Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért beszélik bele mindenkibe...

Miért beszélik bele mindenkibe h létezik isten?

Figyelt kérdés
Szerintem NEM létezik, mindenki behódol egy vallásnak mint a birkák és követik amit leír a biblia, szerintem kitaláció az egész, mitől lenne szent egy pap? Aki istenről prédikál, mi köze neki hozza? Semmi. ugyanúgy követ el bűnt, hazudik..mivel ember, mégis miért járnak ennyien templomba hozza? A lényeg a kérdésbe amire ki akarok lyukadni, isten szerintem egy nem létező dolog, hanem az, hogy az életben ne rossz dolgokat cselekedj, hanem legyen lelkiismereted, szeretet a szívedben, szeresd embertársaid,állataid, ne ölj stb szerintem isten egy jó cselekedet/gondolat, sokak képzeletébe mégis egy Jézushoz hasonló ember arccal felruházott férfi jut eszébe (honnan tudnák a nemét)?

2016. ápr. 13. 23:42
1 2
 1/17 Roland G. ***** válasza:
30%

Szia!

Kicsit lépéshátrányban vagy,de még behozhatod.

Én nemcsak hiszem,hanem 100%-osan tudom,hogy létezik,mivel találkoztam vele.Nem egy gondolat vagy valamilyen személytelen erő/energia,hanem valóságos személy.

Jó éjt! :)

2016. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

Most te komolyan azt szeretnéd, hogy azt tárgyaljuk ki, hogy te miben hiszel és miben nem?

Szerinted kit érdekel?

2016. ápr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy beszélik bele, főleg manapság nem. Van egy csomó ateista s olyan, aki hisz istenben, de nem a szakállas öregben, akire esetleg gondolsz, lehet hinni sok istenben, vannak ilyen vallások szép számmal...


A te világképeddel, hiteddel sincs baj, higgy abban, belőled nem nézem ki, hogy erőszakosan terjeszd, amivel máris sokkal jobb vagy, mint egyes vallásgyakorlók.

Szabadon hihetsz, amit akarsz s szabadon tartozhatsz vagy sem valláshoz. Van a világnak olyan része, ahogy ez nincs így, de itt igen.


Pont itt és most mi a gondod, nem tudom.

2016. ápr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
78%
Na és hogy találkoztál Istennel?
2016. ápr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

@Kérdező


Néhány gondolat a kérdésedhez:


- Érthető, hogy szerinted nem létezik, sokak szerint létezik.

- Keresztényként nem a "vallásnak" hódolunk be. Az Egyház a hívők közössége, akik őrzik Jézus Krisztus Urunk parancsolatait.

- A Bibliát a próféták és az apostolok hagyták, érthető, hogy tekintélye van.

- Az Újszövetség szóhasználatában a "szent" a hívőkre vonatkozik, így nem csak az egyházi személyek a szentek, hanem mindenki, aki az Egyház részre (Vö. 1Kor 1,2) [De vigyázz! Ennek a kifejezésnek nem minősítő jellege van.]

- Nyilván, az egyházi személyek sem tökéletesek, de nem is mondta senki, hogy azok. Nem értem, ezt most hogyan kapcsolod össze a templomba járással. Most azt gondolod, hogy minden egyházi személy (pap, lelkész, teológus) olyan bűnös, hogy nem érdemes meghallgatni az előadását/prédikációját? Nem vagy te elfogult? Egyáltalán nincs igazad.

- Továbbra is érthető, hogy szerinted nincs Isten, de az érveid nem mérvadóak.


Így a végére egy tanács:


Figyelj oda a helyesírása...

2016. ápr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hol talalkoztal istennel?


