Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A templomoknak semmi értelmük...

A templomoknak semmi értelmük - egyetértesz? Több alant

Figyelt kérdés

A fő ok az, hogy az emberek 95 százaléka csak elmegy, megszokásból, kényszerből, stb, hogy aztán hazatérve ugyanúgy folytassa életét. Tehát semmi sem ragadt rá amíg templomban volt...

Szerintem az egyházaknak ezen kéne változtatni, hogy az emberek ne csak megszokásból járjanak, hanem tényleg a vallásért menjenek oda. Modernizáció kéne, de sürgősen!



2017. ápr. 13. 13:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Ateistaként is könnyű belátni,hogy a templomoknak van szerepe, pont írtad az egyiket, hogy szokás. A szokás pedig rendszert visz az emberek életébe. Másrészt odamenet,vagy kifele jövet az emberek gyakran tudnak beszélni olyan ismerősökkel,akikkel máshogy nem találkoznak stb, ez pedig erősíti a kapcsolatokat.
2017. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%
Ha te mondod, talán úgy látod. De nem értem, miért bánt ez téged.
2017. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
1-es: ugy gondolod hogy az jó, hogy az emberek azért mennek templomba, hogy aztán a végén jót pletykálhassanak rég nem látott ismerősökkel?
2017. ápr. 13. 14:50
 4/36 anonim ***** válasza:
97%
Tisztelt kérdező! Mindenki szerintem ön szántabol megy el a templomba de az hogy mi okból kifolyólag teszik meg az mindenki saját ügye
2017. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%
Hogy sikerült az 1-s jó válaszát ennyire rosszindulatúan félreérteni? Ha beszélgetnek az emberek, élő kapcsolatokat tartanak fenn - az ma már rossz? Csak anonim fórumokon, arckönyvön kell élni virtuálisan az életünket? azt te nem tudhatod, ki miért megy a templomba és mit él át ott a pap/ lelkész szolgálatának segítségével- az kettő bensőséges titka: a hívőé és Istené.
2017. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Alain Delon ***** válasza:
46%
A valláson mit modernizálnál? Többszáz/ezer éves dolgokat ismételgetnek. Azok így is, úgy is régiek, idejét múltak maradnak.
2017. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
48%
Ha más nem is, esztétikai szerepük bizony van.
2017. ápr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
utolsó: ez mind szép és jó, de sajnos én nagyon is tudom kik járnak a templomunkba. Falun lakok, kicsi a közösség, mindenki ismer mindenkit - engem például az apám vitt el kényszerből templomba, sokszor még az ágyból is kirántott, és úgy ordította, hogy azonnal öltözz és irány a templom! Hiába mondtam neki, hogy én nem szeretem, unalmas számomra + soha nem is figyelek oda, nem érdekelte, csak azt hajtogatta, hogy a vallásos embernek templomba a helye! Holott ő se igazi hívő, már akkor káromkodik, mikor kilép a templomból, ő is csak leüli azt az egy órát, aztán ugyanugy él tovább anélkül, hogy akár egy csepp biblia szöveg is ragadt volna rá... És sajnos a közösség nagy része ugyanilyen, van aki nem ennyire, van aki még jobban...
2017. ápr. 13. 16:33
 9/36 A kérdező kommentje:
az előző válaszom az 5.-nek ment
2017. ápr. 13. 16:35
 10/36 anonim ***** válasza:

"de sajnos én nagyon is tudom kik járnak a templomunkba"


Nem tudod, csak azt hiszed. Ez csak kettőre tartozik. A hívőre és istenre- nem is tisztességes dolog ebbe a bensőséges kapcsolatba belefurakodni kívülről.


És bár nem kaptál szerető, kedves, jó nevelést, de annyit azért megtanulhattál volna: Ne ítélj, hogy ne ítéltess!

Nagyon fontos lenne ezt megérteni.

2017. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!