Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell mind a mai napig...

Miért kell mind a mai napig ellenségesnek, népbutító hülyeségnek beállítani a kereszténységet?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést, mert egyre több negatív kritikával találkozok a keresztényéggel kapcsolatban. És amikor valaki kritikát fogalmaz meg ezzel kapcsolatban, szinte minden esetben a középkori kereszténység embertelenségével jön, meg azzal, hogy hány embernek kellett meghalni egyesek elvakult keresztény eszméi miatt. Mielőtt bárki félreértené,tisztában vagyok a kereszténység gyenge pontjaival, bizony sok hibája volt és van is. A probléma ott kezdődik, amikor valaki csípőből leoltja a kereszténységet, anélkül, hogy hajlandó lenne utána járni a ma keresztény egyházának, hogy miről is szól valójában. A válaszokat előre is köszönöm.
2017. ápr. 22. 13:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%

A szekták szeretik támadni a katolikus egyházat, ezért hangsúlyozzák ki annak minden múltbeli hibáját, mert nem lenne hívük meg önigazolás kell nekik.

Ezek miatt a szekták miatt gondolják butyutának és károsnak a kereszténységet.

Meg van 1-2 ember, akinek van képmutató katolikus rokona és ateista.

kb. csak ennyi a történt. (a diavat sátánisták kevesen vannak).

2017. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
77%

Na ja, ezt én sem értem igazán. Oké, voltak sötét foltok a katolikus egyázban a történelem folyamán, de azért egy vallás vagy ideológia sem lesz rosz, mert rossz emberek vannak hatalmon, akik eltorzítják au egészet. Leginkább az inkvizíciót szokták felhozni elrettentő példának a kereszténység gyűlölök, de arról senki nem beszél, hogy más vallásokban is történtek hasonló szégyenfoltok a történelem folyamán. Például a mostanában népszerű, buddista vallásban. pl japánbam nagyon durván üldözték a keresztényeket, erről szól a Némaság c. könyv/film is. De ez nem a jelenlegi buddista vallás hibája, hanem az akkori vezetőké.

Tehát a jelenlegi katolikus egyházat vadolni a múltbéli hibákért olyan, mintha a mostani amerikaiakat vádolnánk az indiánok kiirtásáért.

2017. ápr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem volnának ilyen ellenséges és/vagy gyűlölködő hangok, akkor nem volna igaz, amit Jézus és az apostolok is mondtak.
2017. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Az feszültség abból adódik hogy többségében a vallásos lelkületű,hívő emberek szeretnek "elítélni" ateista hozzáállású nem hívő embereket.

A nem hívők jellemzően nem buzdítják a hívőket hitük megváltoztatására,vagy tagadására a hívők viszont előszeretettel "térítenek" másokat...

A történelem folyamán a keresztény hit erejével véghezvitt cselekmények ezért említődnek meg ilyen összefüggésben beszélgetésekben.

2017. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
20%
Én szerintem is van rossz a kereszténységben. A baj mégpedig az hogy különvált klt részre. Az egyik az az ideológia, a másik pedig az egyház(vagy hogy leegyszerűsitsem a Vatikán). Én magam is híve vagyok az ideológiának (empatikus vagyok, megbocsájtó, szeretetcentrikus, jótékonykodó...) azonban az egyházat azt nagyon is ellenzem. Az egyház úgy akarja elnesélni a Bibliát hogy az ténylegesen megtörtént, tényleg volt egy olyan pali aki kettéválasztotta a tengert, tényleg vizen járt Jézus... Ezt ellenzem erősen. A Biblia nem egy történelemkönyv. A biblia, és az efész vallás a régi egyiptomi valláshoz hasonlóan csillagászatra és Nap kultuszra alapul ( [link] ) nézd meg ennek a videónak az elején levő hosszú videót. A Biblia az egy jól összerakott erkölcsi tanmese. Az ideológia ami mögötte van az mér más. A gond azzal van hogy rengetegen vannak akik az egyházat követik, de az ideológiát egyáltalán nem sajátítják el.(egy példa: Elmegy templomba, gyónni is szokott... otthon meg megveri a kisfiát). Az egyház sajnos nem az ideológiat akarja tanîani és ezzel van nekem bajom. Hanem menj el templomba, ott FIZESS A PERSELYBE (hadd vegyünk arany szobrokat a templomba (meg talán otthonra is), mondunk neked meséket, gyónj nálam, MONDD EL SZÉPEN NEKEM A BŰNEIDET (nem fogok visszaélni áh nem soha)[jó napjainkban már tényleg nem de régen szerintem ennek az volt a célja, hogy a pap jó mélyen kiismerje az embereket]... Én a templomba járást, az Istentől való segítségkérést, gyónást, áldozást... nagyon nem tartom helyesnek/értelmesnek. Az ideológia az amit az embereknek tudnia KÉNE, de a vallást az egyházzal azonosítják sokan, azért támadják annyian. A pápa volt az anno aki elrendelte a keresztesháborúkat nem az eredeti ideológia része. Én személy szerint semmilyen jelentöséget nem tartok Jeruzsálemnek. Attól nem leszünk keresztényebbek, ha egy keresztény ország "birtokolja" Jeruzsálemet, sőt ha emiatt harcolunk akkor pont hogy ellépünk a vallástól.
2017. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
19%

A probléma gyökere abban van,hogy egy ördögi szervezetet,amely ördögi módszerekkel-az erőszak változataival-uralkodva kereszténynek,vagyis Krisztus követőjének hazudta magát.


