Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szólt a keresztény egyház...

Mit szólt a keresztény egyház az újkori, észak-amerikai rabszolgatartáshoz?

Figyelt kérdés
Észak-Amerikában egészen sokáig nekem volt a rabszolgaság klasszikus formája a hatalmas déli ültetvényeken. Mit szólt ehhez a keresztény egyház? Felemelték hangjukat az embertelen bánásmód es a kizsákmányolás ellen vagy igazságról prédikálva valahogyan elfelejtettek erről szót ejteni?

2017. júl. 17. 14:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én azt hittem, hogy csak a Bibliához kell a Szentlélek vezetése, nem hittem volna, hogy a történelemhez is muszáj lenne...
2017. júl. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Találkoztál már 20.-21.századi afrikai feketével?

Ha igen,el tudod képzelni,hogy keresztény jó szóra mást is csinált volna egyetlen rokona is a mút századokban táncukálás,piálás,drogozáson kívül?


A 21.századi utódai közt nem találtam egyetlent sem,aki legalább 1%-ban megközelítette volna az átlag magyar paraszt munkaszeretetét,pedig temérdeket ismerek Virginiától Kaliforniáig.


A szabad embert bűn rabszolgává tenni,de ha zsidó kereskedők nem szállították volna Amerikába őket,vagy törzsi háborúkban,vagy a vadállatoktól,vagy betegségektől,vagy éhen haltak volna elődeik.

Itt,még a világ leggazdagabb országa elnöke is lehetett belőle.

2017. júl. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a 12.hsz-mat kérem indokolja meg!
2017. júl. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

"A szabad embert bűn rabszolgává tenni,de ha zsidó kereskedők nem szállították volna Amerikába őket,vagy törzsi háborúkban,vagy a vadállatoktól,vagy betegségektől,vagy éhen haltak volna elődeik."


Ja, hogy még szerinted a feketék köszönettel tartoznak hogy rabszolgák lehetek és úgy bántak velük mint az állatokkal? Te beteg vagy. Még csodálkozol hogy lepontoznak?

2017. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14.Hsz!


Én teljesen kizártnak tartom,hogy egy keresztény ember istentelenül bánt a rabszolgáival,ahogy az általam ismert keresztények,még az állataikkal is jól bánnak!

Bizonyára akkor is voltak istentelen emberek,akik templomba jártak,és keresztényeknek tartották magukat,de nyilvánvalóan Sátánt követték jellemükben,de ez,a kissebbség volt.


Az egy más kérdés,hogy a magukat sajnáltató feketék,és az üzletet kereső filmiparosok CSAK A ROSSZ PÉLDÁKAT filmesítették meg.

Az értelmes ember nem gyűjt Izaurának,és a filmek tartalmának elenyésző részét hiszi valóságnak.


Annyira idegen a 21.századtól,a rabszolgatartás?

Gondolj a multik munkahelyein a dolgozók jogaira,vagy a bankok,állami adók sanyargatására!

2017. júl. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

lol....


Már az is istentelen, hogy rabszolgát tartottak.

2017. júl. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!