslom, hogy ne nagyon dobálózz a "tény" szóval, mert a hangyafing tudásoddal ez nagyon ciki.

2016. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

# szp72


"Minden keresztény felekezet hitét megrengetné ha valóban kiderülne, hogy léteznek földönkívüli értelmes lények."


Mert miért is? Mi változna?

Katasztrófa lenne, ha így lenne ahogy állítod!

2016. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

szp72-től én sem értem azt a "minden keresztény hite megrendülne" hozzáállást.

Tudtommal ez nem okozna gondot.

Ebből a cikkből jutott eszembe a téma:

[link]


(krisnás vélemény után a keresztény)


Ebből az jön le hogy gondot nem okozna. De akkor eszembe jutottak egyes kisegyházak. Ha nem tévedek talán Jehova Tanúi, az Adventisták, talán a Hitgyülisek is, és még lehetne sorolni.


# 6

Figyelj, lehet fordítva is. Hogy ők fedeznek fel minket. Nyilván mi tudomást szerzünk róla a kapcsolatfelvétel alapján. Nekem mindegy. Sőt ez esetben nem lehetne abba kapaszkodni hogy nem valódiak, és a tudományos eredmények hazudnak.

2016. márc. 30. 14:24
 20/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nagyon vicces lenne látni, ahogy kínlódnak :)
2016. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!