Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamed próféta az oka annak,...

Mohamed próféta az oka annak, hogy az iszlám kegyetlenül téritő vallás?

Figyelt kérdés

#vallás #iszlám #téritő
2017. jún. 30. 10:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

""Arra kíváncsi lennék, mert valóban nem sokat tudok az Iszlámról, hogy a szunniták, meg a sííták Koránja különbözik e?"


Nincs különbség, ugyanaz.

"


Akkor miért van köztük ellentét?

2017. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
64%

Az ellentét alapja nem vallási hanem politikai eredetű. Kezdetben nem is volt ilyen jellegű elkülönülés. Mohamed próféta halálát követően alakult ez így.


Itt olvashatsz erről: [link]

2017. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Tény, hogz a szakadás a próféta halála után történt. De mára mégis egészen máshova vezetett. Legalabbis a szunniták és a siiták meglehetősen hitetlennel tartják a másik felet.
2017. jún. 30. 16:32
 14/34 anonim ***** válasza:

Na de hát ez már régesrég volt, hogyhogy nem csitult el azóta a vita?

Talán mert az utolsó mondat ezt írja:

'Az idők során természetesen számos teológiai, illetve sokkal inkább jogalkalmazási különbség jelent meg.'

Na ezek vajon mik lehetnek?

2017. jún. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Én nagy különbségeket olvasok

[link]

És ez csak a Korán értelmezéséből fakadhat, ami akkor mégiscsak félreérthető, hiszen valamelyik felekezet biztosan félreérti.

A magyarországi muszlimok sííták, vagy szunniták, esetleg van mind a kettő irányzat?

2017. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a sííták a vadabbak, hiszen a dzsihád ennek az irányzatnak a része, amely kötelezően előírja a külső ellenség elleni harcot.

Az összes muszlim vallásúak közül 13 % vallja ezt, na az már nem kevés.

Megemlítenek más irányzatokat is, kharidzsákat, meg hasonlókat, de ennyire ne menjünk bele.

A mai Törökországban többségben vannak ugyan a szunniták, illetve az Oszmán Birodalom gyakorlatilag kiirtotta anno a síítákat a saját területén, de nem hinném, hogy magyar embernek be tudnád mesélni, hogy a szunniták annyira szelídek, a történelmünk nem erről mesél, bár azt készséggel elhiszem, hogy a síítáknál azért sokkal jámborabbak, ha esetleg ezzel érvelnél, hiszen láthatóan a dzsihádot nem vallják.

Az is érdekelne, hogy mit jelent az, hogy egy muszlim radikalizálódik?

Talán csak nem azt, hogy szunnitából síítává változik, valahogy úgy, mintha egy katolikus baptistává, vagy protestánssá, vagy egy Kálvinista Lutheránussá lesz, mert ugye erre van azért precedens.

Szóval hogyan és miért lesz egy muszlim radikális?

2017. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
25%
Vannak eltérések de ahogy mondtam a Korán ugyanaz és ezek a különbségek nem a Korán eltérő értelmezésén alapulnak. Az általad emlitet cikk kiemeli a siiták imámokkal kapcsolatos nézeteit. Erről szó nincs a Koránban.
2017. jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Értem, de azért valahogy mégis erre kellet jutniuk, legalább is a Korán nem is ellenzi akkor ezt.

A dzsihád talán itt a legfontosabb, hiszen úgy sejtem, a terrorizmus táptalaja lehet, az viszont biztosan Korán értelmezésből származik, nem?

2017. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Ez nekem szunnitának tűnik

[link]

Ez meg síítának

[link]


Persze lehet, hogy nincs igazam.

2017. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Dongaben ***** válasza:
67%
Az ókorban a Közel-Kelet egyfajta "olvasztótégelye" volt a népeknek. Ahány birodalom, annyi vallás követte egymást, és mindegyik átvett valamit az előzőből. Az iszlám vallás, ugyan már nem a (Hivatalos.) ókor része, de a zsidók nagy szerepet játszottak kialakulásában. Olvastam valahol egy olyan álláspontot, hogy az iszlám, a zsidó vallás egy "kifordított", "saját szájuk íze szerint." alakított változata... Ha, azt nézzük, hogy az Ó-Testamentum Istene bizony "elég keményen" büntette a "választott nép" ellenségeit...akkor, lehet benne valami. Ez, lehet, hogy nem válasz a kérdésre, de elgondolkodtató...
2017. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!