Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon hány tagja lenne a...

Vajon hány tagja lenne a Szcientológia Egyháznak, ha a Xenu-s történetet már az első alkalomkor közlik, sőt a netes oldalukra is kitennék?

Figyelt kérdés

A Szcientológiát az egyháza egy elsősorban személyiségfejlesztő kurzusként, technikai tanfolyamként ismerteti meg az új hívekkel, nem sok utal rá, hogy egy vallásról lenne szó.


A Szcientológiában szinteket kell lépni, amiket képzésekkel és sok pénz befizetésével tehetsz meg.


Létezik egy őstörténete a Szcientológiának, amit az alapítója L. Ron Hubbard írt meg. Dióhéjban arról szól, hogy az őskorban egy Xenu nevű gonosz űrlény elfogdosott mindenféle bolygóról űrlényeket, lefagyasztotta őket, majd Hawaii vulkánjaiba dobta és a vulkánba még egy hidrogénbombát is dobott, hogy szétrobbanjon. Az ufók meghaltak, de szellemeik kiszabadultak. Xenu összefogdosta a szellemeket és agymosásnak vetette alá őket, innen származnak a Szcientológián kívüli vallások, majd szétengedte őket, hogy megszállják az éppen kifejlődő ősembereket.


Létezik egy nagyon magas OT III nevű szint az egyházban, aminek az eléréséhez rengeteget kell tanulmányozni az anyagaikat és több tíz millió forintot be kell fizetni. Csak ilyen szinten közlik veled Xenu történetét. Hubbard szerint, ha alacsonyabb szinten közölnék valakivel, az akár halállal is járhat, mert nem tudja feldolgozni az ember az ősi igazságot előképzés nélkül.


Úgy tudódott ki a dolog a nyilvánosságnak, hogy Amerikában egy 80-as évekbeli bírósági tárgyaláson elhangzott a Xenu-s történet.


Szerintetek mennyire lenne népszerű és hány tagot számlálna a Szcientológia, ha Xenu történetét már akkor közölnék az emberekkel, amikor először belépnek egy Szcientológiai Központba, illetve a neten, a saját weboldalukon is közzé tennék?


Elvégre a Biblia is szabadon olvasható, nem kell ahhoz érseknek vagy bíborosnak lenni, hogy kiolvasd a Szentírást a Teremtéstől a Jelenésekig. A Koránt vagy a buddhista írásokat is bárki szabadon elolvashatja.



2016. aug. 1. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Dehát már így is ismeri mindenki, te is, mi is.
2016. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Ez nem csak kamu sztori, mindig azt hittem. Csak rosszindulatú pletyka a szervezetről. Ilyen hülyék felnőtt emberek mát csak nem lehetnek xenu meg hasonlók.
2016. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem jóval kevesebb embert tudnak így behülyíteni hogy ez ismert már.

Állítólag akik meg behódoltak azoknak meg mindegy hogy mit mondasz.

2016. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Én inkább azt nem értem miért ragaszkodnak még mindig ehhez az ostoba történethez. Én ismerek olyan katolikus papot aki a bibliára is mint tanításra tekint, nem pedig mint történelmi műre.


Meg azon, hogy ha valaki megállna egy kocsival a szcientológusok központja előtt, öt percig parádézna egy Faraday kalitkával, majd másnap levélben közölné a szekta legtöbb tagjával, hogy sikerült elfognia LRH lelkét, (ugyanazzal a technológiával mint amit Xenu is használt), akkor vajon mennyi pénzt lehetne róluk leakasztani a lélekért, és annak mentális épségéért?

2016. aug. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
sajnos ezek az elveszett emberek olyan szinten kötődnek az "egyházhoz" hogy menthetetlenek. nagyon erős a kapocs és ezt ők úgy élik meg hogy gyakorlatilag kizárják a külvilágot, elvileg tilos is nekik az ilyen elnyomóktól bármit is nézni-hallgatni-utánajárni, sőt nem is akarnak, hisz a jelenlegi helyzetükben van minden reményük, ők úgy élik meg. szégyen hogy működhet ilyen a világban, de sajnos igen, és nagyon sok pénz áll mögötte. nem tudom hogy a néhány kilépett tagot akik pl a Xenus dolgot elmondták mi döbbenthette rá olyan magas szinten már maguk között, de addig ők is szentül hittek abban amit megtanultak ott, mondtak nekik. nem akarok belekeverni más vallási fanatikusokat, de pl. a kereszténységnek is vannak a mai napig számtalan kis leágazódó agyament szektája, még a fő irányzatok közt is megvannak a fanatikusok akik a Bibliát szó szerint veszik és elítélnek minden más hozzáállást. ilyenek az emberek.
2016. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A scientologusok, meg a tobbi vallas, es minden csalo es minden hazassagszedelgo is ott sertepertel mindig az aldozatai korul, ez a lenyeg. A serteperteles, az elme elfoglalasa, mindegy mi a kerettortenet. A folyamat a lenyeg.
2016. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló jól mondja. Az elme leigázásához értenek a legjobban. A tagoktól a pénzt várják el elsősorban, és jutalom jár, ha másokat húznak le. Súlyos büntetés jár, ha nem szednek be milliókat, milliárdokat. A legjobban ehhez értenek.
2017. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!