Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit keres az egyház a hálószob...

Mit keres az egyház a hálószobában?

Figyelt kérdés
Azaz miért akar beleszólni a szexuális életembe? Mit hogyan és kivel csinálok? Ez miért erkölcsi mérce? Jobbá vagy rosszabbá tesz az anális vagy orális szex, az azonos neműek kapcsolata vagy akár a több résztvevős szex? Mi ezekkel a baja az egyháznak?

2016. dec. 21. 10:39
1 2 3 4
 1/38 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Mi az, hogy AZ egyház? melyik? Nem hiszem, hogy bármelyik egyház beleszólt volna a Te szexuális szokásaidba. Az egyházak a saját értékrendjüket közvetítik, amit te vagy elfogadsz, vagy sem. Vagy neked verte már valaki anál közben az ajtót, hogy azonnal hagyd abba?
2016. dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Most így írtam, hogy "az egyház", de felsorolhattam volna az EVT összes tagegyházát, ugyanis a keresztény egyház(ak) rendszeresen lovagol(nak) a szex témán.


A II. Vatikáni Zsinat előtt pl. a maszti halálos bűn volt a katolikus egyházban, ahogyan az orális szex is (egyébként pl. a muszlimoknak is tilos az orális szex). De ne mondd, hpgy a többi felekezet nem akar beledumálni pl. a házasság előtti, vagy a csoportos szexbe.

2016. dec. 21. 11:49
 3/38 A kérdező kommentje:
A homoszexualitást/leszbikus szexet is bűnnek tartja az összes, még azok is, akik kegyesen megengedik a bűnbánat lehetőségét pl a leszbikus pároknak.
2016. dec. 21. 11:50
 4/38 Molyember ***** válasza:
100%
Amelyik egyháznak nem vagy a tagja, annak az előírásai nem vonatkoznak rád. Engem a legkevésbé sem érdekel, melyik egyház mit enged meg a tagjainak. Én nem törődöm velük, ők nem törődnek velem, ez így jó. A melegek kérdése bonyolultabb, mert őket egyházi hangulatkeltés nélkül is elítéli a társadalom többsége, mert csak.
2016. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
7%

Bár Én nem vagyok egyik nagy egyháznak sem a tagja, de ez nem beleszólás, hanem elmondják, hogy mit nem enged meg Isten erkölcsi törvénye


Ez a Teremtő által leíratott könyvben van.

Ha Te nem akarsz ennek megfelelően élni, a Te jogod, Isten senkit nem kényszerít a törvényei betartására.


Nemes egyszerűséggel olyan dolgot teszel, amit Isten halállal büntet majd. és amit vetsz azt fogod aratni

2016. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
76%

Először is melyik egyházról beszélsz? Református, katolikus, pünkösdista, Jehova tanúk?


Feltételezem, hogy a katolikusról. Sajnos igen. A cölibátusban élő papok egyfajta külső szemlélőként látják a párkapcsolattal és szexualitással kapcsolatos dolgokat, így egyfajta idealizált kép él bennük.

Tanulhat egy pap bármennyit, olvashat bármennyit ezekről a témákról, de mivel nem volt még ilyen helyzetben, így nem beszélhet róla hitelesen. Ez olyan, mintha én 30 éves férfiként kisgyermekes édesanyáknak akarnám elmagyarázni, hogy milyen változáson mennek át testileg, mire figyeljenek oda a gyerekkel kapcsolatban, tenném ezt én, akinek még gyermekem sincs. :)


Szerintem egyfajta irigység is van a papokban, hogy ha már ők nem részesülnek az élet ezen örömeiben, akkor az átlagember is éljen minimum szigorú szabályok között.

2016. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
83%
Ne foglalkozz a vallási tanításokkal.
2016. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 ede1219 ***** válasza:
66%

" Isten senkit nem kényszerít a törvényei betartására. "


Na ezt jegyezd meg nagyon, és ne akarjatok mindenkit megtéríteni!

2016. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

witness, már megint kitettél magadért! XD

"amit Isten halállal büntet majd" - mikor is, a halál után? XD Komolyan, már csak ezért is érdemes feljárni ide. Jobb, mint a 9gag :D.

2016. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
71%

Amit egy hívő is keres a hálószobában. Az egyház ugyanis nem más, mint a hívők közössége.


Ha te nem vagy hívő, akkor pedig marhára semmi közöd hozzá, hogy az egyház milyen erkölcsi normákat vár el a tagjaitól.


Hidd el, egy hívőnek egyáltalán nem olyan nagy teher azt betartani, hogy nem vegyen részt gruppenszexben vagy ne keféljen azonos neművel. Lehet, hogy neked ez furcsán hangzik, de az emberek többségének ezt egyáltalán nem nehéz betartani. ;)

2016. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!