Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy sokszor a...

Miért van az, hogy sokszor a békességet valló és a magukat jó léleknek tartó emberek a legagresszívabbak azokhoz, akik nem értenek egyet velük?

Figyelt kérdés
2017. márc. 12. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Egy szo: allszent.
2017. márc. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Több oka is lehet, de konyha nyelven ezt hívjuk álszentnek. Igazából ha valaki megemlíti, hogy ő milyen jó és kedves ember, már rég rossz. Ez az egyszerű pszichológiában is kompenzálás, tehát az egyénnek kicsit az önbizalma, és igyekszik a hiányosságait szavakkal megerősíteni. Tehát ha valaki a végtelen nyugalmáról, békéjéről, és türelméről, jóságáról beszél, az az esetek túlnyomó részében az ellenkezőjét árulja el arról.
2017. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert ez törvényszerű. Én értem az emberi viselkedést, de jobb lenne ha nem is látnék embereket nagyon.
2017. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Bezony: Bort isznak azt vizet prédikálnak!
2017. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
nem tudom, mert én csak egy hulladék vagyok
2017. márc. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%
Most, hogy megvolt a keresztények napi köpködése, most már haladjunk tovább emberek. Sokan vannak még, akiket muszáj szidnotok, tessék szépen egyenként kiírni az összes, számotokra csúnya, ronda, lenéznivaló sutyerákot.
2017. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Most, hogy megvolt a keresztények napi köpködése, most már haladjunk tovább emberek. Sokan vannak még, akiket muszáj szidnotok, tessék szépen egyenként kiírni az összes, számotokra csúnya, ronda, lenéznivaló sutyerákot."


:))) És kell az energia a törzsi/kreós örök vitához is, ott is kell köpködni a kreósokat:)

2017. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Egyik kezem nem tudja mit tesz a másik"


Ha jónak tartom magam,akkor csak egy egoista álláspontot képviselek csillogó bársonyba csomagolva.Mert ÉN jó vagyok...ÉN képviselem és tudom az igazságot...Ebből következik,hogy te rossz vagy,rosszul gondolkozol,ha nem értesz velem egyet...Nem az igazságot képviseled.

Nekem,a jónak pedig jogom,sőt kötelességem téged jól leteremteni,és megmondani a magamét...


Most ezzel nem azt akarom mondani,hogy ne tartsuk magunkat jó embernek,csak legyünk észnél,ne essünk át a ló túloldalára.

2017. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Na igen, és ez a hívőknél még drasztikusabb...
2017. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az agresszív szónak tartsuk meg az eredeti értelmét, vagyis a fizikai erőszakot. Persze a verbális sértegetés sem igazolható. Viszont le van írva, hogy Jézus azt várja el a tanítványaitól, hogy tegyenek másokat is az Ő tanítványává (Mt 28:18-20), vagyis aktívan terjesszék az Ő tanait olyanoknak, akik nem a tanítványai még. Ha ezt egyesek agressziónak vélik, Jézus parancsa attól ugyanaz marad, és kötelezi a hívőket a cselekvésre. Persze, ha valaki kifejezi, hogy nem kér a kereszténységből, annak a döntését tiszteletben kell tartani.

Viszont úgy gondolom, sokan lesznek az utolsó napon, akik majd azt mondják: bárcsak "agresszívabbak" lettek volna velem a keresztények...

2017. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!