Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy hívőt vagy egy ateistát...

Egy hívőt vagy egy ateistát könnyebb egy másik hitre téríteni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 20. 01:41
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
87%

"kötelessége hivatalból tagadni a metafizikai dolgokat"

Na, itt használod a szalmabáb érvelést.

2017. nov. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
11%

" "kötelessége hivatalból tagadni a metafizikai dolgokat"

Na, itt használod a szalmabáb érvelést."

Az ateisták miért gondolják azt, hogy nekik nem kell semmit magyarázni, csak benyögnek bármit, mint valami axiómát?:)

Tudod a megoldás indoklás nélkül kuka, pláne ha rossz is;)

Ez nem volt szalmabáb, vagy ha az, akkor a #18-as hsz-szel kellett volna kezdened. Ja, hogy az ateisták mindig elfogultak? Tudom, ne fáradj

2017. nov. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Mojjo ***** válasza:
89%
Csak halkan jegyzem meg, a pontosság kedvéért, hogy egy ateistának abszolút nem kötelessége tagadni a metafizikai dolgokat. :)
2017. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%

"Csak halkan jegyzem meg, a pontosság kedvéért, hogy egy ateistának abszolút nem kötelessége tagadni a metafizikai dolgokat. :)"

Jogos. Ateista-materialistákra gondoltam

2017. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
89%

A materialistának sem kell tagadnia.

Ezért szalmabáb.

Neked meg azért nem magyarázom, mert úgysem érdekel. Te nem azért jársz ide, hogy a tudásodat növeld, vagy segíts valakinek.

2017. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
90%

"Ha valakinek,hát az ateistának kell vak hit,hogy azt a temérdek eszement dolgot elhiggye az evolucióról,a magától termett életről,a big bengből született organizmusokról,és egyéb dajkameséket."


Néhány megjegyzés ehhez:


1. Az evolúció és a Nagy Bumm elfogadása nem világnézet kérdése. A kommentedből nekem úgy tűnik, hogy az ateisták kiváltságának tartod azt, hogy ezeket képviseljék. Tévedésben vagy. Én például hiszek Istenben, de elfogadom az evolúciót és a Nagy Bummot is. Utóbbiról csak annyit, hogy egy felszentelt, római katolikus pap, George Lemetre volt az, aki elsőként levezette a táguló Világegyetem modelljét.


2. Sem az evolúció, sem a Nagy Bumm nem "dajkamese", ehhez nem is érdemes semmit hozzáfűzni. Figyelmedbe ajánlom a "Talentum Tudományos Könyvtár" ismeretterjesztő sorozatát. Olvass el egy pár könyvet ebből a sorozatból, utána gondold át még egyszer.


3. Lehet, hogy meg fogsz lepődni, de ha már "mesékről" beszélünk, akkor éppenséggel a Biblia néhány történetét lehetne annak minősíteni, ha most rosszindulatú akarna lenni valaki, hiszen kétséges, hogy egyáltalán megtörtént. Meglepő módon ezt azonban nem gúnyolódó ateisták, hanem bibliamagyarázó szakemberek állítják az írásaikban. A kereszténység pontosan ezért vicces: még köztük sincs egység. Az egyik keresztény azt állítja, egy szentírási szakaszról, hogy történelem, a másik keresztény meg azt, hogy novella.


Tehát ahelyett, hogy az ateistákon gúnyolódsz, inkább a keresztényekkel kellene összeülnöd és megbeszélni a dolgokat, mert maguk sem veszik észre, hogy mennyire lejáratják a vallásukat. Nem csak a mentalitásukkal, hanem a viselkedésükkel is.

2017. nov. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
#26: De a Nagy Bumm, hogyan egyeztethető össze a Teremtéssel, a katolikus vallással. Félre ne érts, nem kötekszem, de ezt tényleg nem ertem.
2017. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
84%

"#26: De a Nagy Bumm, hogyan egyeztethető össze a Teremtéssel, a katolikus vallással. Félre ne érts, nem kötekszem, de ezt tényleg nem ertem."


->Tiszelt 27 válaszoló!


Erre a kérdésre a fent említett Lemetre atya tudna a legjobban válaszolni, aki kidolgozta a Nagy Bumm modellt. Sajnos azonban őt már nem tudjuk megkérdezni, mert elhunyt.


A régebbi tudományos világ reakciójából azonban nagyjából érthető, hogy mégis hogyan gondolhatta. Mint bizonyára tudod, a Nagy Bumm előtt azt gondolták, hogy a világegyetem statikus. Mikor Lemetre megjelent az elméletével - sőt még Hubble után is! - a tudományos világ nehezen fogadta el, mert az, hogy a Világegyetemnek van kezdete, feltételezhetett egy Teremtőt, aki ezt az egészet útjára indította. A Teremtőt persze ma sem sikerült cáfolni, sem bizonyítani tudományosan. Mindössze annyit tudunk, hogy Világegyetemünk egy 13,8 milliárd évvel ezelőtt rendkívül sűrű, apró volt, majd fokozatosan tágulni kellett, amivel a hőmérséklete is csökkent. Hogy ezt mi (vagy ki) idézte elő, azt nem tudjuk. Elméletek vannak, de a fizika nem adott erre választ. Én abban hiszek, hogy-e folyamat mögött Isten van valamilyen formában, én ugyanis hiszek az anyagi világon túli valóságban is.


A teremtéshez csak annyit, hogy amint a szakemberek kimutatták: nem szó szerint értelmezendő. A héber szöveg is jelzi, hogy nem történelmet akar írni a szerző (vagy szerzők), hanem tanító jellegű történetet, ami az akkori hallgatóságnak az aktuális kérdéseire adott választ, az ókor nyelvén keresztül.


Remélem, segítettem.

2017. nov. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
#28: Köszönöm a választ. Igazából akkor Lemetre is inkább "csak" istenhívő volt, mint katolikus, nem? Hiszen ezek alapján, erős kétségei lehettek például, Isten fiának eljövetelével, halálával, feltámadásával és számtalan más katolikus tanítással szemben is.
2017. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Mojjo ***** válasza:
100%

@29: Akkor a római pápa is inkább csak istenhívő, mint katolikus.

[link]

2017. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!