Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten beprogramozta a zsidókat?

Isten beprogramozta a zsidókat?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok, de néha olvasgatom a Bibliát és felmerültek bennem kérdések, amiket kíváncsi vagyok, miképpen magyaráznak meg a vallásosak.

Lényegében Isten mindent tudásának és mindenhatóságának a kérdésköre, a jövőbelátó képességével egyetemben, plusz szabad akarat.

Most nem áll rendelkezésemre Biblia, de Jeremiás történetének a végén (amit gondolom könnyű megtalálni) Isten megígéri Ráchelnak, hogy másodszor is kivezeti az elbitangolt zsidókat Egyiptomból.

Aztán hozzáteszi: ezután a bensőjükbe, a szívükbe teszi a törvényeit.

Na, ez már valami, ez világos beszéd!

Akkor nem lesz annyi eltévelyedés, elhajlás. Az asszonyok nem viszik a 'kalácsot' Asérának, nem helyezik bizalmukat többé a zsidók hamis Istenekbe, mert hát a prófétákkal üzengetni nem hatékony eljárás, vagy elhiszik, vagy nem.

Ez már kétség kívül valóságos megvezetés, hovatovább programozás, a mai fogalmaink szerint.

Kár, hogy nem mindjárt ezzel kezdte, de hát úgy tűnik, Isten is tud tanulni, ha muszáj, (nocsak, egy mindenható és mindent tudónak sem sikerül kapásból minden), bár kérdés, ha a szabad akarat már nem annyira szabad, mert program szerint fut, akkor már egyáltalán lehet e szabadságról beszélni?

Aztán ugye fura ez, hogy csak most jön elő ezzel, mert hát Ő bizonyára már előre tudta, hogy a zsidók tévelyegni fognak, ahogy mindent tud, még az Antikrisztus eljövetelét is, bár ha mindenható, akkor azt is könnyen meg tudná akadályozni, mert hát mi az neki?

Simán csinálhatna egy más jövőt, Sátán nélkül, Antikrisztus nélkül, mert hát még a szabad akaratot is tudja befolyásolni, ha akarja és ezek szerint igen, valóban akarja, legalább is a Biblia szerint.



2016. márc. 30. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezzel a "beprogramozással" egy fajta attitűdöt, belső motivációt ad az Isten. Ez nem szünteti meg a szabad akaratot, hanem csak a szabad akaratból fakadó emberi döntést próbálja pozitív irányba befolyásolni.


Ugyanakkor a démonok meg negatív irányba próbálják próbálják befolyásolni a szabad akaratot. Isten tehát nem tett mást, csak kiegyenlítette a mérleg serpenyőit. Fogalmazhatunk úgy is, hogy ezzel állt helyre a szabad akarat, mert előtte negatív irányba volt kibillenve.

2016. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem úgy tűnik a szöveget olvasva, hiszen kicsinyt is, nagyot is érint, mégpedig igen mélyen, olvasd csak el még egyszer!


A "démonok" programozását mivel tudod igazolni?

Mutass bibliai idézetet, mert nélküle csak súlytalan vélekedés amit mondasz.

2016. márc. 30. 17:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem programozta be őket.

Nekem van zsidó ismerősöm és nem hiszem, hogy valami program futna az agyában. Legalábbis, én nem vettem észre.

2016. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a "bensőjükbe, a szívükbe teszi a törvényeit" nem azt jelenti, hogy beprogramoz minden zsidót :D


Isten ma is a bensőkbe teszi törvényeit, vagyis tanít bennünket és más embereket is, de mi döntjük el szabad akaratunk révén, hogy megfogadjuk vagy sem.

2016. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vágom a kérdésedet kérdező.


Üdv: egy "beprogramozott" zsidó

2016. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ős vagyok:


Mondjuk most így délután fáradt is vagyok ,mivel egész nap nem aludtam ,szóval ha vágnám is ,akkor se válaszolnék ,bocsi. :/

2016. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Genetikailag gondoltad? (a kérdezőnek)
2016. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!