Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mitől olyan nagy szám hogy...

Mitől olyan nagy szám hogy Isten "feláldozta" Jézust?

Figyelt kérdés
Azt mondják úgy szerette Isten a világot hogy egyszülött fiát adta érte. Namármost az én apám is simán feláldozna engem bármiért, legyen az akár egy doboz cigi. Akkor most apám is olyan mint az Isten, mert valamit valamiért alapon lazán feláldozna? Ráadásul Jézus utána feltámadt és a mennybe ment, szóval Isten rövid úton visszakapta a fiát, akkor meg hol az áldozat? Régen vallásos voltam, de átgondolva az egészet ez bullshit.
2017. júl. 22. 13:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%

Lehet, hogy vallásos voltál, de sokat nem értettél meg az egészből. :)

Jézus önmagát áldozta fel, dönthetett volna másképp is, leszállhatott volna a keresztről, ha úgy akarta volna. Isten és Jézus lényegében pedig egy. Jézus is elmondta, hogy "én és az Atya egyek vagyunk".


Itt egy zseniális videó a témában, nézd végig. :)


[link]

2017. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Dongaben ***** válasza:
20%
Ez egy kicsit bonyolultabb... Éppen a hozzád hasonló sorsú lányok, fiúk tudnak erőt meríteni a vallásból! Én, ma már nem vagyok teljesen hívő, de anno sokat segített a hit átlábalni a nehézségeken! Már, csak ezért sem értem, miért akarnák "Eltörölni"? Valamibe kapaszkodni kell minden embernek! Ha nincs "Életfilozófia", akkor robot vagy, és kész! Olvass sokat! Nem biztos, hogy a keresztény vallásban találod meg a megoldást. De, kezdetnek tökéletes!
2017. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Dongaben ***** válasza:
30%
Igen... Ha útmutatáshoz kérsz segítséget, akkor kicsit többet kellene tudni rólad. Az idő is más... Az én gyerekkoromban még nagyon jó közösség volt a lakhelyemen. Azóta 1 katolikus pap jut 4-5-6- településre... Az én apám is eladott volna egy doboz cigiért...de megtanultam túllépni ezen! Ezt utólag is köszönöm "József atyának", aki nagyon jó közösségi programokat hozott össze anno! A nyári 1-2 hetes táborok, és a környező települések ministránsaival való foci...örök élmény! És, szinte mindegy, hogy vallási közösség, vagy sem! A 80'-as években más volt... Szinte sajnálom, a mai fiatalokat...:(
2017. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Tegyük fel hogy loptál, ezért börtönbe kell menned.

Jön valaki, aki helyetted elmegy a börtönbe. Ez csak akkor lehetséges, ha az illető tiszta, tehát neki nem járna büntetés.


A mi helyzetünkben:


Mindenki bűnös, és a Biblia szerint "a bűn zsoldja a halál"-> Ugyanúgy mint az előző példában a börtönbüntetés lopásért.


Jézus az egyetlen, aki Isten fiaként tökéletes életet élt. -> Ő az, aki az előző példa szerint helyetted vállalja a büntetést

2017. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mégis meg fogok halni.
2017. júl. 22. 15:31
 6/18 Dongaben ***** válasza:
29%
Ahogy mindenki...:( Vallásos, és hitetlen egyetérthet abban, hogy a földi életed, ami számít! Az ÉLET ilyen, és nem csak az emberé! Az akarat ereje sokszor megmutatkozik! A történelemből ismerjük, milyen "senkikből" lettek hősök, vagy uralkodók...
2017. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%

"Mégis meg fogok halni."


Ja ezt a részt kifelejtettem.... A tested igen, a lelked nem.

2017. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

"Mitől olyan nagy szám hogy Isten "feláldozta" Jézust?

Azt mondják úgy szerette Isten a világot hogy egyszülött fiát adta érte. Namármost az én apám is simán feláldozna engem bármiért, legyen az akár egy doboz cigi. Akkor most apám is olyan mint az Isten, mert valamit valamiért alapon lazán feláldozna?"


Ez ugye egy komolytalan troll kérdés. HA csak kettő percet utánanéznél és egy percet gondolkoznál, rájöhetnél, hogy elég ostoba a hasonlat. Én kisgyermek koromban is értettem nagyjából Jézus áldozatát, nem hiszem, hogy azóta ennyire csökkent volna az emberi gondolkodás képessége. Bár itt a GYAK-on időzve egyre erősebb a meggyőződésem:(


Legyen akkor neked bullshit, magad felelsz magadért. Ítéletkor nem lehet az a kifogásod, hogy lusta voltál gondolkodni.

2017. júl. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 hollófernyiges ***** válasza:
68%

"Jön valaki, aki helyetted elmegy a börtönbe. Ez csak akkor lehetséges, ha az illető tiszta, tehát neki nem járna büntetés."


Nincs olyan pontja a világnak ahol ez lehetséges lenne. És ha belegondolsz, akkor egy nonszensz. Milyen alapon ülné le egy ártatlan valaki a te büntetésedet? Ha bezárnák, azzal nem a te bűnödet tennék jóvá, hanem extra bűnt követnének el egy ártatlan bebörtönzésével.

2017. júl. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 követ62 ***** válasza:
73%

Szia.

Az ember bűnbe esett. Neki magának kéne meghalni a bűneiért, de az isteni Szentháromság úgy döntött, ad egy esélyt mindnenkinek. Így nem a bűnösnek, hanem a bűntelen tiszta, ártatlan Jézusnak (a második isteni személynek) kell meghalnia. És a Ő bűntelen életét a bűnbánó bűnösnek tudlajdonítja. Ingyen kegyelemből.

Aki megbánja szívből bűneit és el is hagyja (mert ugye ez a szívből való megbánás).

Az megkaphatja az örök életet.

Jézus saját vallomása alapján senki nem kényszerítete hogy feláldozza magát, ez Ő is így akarta.


Igen Jézus feltámadt, de folyamatosan ott volt az esélye, hogy elbukjon. Sátán állandóan azon munkálkodott.

De végül is Jézus győzött.

Bár a kereszt halál nem látszik győzelemnek, de mégis győzőtt, mert véghez vitte általa a tervét.

Ezzel az is bebizonyosodott, hogy leht Isten törvényei által élni ahogy Jézus tette.

És, ha mi is kérjük az Ő nevében az erőt mi is győzhetünk az énünk felett.


Miért gondolod butaságnak a vallást?

Arra gondolok talán azért, mert nem ismered mélységében Jézust és az Ő hatalmas szeretetét irántad.

Azt javaslom, ne vesd el teljesen. Adj neki esélyt! Hidd el megéri.


Olyan pedig létezhet (ha nem is a más helyetti börön büntetés) és történt is már ilyen, hogy valaki a másik helyett hal meg. Mert mondjuk egy pisztoly golyó elé ugrik, vagy védelmezi egy támadásnál és az hal meg stb.

Általában a megmentett ilyenkor nagyon hálás. És bár a megmentőjének nem tudja kimutatni, de pl. a családjának igen.

Legyél hálás Jézusnak! Megérdemli.

2017. júl. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!