Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi miért állítják...

Jehova tanúi miért állítják azt hogy az Atya Istent a Teremtőnket nem láthatjuk meg soha még az örök életben sem mert olyan ragyogó fényesség övezi Őt körül mi által szörnyet halnank ha meg látnánk Őt?

Figyelt kérdés
Én Református hívő keresztény vagyok és az én szerény véleményem szerint úgy értettem az​ Isten szavát hogy a tiszta szívűek meg látják az Istent természetesen​ meg dicsőult testben! Ezért sajnos kár hogy a tanúk nem hisznek a Szent Isten​ szavába amit a Bibliában fejezet ki!
2017. ápr. 14. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Messziről jött ember azt mond, amit akar
2017. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2017. ápr. 14. 19:03
 3/7 követ62 ***** válasza:

Mert nem ismerik sem az Istent, sem az Ő igéjét. Ezért a sok sületlenség között amit tanitanak ez is ott van.

Állítják, hogy kutatják a Bibliát, de nemigazán tudnak belőle fejből idézni. Semmire sem mennek az egyéb könyveik nélkül. Pl: Érveljünk az írásokból, vagy más hasonló.

2017. ápr. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És mi van Máté 5:8-cal: "Boldogok a tisztaszívűek, mert ők meglátják az Istent"?
2017. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet a jehovások szerint, ők boldog halált halnak :)


Egyébként akiknek már örök élete van, azok nem halhatnak meg. Legalább is Krisztus ilyesmit mondott, a jehovások pedig köztudottan nem Krisztus követői.

2017. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

II Mózes 33:20 ezt írja: "Orczámat azonban, mondá, nem láthatod; mert nem láthat engem ember, élvén"


Biztosan erre a bibliaversre gondolsz. Emberként azért sem láthatjuk a fizikai szemeinkkel Istent, mert ő egy Szellem. Nincs fizikai teste.

2017. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!

A Korintus15/44 arrol ir, hogy van fizikai es szellemi test is. A fizikai testunk nem kepes arra, hogy lathassa a szellemi testet.

Viszont a Biblia ir arrol, hogy lesznek emberek akik egi eletre fel fognak tamadni es kapnak szellemi testet. Ok az angyalokkal es Istennel egyutt elhetnek orokke a mennyben. A szamuk meg van hatarozva, 144ezer embernek lesz a kivaltsaga. (Jel. 14:1,2)

A tobbi ember pedig itt a foldon fog orok eletet elni.

Akik meghaltak a 144 ezer kivetelevel ide a foldre fognak feltamadni Isten itelet napja utan.Nem a mennybe kerulunk es nem amennybe elunk orok eletet, hanem a foldon. Isten a foldet teremtette meg az ember szamara. A fold paradicsomma valik mint Adam es Eva idejen. Megvalosul Isten eredeti szandeka. Az elso emberpart is a foldre teremtette Isten es nem a mennybe vitte oket. Zsoltarok 37/10-11

2017. ápr. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!