Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor és miért fordítottál...

Mikor és miért fordítottál hátat Istennek, a vallásnak?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdésem, akik régen hívők voltak.

2016. okt. 31. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem látom értelmét. Ettől még más láthatja. Csak a pusztulást és bűnt látom. Az értékes meg rejtve van. Mellette magamban látom a halált.
2016. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem tartozom ebbe a kategóriába, ezért szociológusként általános válasz adok:


A vallásos emberek két esetben fordítanak hátat a vallásnak:

1) Ha találnak maguknak egy másik vallást, amit valami miatt közelebb éreznek magukhoz.

2) Vagy ha kiderül, hogy sosem voltak igazán vallásosak, csak azt hitték magukról. De eljött egy pont az életükben, amikor már nem tudják a "lépést tartani" a valóban vallásos emberekkel. Így egyre kényelmetlenebbül érzik magukat az adott közösségben, és végül hátat is fordítanak neki.


Tehát olyan, hogy egy igazán vallásos emberből vallástalan lesz, olyan tulajdonképpen nincs.


(Van itt néhány fórumozó, aki azt állítja magáról, hogy ő vallásos volt, de már nem az, de ők egyáltalán nem is ismerik az állítólagos vallásukat, alapkérdésekben szoktak téves dolgokat válaszolni.)

2016. okt. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egészen kicsi koromban, talán 10-11 éves koromig vallásos voltam, mint majdnem minden kortársam. Hogy miért? Mert kötelezően járnunk kellett hittanra, ahol pontosan tudták, hogy kell a gyerekekre hatni: meg kell ijeszteni. A pokol gondolata eléggé ijesztő egy kisgyereknek, meg az is, hogy kb. naponta elkövet egy olyan bűnt, ami halálosnak számít az egyház szemébe és instant pokolban égés, ha nem gyónod meg.

Na aztán persze az ember észreveszi a logikai ellentmondásokat gyerekként is, aztán elhagyja az egészet. Szülői nyomásra a kortársaim fele azért elvitte a vallásos dolgot bérmálásig (a reformátusok konfirmálásig), de onnantól templom közelébe nem ment senki. (A most 20-as évei közepén járó generáció tagjai vagyunk.)

2016. nov. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
egyház szemében*
2016. nov. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
79%
Egyet kell ertenen az elottem szolokhoz. En a dedim es a nagyszuleim miatt elsoaldoztam, es el is jartam templomba. De aztan egyre tobb ellenszenves dolog tortent a misek soran, es a pap is nagyon gyulolkodo volt. Az en istenem nem itel el senkit a nemi hovatartozasa, vagy a szexualis iranyultsaga miatt. Ameddig az ket felnott fel kozos megegyezesevel tortenik es nem bant senkit. Nem itel el amiert paraznalkodom, hazassag elotti nemi eletet folytatik, mert ez a termeszet rendje. Vagy mert mindent megteszunk a vedekezesert. De ez csab hab a tortan. 26N
2016. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A vallások fordítanak hátat az embereknek. Nem is tudom pontosan mit kellene értenem vallásosság alatt. Ha nem tudom egy az egyben elfogadni egyiket sem, akkor nem lehetek vallásos? Hiszek Istenben, jártam hittanra, voltam elsőáldozó, katekumen, jártam templomba. Még nagyon fiatalon rendszeresen elkísértem másokat ilyen gyűlésekre, az egyik Jehova Tanúi voltak, a másik nevére nem is emlékszem. Nincsenek rossz élményeim egyikről sem, mindenféle emberek voltak mindenhol. Csak hát túl sok olyan alapkérdés van, amikben nem értettünk egyet. Ami engem mondjuk egyáltalán nem zavar, de ha azt mondanám, hogy ilyen vagy olyan vallású vagyok, akkor úgy érezném hazudok azoknak, akik mindent elfogadnak benne. A vallás nem Isten, és szerintem sem lehet neki hátat fordítani.
2016. nov. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

a szüleim kényszerítettek templomba mint sok más gyermeket aki még nem tud védekezni az ilyen lelki erőszak ellen


elég nehéz egy olyan vallást követni ami a pokollal való megfélemlítést használja eszköznek az engedelmesség kiköveteléséhez


a tömeggyilkosság amúgy sem összeegyeztethető a személyiségemmel, így nem követhetek olyan vallást aminek a fennállás több vér szegélyezi mint a nácizmus-kommunizmus áldozatai összesen, ilyen erővel lehetnék kommunista vagy náci az is emberségesebb nézet mint a keresztény vallás

2016. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor senki se tudott koknrét magyarázatot adni hogy miért is kellene hinni mondjuk a bibliának hogy ami bele van írva az úgy is volt és az igaz...

Mikor más vallások után kezdtem kutakodni és hogy miért higgy bennnük és miért az a igaz vallás ugyan olyan szintű választ kaptam mint a keresztény vallástól.

És ha jobban érdekli az embert a tudomány és a történelem észre fogja venni hogy a tudomány szépen sorba kezdte lebontani azt amiben a vallás hitt hogy az úgy van.

Már nem sok minden maradt nekik csak az ami az ősrobbanás elött volt de az is csak azért mert a tudomány még nem olyan fejlett hogy megmondja mi volt elötte.

2016. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nem láttam a jelét a létezésének. (csodák)
2016. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mert néhány vallástól eltekintve mind erőszakos.Legerőszakosabbak a Kereszténység és az Iszlám.Van néhány távolkeleti vallás amely nem ,valóban a megbékélést és a szeretet hirdeti .
2016. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!