Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúi korábbi (1950-e...

A Jehova Tanúi korábbi (1950-es,60-as,70-es, további évek) Őrtorony, Ébredjetek folyóiratait meg lehet találni valahol vagy megsemmisítették?

Figyelt kérdés
2016. nov. 22. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a Széchenyi könyvtárban megvannak.
2016. nov. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
igen a könyvtárban van belőle példány, amúgy nehezen beszerezhetőek, a vezetők bár ezt nem mondják ki nyíltan de nem szeretnék ha az átlag tanú ilyen régi kiadványokat olvasna
2016. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Miért nem szeretnék?
2016. nov. 22. 13:27
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

"Átlag tanú nem olvashatja"


Hm... akkor olvasom el amikor akarom, és volt hogy némelyikbe beleolvastam, mint "átlag" Tanú.

Sok testvérnek megvannak akik már akkor is szolgáltak, és már nem olyan fiatalok, így felkeresem őket és belenézek ha szeretnék.

2016. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Van egy Watchtower Libary-m azt hiszem 2009-es. Abba talán 1980-ig visszamenőleg megvannak. Az 50, 60, 70-es évekből csak több generációs Tanúknál találsz és könyvtárakban.


És igen, nem örülnek annak, ha egy Tanú ezeket kutatja.

A könyvekről meg csupán annyit, hogy nem egyet visszavontak és persze a hűséges Tanúk le is adták. De vannak még példányok bőven, amelyeket elfelejtettek leadni. Azokból sem volna szabad nekik olvasgatni.


Persze nem arról van szó, hogy meg van tiltva. De kényes a dolog és sok kérdés fogalmazódhat meg az emberben az elsötétült világosságok miatt.

2016. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

a 22%-os szokás szerint kiforgatja amit írtam, tipikus JT...


nem azt írtam hogy tiltva van, csak amolyan diszkrét sugalmazás, hogy nem kell azt olvasni, ahogy a bibliai nyelveket sem kell tanulni, se történelmet, ezek sincsenek kifejezetten tiltva, de ellenjavallottak, idő és erőpazarlásnak vannak titulálva, "jobban tennéd ha inkább..." retorikával igyekeznek meggátolni h a tanúk olvassák ezeket


azért nem szeretnék ha a legtöbben olvasnák mert sok esetben lelpleznék magukat, hogy korábban valami mást állítottak egy kérdéssel kapcsolatban, esetleg valamit ami manapság kínos lenne, pl ma állítják h sosem jósolták h 1975-ben jön a világvége, és ezt csak az ellenségeik terjesztették el róluk, egyes tanúk néha elismerik ,hogy bár volt egy ilyen vélemény a tanúk között, de a vezetők csak mint egy értelmezést adták elő, sok tanú még ezt is tagadja namost, ha beszerzel pár ilyen kiadványt kiderül hogy nagyon is írtak aról, hogy jön 1975-ben a világvége


ha 1914 előttről szerzel példányt akkor láthatod, hogy '14-re jósolták az utolsó idők VÉGÉT, ma azt állítják a KEZDETÉT jósolták, és ez be is jött, hisz látjuk a XX. század katasztrófáit, de ha valaki elolvassa az akkori kiadványokat akkor kirántja a talajt a "bejött a jóslat" alól

2016. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 lilla64 ***** válasza:
100%
Nagyon régen keresem én is,de nem találom.A könyvtárba se találom,pedig volt ugy,hogy napokat töltöttem el a keresésével
2016. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet, viszont azok a tanúk, akik találnak, és beleolvasnak a régebbi kiadványokban, java részt már nem tanúk, több élet történetet lehet találni, amiben volt tanúk leírják, hogyan jutottak el a felismerésig a szervezet hiteltelenségével kapcsolatosan, a legtöbbjük általában úgy jött rá a szervezet valódi arcára, hogy vette a bátorságot és a korai írásokat, kiadványokat elkezdték olvasni, a tanúk úgy változtatják a tanításokat, mint mások a fehérneműt. A szervezet korai szakaszában még annyira sem találta az indentitását, mint most, nem véletlen az újvilág fordítás sem, pontosan azt a célt szolgálja, hogy a mostani tanulmányozók már előre programozva legyenek, a szervezet tanításaira, az elmúlt évtizedekben rájöttek, hogy amíg a Károli Bibliából tanulnak, sokan vannak akik észre veszik, hogy az amit a Biblia valójában tanít, és az amit a szervezet tanít nincs összhangban. Most egy friss tanuló, már alapból megszokja, hogy az újvilág fordítás teli van jehovázással, és Jézus istenségére való utaló igehelyek teljesen át lettek írva, így egy újdonsült tanúnak eszébe sem fog az jutni, hogy például Jézus és Mihály olyan messze vannak egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. A bent lévő tanúk meg már alapból teljesen a szervezet igája alá kerültek, ezzel is minimálisan kockáztatván azt, hogy esetleg felszólnának a szervezet tanításai ellen.
2016. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Sziasztok


Szerintem ebben nem kellene összeesküvést sejteni.


Az említett években minden kis egyház, mely nem kötött valamilyen mértékű kompromisszumot az éppen hatalmon lévőkkel - ellenségnek minősült és minden kiadványukat betiltották.

Sokszorosítani, becsempészni bűn volt.

Ha házkutatások alkalmával megtalálták megsemmisítették.

Ráadásul a létszám is kisebb volt az egyházakon belül így kevesebbet készítettek.

Ez a két ok miatt logikus, hogy csak kis számban maradt fenn egy - egy hívő birtokában - az örökösök általában gyorsan szabadultak tőle, hogy ne kerüljenek gyanúba.


Éppen ez miatt nem hiszem, hogy könyvtárakba hozzáférhető volna.

2016. nov. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Meg kéne próbálni kérni a vénektől ilyen régi kiadványokat. Szerintem ha beszólnak a bételbe hogy szükség lenne ezekre az évjáratú kiadványokra, akkor elméletileg küldeniük kellene.


Elvégre mi akadálya?


(Most lehet agyalni)

2016. nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!