Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy sokan a...

Miért van az, hogy sokan a Biblia "igazságának" megőrzése érdekében minden megkérdőjelezett dologra ráfogják, hogy rossz fordítás, nem kell szó szerint érteni, míg a homoszexualitást sokan emiatt ítélik el?

Figyelt kérdés
Logikusan,a kinek nem inge, ne vegye magára...
2017. nov. 23. 22:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Valláskritikába szántam, félrenyomtam sorry.
2017. nov. 23. 22:28
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom az összefüggést a három említett példád között.


Homoszexualitást, vagy a homoszexuálisokat ítélik el sokan? Mert nem mindegy. Egyébként a keresztények többsége nem ítéli el a homoszexuális embereket. Noha a köztük lévő testi kapcsolatot bűnnek tartják. Ahogy bűnnek tartják a heterok közötti parázna kapcsolatot is. Ebben nincs kettős mérce. Annyi a különbség, hogy míg heterok házassággal megszüntethetik a parázna és bűnös viszonyt, addig a homoszexuálisok számára nincs házasság bibilai alapon.

2017. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

Olyasmi lehet a dolog mögött, hogy amit a tudomány már istenbizony és kétségbevonhatatlanul megcáfolt, azt NAGYON ciki a Bibliában szó szerint venni.

Míg a homoszexualitásnál el lehet játszani azt, hogy tartóztassa meg magát, ne éljen nemi életet, és akkor nem lesz bűnös. Ezt ugye másnak is mondják: fiatalnak, egyedülállónak, papnak, stb.


Csak azt felejtik el, hogy ezek ideiglenesek vagy szabadon választottak - míg a nemi irányultság NEM az.

2017. nov. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy itt is egész helytálló nem úgy értették és félrefordítás elmélet van.


[link]

2017. nov. 23. 23:12
 5/21 Ozmium42 ***** válasza:
32%
Kognitív disszonancia.
2017. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Ozmium42 ***** válasza:
44%

"Homoszexualitást, vagy a homoszexuálisokat ítélik el sokan? Mert nem mindegy."


Amikor Isten elpusztította Szodomát és Gomorrát, akkor a homoszexualitást, vagy a homoszexuálisokat pusztította el? Mert nem mindegy.

2017. nov. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Idéznéd kérlek a Bibliából, hogy Szodomát és Gomorát a homoszexuális emberek miatt pusztította el Isten?


Nem találtam ilyen igét. Noha voltak ott is olyan emberek, de ennyi erővel minden 5. görög várost is elpusztíthatt volna.


Egyébként tényleg szeretik sokan összemosni e két város sorsát a homoszexualitással, valójában gyenge lábakon áll ez az érvelés.


De gondolom nem a levegőbe beszélsz és bibliai igékkel tudod alátámasztani.

2017. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Ozmium42 ***** válasza:
50%

Minden Bibliával kapcsolatos érvelés gyenge lábakon áll, mint ahogy maga a Biblia is gyenge lábakon áll. Én csak egy ateista vagyok, aki ismeri a kereszténységet, meg olvasta a Bibliát. Ha a keresztények túlnyomó része megegyezik abban, hogy Szodoma és Gomorra a homoszexualitás fellegvárai, és ezért haragudott rájuk Isten, akkor én nem fogok fennakadni azon, hogy elég erős-e a bibliai visszavezetés.


"Lefekvésök előtt a város férfiai, Sodoma férfiai körűlvevék a házat, ifja, örege, mind az egész község egytől egyig.

5.

És szólíták Lótot, mondván néki: Hol vannak a férfiak, a kik te hozzád jövének az éjjel? Hozd ki azokat mi hozzánk, hadd ismerjük őket."


Ha már ott voltak egytől egyig, és a szűz lányok nem érdekelték egyiküket sem, akkor a gyakori értelmezés nem lehet teljesen alaptalan. De hát nem én fogom megmondani, hogy kell helyesen félreérteni ezt a rébusz gyűjteményt. Eldöntheted, hogy elég erős érv-e, hogy látszólag kivétel nélkül minden férfi homoszexuális Sodomában, illetve hogy a nagy, és hosszan elhúzódó bűnlajstromtól ez egy kivételével semmi említés nincs (emlékeim szerint), vagy elővezetheted nekünk a te erős és egyetlen igaz értelmezésedet.

2017. nov. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Ozmium42 ***** válasza:
41%
Mellesleg az eredeti kérdéshez nincs is semmi köze.
2017. nov. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

Valóban nincs sok köze, viszont ha már felhoztad, gondoltam érdemes kitérni rá egy kicsit.


Egyébként egy elég rossz fordításból idéztél, itt csak a "(meg)ismerni" ige szerepel, ami még kevésbé támasztja alá kijelentésedet. Lehet egy jobb fordítás segítette volna érvelésedet.


Ettől függetlenül a Biblia számos okot megnevez, hogy miért kellett pusztulnia e városoknak, egyikben sem szerepel a homoszexualitás. Sőt még nem is csak a paráznaság miatt (ami nem csak homoszexualitást takar), hanem volt számos egyéb ok.


De tényleg nem szeretnék nagyon off topikba menni, ha jobban érdekel úgy is felteszel majd egy kérdést erről is, ahol leírom meglátásom.

2017. nov. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!