Nyilván,Krisztus egyháza,CSAK Krisztus módszereivel(lábmosás,alázat,egyszerűség,szegénység,megbocsájtás,stb.)működhet.


Amelyik szervezet ördögi módszereket alkalmaz,az az ördög szolgája,egy hamiszászlós hadműveletben.

2017. ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
21%

nem kell

Az hogy milliókat kínoztak halálra és öltek meg mert nem lettek keresztények páncélos verőlegények unszolására az a múltban volt, bizonyított tény mégsem ismeri el egyik felekezet sem hogy bizony brutális embertelen dolgokat művelt a vallásotok.

IGEN a vallásotok, milyen emberek tették ezeket a rémcselekedeteket? keresztények, ilyenkor mindig azzal védekezik a szeretetteljes egyházatok "azok csak gonosz emberek voltak nem igazi keresztények" de ki dönti el ki az igazi keresztény?

ha "jót" tesz igaz keresztény?

ha "rosszat" nem igaz keresztény?

Ilyenkor esedékes a következő védekezés: "az igaz keresztény aki befogadja szívébe jézust" aha értem én K. László, is ezt mondta nem is olyan régen mikor agyonverte áldozatát de annyit sorolhatnék betelne GYK szervere a listától


Soha nem hallottam olyanról hogy egy buddhista öl a hite nevébe, hogy lehet ez? ott nem emberek élnek? vagy csak nem gyakorolt rájuk semmilyen hatást a kereszténység és ennek köszönhetően nem is olyan vérszomjasak mint a keresztények?


Azért mert pár bekezdésben szerepel a Bibliátokban a "szeretet" szó még az is szerepel benne hogy az istenetek vagy 10-30 alkalommal kiirtotta a világot vagy csak bizonyos rasszokat pusztított el etnikai alapon ami tulajdonképpen rasszizmus a javából

A bibliátokban az is szerepel hogy az "istenetek" saját képmására teremtett benneteket ti pedig hűen követitek a vérengzéseit


Nem kell ellenségnek beállítani de attól még az.

A történelem azt bizonyítja a kereszténység nevéhez több vér tapad mint ilyen piti diktátorok mancsához mint Sztálin, Hitler, Cézár, Napóleon és a sort igen sokáig folytathatnánk

2017. ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

Az az igazság,hogy bár a RKE pápái nem Péter apostol jogutódai,de feltétlen az inkvizitorok,keresztes háborúk indítói,és az ellenreformáció kegyetlenjei jogutódai.


Ha Péter apostol szegénysége,és megszentelődött élete szerint járnának a pápák,mondhatnák magukról,hogy folytatói a péteri jognak,de a fenti viselkedéssel,csak sátáni jogot szereztek.


Ha értve olvastál,remélem világos,hogy én az felekezeti szervezetről,uralkodóiról,és NEM egyszerű tagjairól írtam.

2017. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
55%

7.Hsz!


A"keresztény"szó,nem,egy vallás megnevezésére kitalált fantázia szó!


A "keresztény"szó"krisztusit"jelent,vagyis egy olyan EMBERT,aki követője érzéseiben,tetteiben Krisztusnak.


Erről jut eszembe a történet:

A tajga egyik kocsmájába bemegy egy ember,a helyiek jellegzetes öltözékében,és tájszólásukon kér 2 dl votkát,és 2 dl vizet.Lecsapja votkát,s utána a vizet,mint a helyiek.Odaszól a csapos:Tudom,hogy amerikai kém vagy!Úgy öltözködsz,mint mi úgy beszélsz,mint mi,úgy iszol,mint mi,de látsz magadon kívül négert?


A RKE árulkodó jegye,nem a bőrszíne,hanem a viselkedése.

2017. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Kedves 7. Válaszoló! Köszönöm az őszinteséged. Azért mert volt egy nagyon csúnya folt az Egyház életében még nem azt jelenti,hogy ma is ilyen,főleg nem azt, hogy minden keresztény mocskos gazember. Azt hogy valaki milyen ember, a tettei és a viselkedése alapján lehet igazán megismerni, és igen ilyen értelemben,aki jót tesz és igyekszik tisztességesen élni az keresztény, aki viszont csak tetteti a jót, megjátssza a szentet az nem igazi keresztény. Azt, hogy ki a jó keresztény vagy a rossz, azt senkinek nem kell megítélnie, egyszerűen meglátszik a viselkedésén. 😉
2017. ápr. 22. 20:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!