Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha írok egy fantasy regényt...

Ha írok egy fantasy regényt amiben megemlítem az Isteneket, meg a teremtéstörténetet, amit én találtam ki, attól még elolvasná egy vallásos ember?

Figyelt kérdés
Egyáltalán a vallásos emberek olvasnak/hatnak fantasyt?
2017. júl. 3. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb fantasy író (a műfaj megteremtője) mélyen hívő, vallásos katolikus ember volt. Ahogy sok másik fantasy író is.

Szóval miért ne? Inkább csak az írásod minősége lesz mehatározó.


Elég sok furcsa sztereotípia él a vallásos emberekről.

2017. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hinni nem fogok benne, de ha érdekes, jól megírt sztori, szívesen elolvasom :)

A görög vagy a római mondákat is szívesen olvasom, pedig az ő isteneikben sem hittem sose.

2017. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
57%
Szerintem a vallásától függetlenül olvashat ilyen fajta könyveket. Az egy másik dolog, hogy mennyire vallásos, mert ha egy "szuper-vallásos" ember elolvassa, lehet hogy megkeres és addig ver a Bibliájával amíg nem térülsz. De ha egy lazább hitű személy olvassa el, aki tudja hogy csak kitalált történet, és te se veszed komolyan, lehet hogy nagyon szívesen végigolvassa. És ezt egy ateista-sátánista véleménye.
2017. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tolkien és C. S. Lewis is mélyen vallásosak voltak.


Én is szeretem a fantasyt, és hívő vagyok. Elolvasnám a művedet. Max a hitgyüli féle szekták tiltják az ilyesmit.


18/L

Római kat.

2017. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is vallásos vagyok. De én tudom, hogy ez a mű csak a magam és mások szórakoztatására szolgál, szóval nem kell komolyan venni, mert ez csak úgy a fantáziám szüleménye, én sem hiszek ezekben az istenekben.
2017. júl. 3. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

"Isteneket"

isteneket.

Ha már írsz, az legyen helyes.

Amúgy normális emberek olvashatják.

2017. júl. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van, aki olvasná, van, aki nem, mivel arra az időre, amire beleérzi magát a történetbe, el kellene fogadnia, hogy itt ők a valóság.
2017. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!