Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti Ateisták, akik szerint...

Ti Ateisták, akik szerint nincs Isten, kérdem én, hogy ha a Nagy Bumm előtt nem volt semmi, akkor, hogy lett valami belőle ha nem Isten (ből)?

Figyelt kérdés
több mint 200 milliárd galaxis kialakult a semmiből? Köztudott tény,hogy a semmiből soha nem lesz semmi,mondhatjátok,hogy voltak ős atomok,meg oxigén hidrogén,proton,neutron,de ezek mind csak nevek,de miből lett minden,ha nem Istenből? Ne térjetek ki a kérdés elől és tereljétek más felé.
2017. okt. 8. 08:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 A kérdező kommentje:

A teremtő miből lett? eleve logikátlan és ostoba kérdés... a teremtőt nem kell megteremteni,mert ő a teremtő...

És igen,mindig örök időktől fogva létezett,már a nagy bumm előtt is,mielőtt az ismert világegyetem kifejlődhetett volna...

én azt nem mondtam,hogy más bolygókon nem lehet élet,mert az univerzum túl nagy ahhoz,hogy egyedül legyünk,de akkor is kell lennie teremtőnek,hogyhogy honnan szedte az anyagot? ő az anyag,a szellem,és minden,minden amit tudsz,látsz,érzel,az ő

2017. okt. 8. 11:35
 12/86 anonim ***** válasza:
26%
Mondtam, erre a kérdésre nem tudnak normális választ adni.
2017. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
80%
Bizony egyszerűbb kitalálni valamit, és szimplán elfogadni, ezzel visszafogni azokat, akik kutatnak, mert tudni akarnak kedves Dante. :)
2017. okt. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 Alain Delon ***** válasza:
80%
11:35: Látom, ti vallásosak nagyok vagytok az önkényes válaszok adásában. Tényleg ne várjátok, hogy komolyan vegyenek benneteket.
2017. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 Mansour ***** válasza:
16%
Kérdező, először azt kellene tisztázni, hogy pontosan mit értesz "semmi" alatt!
2017. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező.


"kérdem én, hogy ha a Nagy Bumm előtt nem volt semmi, akkor, hogy lett valami belőle ha nem Isten (ből)?"


A gondok ott kezdődnek hogy nem volt semilyen ősrobbanás- hogy miért?lássuk csak.

Az ősrobbanás elmélet a vörös eltolódásbol hibásan következtetett elmélet.


Ami ha jobban odafigyelünk a vörös eltolodás maga cáfolja meg az ösrobbanást.

Tény hogy minden égitest a vörös felé tolodik el mindegy milyen irányba figyeljük meg a csillagokat galaxisokat vagy qvazárokat.


Ha a vörös eltolodást vennénk alapul a táguló univerzum kérdésében akkor az ösrobbanásnak a helye a mi naprendszerünkben kellett volna legyen.


A gond az hogy a vörös eltolodás nem a távolodás következménye hanem a távolság következménye.

Az univerzum nem tágul hanem tág, hogy mekkora azt emberi agy nem tudja felfogni.

2017. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 Mansour ***** válasza:
83%

"Ha a vörös eltolodást vennénk alapul a táguló univerzum kérdésében akkor az ösrobbanásnak a helye a mi naprendszerünkben kellett volna legyen."

A kozmológiai elvről hallottál már? Az univerzum bármely pontján úgy tűnik, mintha az ősrobbanás központja az a pont lenne.


"A gond az hogy a vörös eltolodás nem a távolodás következménye hanem a távolság következménye."

Ha ezt fizikailag bizonyítod, azért kijár egy Nobel-díj...

2017. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező: te vagy a nyolcadik, aki itt azt hiszi, hogy az ősrobbanás a semmiből lett.

De a tudósok NEM így mondják - úgyhogy a kérdésed a levegőben lóg.

2017. okt. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 Darkmoon80 ***** válasza:
76%

Kedves Genezis!


"A gondok ott kezdődnek hogy nem volt semilyen ősrobbanás- hogy miért?lássuk csak.

Az ősrobbanás elmélet a vörös eltolódásbol hibásan következtetett elmélet. "


Na ezt jó lenne részletesen kifejtened!


Amit leírsz: "A gond az hogy a vörös eltolodás nem a távolodás következménye hanem a távolság következménye. " az egyszerűen butaság! Sajnos valamit nagyon félreértettél!


A vöröseltolódás NEM a távolságtól függ, hanem a megfigyelő és a megfigyelt test egymáshoz mért sebességétől.

(Ha nem így gondolod, mutasd meg, ki, mikor, mivel cáfolta meg? /Javaslom sok energiát ne fektess bele, mert nem fog sikerülni!/)


Addig is nézz utána a Doppler effektusnak!

(A Hullámok (fény, hang, stb.) frekvenciájának megváltozása az észlelés helyén a hullámforrás és az észlelő egymáshoz képest végzett mozgása miatt. Közeledéskor a fény színe az ibolya felé tolódik el, a hang magasabbá válik. Távolodáskor a fény színe a vörös felé tolódik el, a hang mélyebbé válik. [link]


Segítségül még néhány link:

[link]

[link]

[link]

és egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=y5tKC3nEx2I


-------


"Ha a vörös eltolodást vennénk alapul a táguló univerzum kérdésében akkor az ösrobbanásnak a helye a mi naprendszerünkben kellett volna legyen. "


Ebben megint csak nincs igazad!


Hosszú lenne írásban elmagyarázni, képben sokkal szemléletesebb és egyszerűbb, ezért javaslom nézd meg az alább linkelt film

https://www.youtube.com/watch?v=pNwtfE4MquM 8. perc 22. másodperctől a 9. perc 20. másodpercig tartó részét,

ahol az előadó rendkívül szemléletesen bemutatja, hogy BÁRHONNAN, a világegyetem bármely bolygójáról szemlélve miért gondolhatnánk, hogy ott van az univerzum közepe. (csak egy perc az egész, megéri!)

2017. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 A kérdező kommentje:

14:37-es

Én hiszem,hogy a semmiből lett? Hála Istennek én TUDOM ,hogy miből lett,Isten(ből),(től)

Nekem nincs szükségem semmilyen bizonyitékra,titeket elvakit az,hogy mindenáron kiakarjátok zárni a SAJÁT teremtőtök létezését a saját kis világotokból,ahelyett hogy elfogadnátok a létezését,inkább makacsul,önfejüen elutaitjatok,holott ő szeret titeket (ha nem igy lenne,nem tudnátok ezt olvasni most)

2017. okt. 8. 15:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!