2. Ki nem hagyhattad volna a bunko beszolast:DD nem tudsz olvasni h miről szól a kérdés?


Hát én már olyan verziót is hallottam h a bibliát átírták teljesen és nem hiteles, csak sokakat megbabonáz ez az egész vallás és elkövetnek bűnt es arra fogják h isten majd eldönti merre haladjak:D


A helyesírással nincs baj szerintem , telefonrol nem fogok ekezet- kis es nagybeture ugyelni

2016. ápr. 14. 07:09
 7/17 anonim ***** válasza:
3%

Az ateisták legfőbb baja az érzéketlenség. A vak tagadja a színeket, a botfülű a dallamot. De csak egymás között van hitelük, a látók és hallók legfeljebb szánakoznak rajtuk. Megpróbálnak segíteni, de nem mindegyik akarja. Kár. De nem a mienk, hanem az övék. Ők továbbra is inkább az al maghrebi bedouin barátok által kifejlesztett szónikus kántálással szándékoznak tájékozódni a sötétben, miközben zenei hallás nélkül esz-dúrban igyekeznek énekelni: "Thank you for the music, the songs I'm singing". Persze, azt nem igazán értik, hogy miért ütköznek bele a tereptárgyakba újra és újra. Ha szöget ütne a fejükben, énekelhetnék akár ezt is:


Vak szemmel a jövő szélén

Vak szívvel egy csillagon

Itt állunk a gödör szélén

Hát vigyázz ránk!

Vigyázz ránk!


Lassan üres a terített asztal

Farkasok mondanak áldomást

Könnyű a szavuknak hinni

Hát vigyázz ránk!

Vigyázz ránk!


Nézd el, ha irtjuk a fáid

Nézd el, ha nem hiszünk

Gonosz játékok rabjai lettünk

Hát vigyázz ránk!

Vigyázz ránk!


Lesz majd, aki tudja a bajt

Pesszimistának csúfolják

Túl sok praktikus elme

Vigyáz ránk

Vigyáz ránk


Védjük a védhetetlent

Őrizgetjük a látszatot

Díszlet-világban élünk

Hát vigyázz ránk!

Vigyázz ránk!


Nincs meg az alagút vége

Hamis fény felé rohantunk

Most ég az utolsó gyertya

Hát vigyázz ránk!

Vigyázz ránk!

2016. ápr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%
Maga a teremtés bizonyiték arra, hogy Isten létezik.
2016. ápr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Aki istenről prédikál, mi köze neki hozza? Semmi. ugyanúgy követ el bűnt"


Na igen, de egy ilyen ember (ideális esetben) tudja hogy vétkezik, és próbál Istennek élni. No meg azért prédikál ő Istenről, mivel az egyetemen ezt tanulta, így feltehetőleg alaposabban ismeri a teológiát mint egy átlaghívő...


A kérdésedben leírod a véleményedet, erre nem tudok mit mondani. Szerintem meg nem.

"szerintem isten egy jó cselekedet/gondolat"

Ez meg abszolút a te véleményed, amit te találtál ki, mert neked így lenne szimpatikus.

2016. ápr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Flogeir ***** válasza:
35%

Én sosem voltam ateista, de felnőtt fejjel tértem meg. Nem beszélte bele senki a "fejembe", saját tapasztalatok, lelki fejlődés és élmények vezettek el idáig.

Szerinted az erkölcs létezik Isten helyett. Létezik erre egy (illetve több) teológiai levezetés, miszerint az erkölcs, és az, hogy a világon különböző helyen és korban élt embereknek van egy közös elképzelésük arról, hogy mi a helyes, és mi a helytelen, abból önmagában következik, hogy az erkölcs nem tanult, hanem Istentől származó "törvény".

Az egyik kedvencemet itt találod, sajnos magyar fordításról nem tudok: https://www.youtube.com/watch?v=xliyujhwhNM&list=PLIBtb_NuIJ..


Amikor Isten nélkül eljutsz odáig, hogy lelkiismeretes vagy, tudatosan nem cselekszel rosszat, szereted az embertársaidat, nem ölsz, nem káromkodsz, nem paráználkodsz, nem csalod a feleséged, nem lopsz stb., nem hazudsz, akkor két dologra jössz rá (vagy fogsz rájönni). 1. A bűn mindig ott ólálkodik, nem csak körülötted, hanem benned, és nem fogod érteni miért... 2. Hiába mondogatod magadnak, hogy mindened meg van, és minden oké körülötted és benned, mindig lesz valami megmagyarázhatatlan hiányérzeted.

Jelenések 3:17Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, meggazdagodtam, és nincs szükségem semmire; de nem tudod, hogy te vagy a nyomorult, a szánalmas és a szegény, a vak és a mezítelen:

2016. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!