Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Újjászületéskor bemerites...

Újjászületéskor bemerites nélkül már automatikusan belépést nyertél a Mennyek Országába?

Figyelt kérdés
2016. dec. 14. 16:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mindig a lator esete ugrik be.
2016. dec. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kzs ***** válasza:
37%

A lator esete más, mert neki nem volt rá lehetősége.


Azonban a SzentÍrás állásfoglalása alapján kizárólag megtérés, vízkeresztség és SzentSzellemtől való újjászületés által lehet bekerülni a Menny Királyságába, de ezt nem szabad jogként értelmezni. Mert mindez Isten csodálatos kegyelméből fakad, és nem érdemből.

2016. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Csak ha megvetted a season pass-t.
2016. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Nekem az átszállójegyre azt mondták, hogy érvénytelen és kettétépték. Kaptam egy csekket és vissza lettem küldve, a Földre, hogy fizessem be a büntetést...
2016. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Sem ujjá születés nincs, sem SZENT Szellem, sem Isten Királysága nem létezik. Ezt csak a Jehovák találták ki..
2016. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolso miert mondod ezt ? Egyaltalan nincs igazad a Reformatus vallasnak ez a fo alapja Jezus Krisztus!Barki hihet benne oszinten nem csak a Jehovatak en is Reformatus vagyok!

Megkerlek szepen ne mondj olyat ami nem igaz vagy ne is irj ide.

Koszonom szepen!

2016. dec. 14. 18:29
 7/16 anonim ***** válasza:

Újjá születés, Jézus Krisztus megváltó kegyelme által lehetséges.

Ez egy hosszú folyamat Út, amely sok nehézségen át vezet. Nem automatikus. Vagyis mikor átminősül az emberi tudat, Krisztusivá.

Azaz téveszmékből Törvényessé, és mindig a szívre figyelve az érzésekre, és nem az egóra.

2016. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem
2016. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
2016. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 7. válaszolónak ajánlanám figyelmébe, hogy az embe4 q szívéból hozza elő a jót és q gonoszt is! Tehát még el kell gondolkodni azon, tényleg úgy helyes ahogyan írod, vagy még hiányzik oda egy s más?
2016. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!