Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miben vagyunk Isten képmásai,...

Miben vagyunk Isten képmásai, mit ír erről a Biblia?

Figyelt kérdés
2017. febr. 4. 11:48
 1/9 anonim válasza:
0%
A biblia azt írja,hogy Isten a saját képmására teremtett minket. Azaz külsőleg hasonlítunk rá.
2017. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ákos13 ***** válasza:
24%

Ákos13 nevű felhasználó válasza:


Igen, úgy nézünk, ki mint Isten, legalábbis a Biblia szerint.

Ezek szerint Isten a csimpánzokat és a gorillákat is magáról mintázta, csak azok valahogy elcsúnyulak. Hm... Érdekes.

2017. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Amikor Isten azt mondta, hogy alkossunk embert a mi képmásunkra valójában azt akarta, hogy olyan élőlények, olyan intelligens teremtmények, pontosabban mondva személyek jöjjenek létre, alkottassanak meg és éljenek, amelyek sok tekintetben hasonlítanak rá, azaz magára Istenre, a világegyetem leghatalmasabb személyére.


Ha nem is teljes mértékben, de hasonlítanak arra, ahogyan Isten lát, hall, érez, ahogyan gondolkodik, ahogyan megalkot dolgokat. Az ember képes olyan isteni tulajdonságokat visszatükrözni, mint amilyen a szeretet, az öröm, a boldogság, vagy éppen a harag, a szomorúság.


Úgy vagyunk megalkotva, hogy olyan - Istenben is megtalálható - tulajdonságaink vannak, miszerint képesek vagyunk tervezni, következtetni valamire, logikusan gondolkodni, intelligens gondolkodásból fakadóan létrehozni valamit.


Én így értelmezem az Isten képmásai kifejezést.

2017. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, Tanú vagy? Ha nem, akkor szívesen válaszolok
2017. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És mi van az ún.negatívnak mondott tulajdonságokkal?

Mert akkor ezek is lehetnek rá igazak.Akkor viszont miért biztosak a keresztények abban,hogy Isten megbünteti az embereket,elítéli őket?

Hiteles Isten az,aki a nagy igazságosztás közben saját magát is szembeköpi?

2017. febr. 5. 08:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tanú.
2017. febr. 5. 08:55
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Az istenképmás alatt,én elsősorban képességbeli,jellembeli,intellektuális hasonlóságot értek.(Hasonlóságot,mint az árnyékkép.)


Mivel külsőjéről semmit nem tudunk,én félnék ilyen tulajdonságokat tulajdonítani Neki.


Az emberek,sok tulajdonságot-harag,bosszúállás,gyilkolási vágy,stb.-Lucifertől tanultak.

Az Isten szeretet,amellyel ezek nem férnek meg.Ezeket a Biblia írói saját magukból,és nemzetükből projektálták Istenre.


Érdekes szavunk,az"élet".Ez,toldalékolt szónak tűnik.

Az"Él"szkíta istennév,és a "lehelet"lerövidítése.

Eredetileg "Éllehelet"lehetett,ami lerövidülve "élet" lett.


Ezt a szkíta istennevet használta Jézus utolsó szavaiban:"Éli!Éli!Lama sabaktani!"(Én Istenem!Én Istenem!Miért hagytál el engemet!)

2017. febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 imakommandós ***** válasza:
28%

Elsősorban abban vagyunk Isten képmásai, hogy az embert úgy teremtette az állatokhoz képest, hogy meg legyen az a képességünk, hogy közösségbe, és folyamatos kapcsolatban éljünk Istennel. A Biblia szerint az állatoknak csak lelkük és testük van, míg az ember rendelkezik egy magasabbrendű spirituális lényeggel: szellem.


Jób 12:10 Akinek kezében van minden élő állatnak élete(lelke), és minden egyes embernek a lelke(szelleme).


Isten is Szellem, és az ember csak a szellemén keresztül tud kapcsolatba lépni Istennel. Ha még nem tudtad volna: úgy lettünk megteremtve, hogy keressük és megtaláljuk Istent, és közösségben éljünk vele. Isten végső célja pedig a benne hívőkkel, hogy olyanná váljanak mint Isten. Isten lesz minden Istenben.

2017. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Darkmoon80 ***** válasza:
0%

Szerintem az ember teremtette isten a saját képmására (nézz meg a Vatikánban néhány festményt Istenről).


Hozzáteszem, a Bibliai teremtéstörténet ma már aligha állja meg a helyét a tudománnyal szemben, így a tényleges teremtésről nem igazán érdemes beszélni, csupán meglehetősen tágan értelmezve azt (élet elindítása, ősrobbanás kiváltása - mint esetleges világteremtés ???). A kreacionisták ugyan próbálkoznak a szó szerinti teremtés bizonygatásával, de engem nem tudtak meggyőzni az igazukról. A biológia, geológia, történelem, őslénytan meglehetősen sok és helytálló bizonyítékot sorakoztatott fel a mellett, hogy az emberiség kialakulása egy hosszú folyamat eredménye és nem vagyunk az állatvilágtól elkülönülten megteremtett lények. Ez a fizikai - biológiai oldala a dolognak.


Ha a szellemi oldalról közelítjük meg a kérdést, akkor az ember eleve nem lehet hasonló egy olyan -feltételezett- lényhez, akinek a tulajdonságai számunkra (véges lét) felfoghatatlanok és megismerhetetlenek és létidegenek. A vallási tanítások isten tulajdonságai olyan módon definiálják (örök, mindenható) ami kizárja egy időben és térben élő, korlátozott lehetőségekkel bíró lény számára egy ilyen lényhez való hasonlóságot. Elvileg az isten definíció ki kell hogy zárja magát a szándékot is, mivel egy ilyen lény szándéka egyenlő a megvalósulással, tehát az önmagában a már bekövetkezett valóság. Az ember számára viszont a szándék a célorientált viselkedés alapja. A mozgatórugó a szükséglet, ami cselekvésre késztet. Egy isteni lény számára nem definiálható szükséglet mindenhatóságánál fogva.


Összefoglalva, véleményem szerint az ember nem Isten képmása, bár a Bibliában ez áll (amit viszont emberek írtak).

2017. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!