Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kreacionisták, mi alapján...

Kreacionisták, mi alapján választjátok szét a mikroevolúciót a makroevolúciótól?

Figyelt kérdés
A tudományban a két folyamat egy és ugyanaz, itt mégis úgy látom, sokan úgy kezelik mintha két egymástól független folyamat lenne. Ennek mi az alapja?

2017. nov. 26. 12:31
 121/158 Pombe ***** válasza:
Előzőben rosszat írtam. Mózes I. könyvének első és második fejezetéről van szó... na.
2017. dec. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/158 Tom Benko ***** válasza:
@107: Az Euarchonta egy _öregrend_, ami magába foglalja a Főemlősök rendjét, szóval a leszármazási sort kicsit problémás összerakni. Egyszerűen képtelen vagy hosszában gondolkodni, csak keresztben.
2017. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/158 anonim ***** válasza:
21%

Pombe


És mit tettél te, amikor a deréktól lefelé emberszerű majmot megmutattam neked? Hát pontosan ugyanolyan gátlástalanul letagadtad az australopithecus deréktól lefelé való embervoltát, és közölted foghegyről, hogy annak majomfeje van, és kész.


Azt is mondhattad volna, hogy az a lény ott a képen valóban emberi formájú derék alatt, de te nem hiszed el, hogy ez létezik. Ez korrekt válasz lett volna, mert akkor tovább nézhettük volna erre vonatkozólag a bizonyítékokat. De nem ezt csináltad, hanem pökhendin rálegyintettél CSAK(!) a fejére, mint a többi hazudozó kreacinista haverod is.


Hazudtál? Hazudtál bizony. Szégyentelenül, mint minden más kreacionista is rendszeresen.


Nem hazudtam, azzal, hogy majomnak neveztem a koponyáját, a többire nem tértem ki, csak te úgy hozzáteszed.



#113: "Miért mondod, hogy hazudok?"

Hazugságod(2):


Tőled(#103): "A Biblia szerint Nem lehet meghatározni a teremtett dolgoknak a korát."


A Biblia szerint Isten az embert egy nap alatt teremtette.

A te szakembereid ha megvizsgálták volna egy hét múlva, felnőtt embernek bizonyították vona, vagy csecsemőnek?


Má' bocsika, azt ugye tudjuk, hogy tévedhetetlen az Isten, de az tuti, hogy pontatlanul és baromi félrevezetően fogalmaz. Szóval lenne mit tanulnia a tudománytól, ahol korrekt megfogalmazást kell használni. Így hogy lehetne komolyan venni, ha bármit is állítana a dolgok korának megmérhetetlenségéről?


És még kereszténynek vallod magad, ez nem hazugság?


Mit hazudtam én a 105-ös válaszodra?


írod

Amikor a szárazföldek még "üresek" voltak, és a halak elkezdtek rá kimászni, akkor abban a korban nem volt a halnál semmilyen magasabb összetettségű állati szervezet. Ezt nem az evolúció bizonyítja, hanem azok az emberek, akik ásót használtak az ilyen jellegű kutatásoknál. Szóval Szedemák akkor is pofátlanul hazudott, amikor azt állította, hogy hirtelen és készen jelentek meg az állatok minden fajtái a Föld rétegei szerint is. Pl. az ősrégi Tiktaalik egy nagyon egyértelmű átmeneti lény a hal és a szárazföldi lét között. Úgy találták meg, hogy a kutatók egyszerűen kerestek olyan réteget, amely 375 millió éves volt. Mivel a Tiktaalik elődjeit meg az utódjait korábban megtalálták, ezért pontosan tudták, hogy milyen időben kell léteznie a tökéletes átmeneti formának, és azt végül ebben a rétegben meg is találták, már a Tiktaalikot.


Azt hihetnénk, hogy a Tervező régen is csinált mai féle partra mászó halakat, de ez nem igaz. Az akkor partra mászó halak mások voltak, és a partramászásuk másféle négylábú lényeket is eredményezett belsőleg, de még egy kicsit külsőleg is, mint amilyenek a mai kétéltűek. Egyszóval ma ilyen lények nincsenek, és azok csak akkor egyszer voltak.


Ezen a linken pedig

[link]

Szóval ma is vannak?


Látom, hogy a farkast úgy átalakította az evolúció pici jegesmaci szerű kutyává, hogy jobban nem is kell. Hát ha tud farkasból kis ilyen izét csinálni az evolúció, akkor miért ne tudna bármi mást is???


Nem látod, csak hiszed.

#113: "Te meg azt írod, hogy a tudósoknak hiszel."


Soha nem írtam ilyet. Megint hazudsz (hazugságod(6)).


írod

Nehogy már megdumálj, hogy a szakember nem arra való, hogy ő legyen az, aki megmondja, hogy mit higgyünk ilyen dolgokba


A várva várt lista.

Póni, szamár, ló, zebra, zsiráf.

Évmilliók múlva azt állapíthatják meg, hogy ezek evolúciós lépcsők.


Vagy

menyét, nyest, Cirmos, vadmacska, hiúz, leopárd, oroszlán


vagy

Veréb, rigó, galamb, csóka, öjv...stb.stb.

2017. dec. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/158 Tom Benko ***** válasza:
62%

@123:

"Póni, szamár, ló, zebra, zsiráf.

Évmilliók múlva azt állapíthatják meg, hogy ezek evolúciós lépcsők."


Nem, mert NEM EGYMÁS UTÁN ÉLTEK!

2017. dec. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/158 anonim ***** válasza:
selyemmajom, pávián, gorilla, csimpánz, ember, 17%-os troll (homo sapiens trollienses, nem tudok latinul)
2017. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/158 Pombe ***** válasza:
100%

#123: "A Biblia szerint Isten az embert egy nap alatt teremtette. "


Persze arra gondolsz, hogy 24 óra alatt, de a Biblia semmi ilyesmit nem ír. A Biblia szavait az akkori emberek szóértelmezésével kell értelmezni, és akkoriban a nap szó az egyenlő volt a nappal szó értelmével.


Hajdanán az összes kultúra nem a 24 órát értette egy nap alatt, mint mostanában mi, hanem azt, hogy egy sötét és fényes ciklusban a fényes ciklust nevezte napnak, és nappalnak is. A Biblia egyértelműen a Genezisben is a nap alatt egyszerűen a fény idejében történő eseményeket sorolja. Nincs semmiféle konkrétum arra vonatkozólag, hogy a fényes ciklusban mennyi idő telik óra szerint.


A Biblia világosan többször is ír arról, hogy vannak olyan események, ahol a nappali rész és az esti rész egyben kell mérnünk (ez a mostani, modern nap szó értelmezése, ami nem ugyanaz, mint a biblikus), de ilyenkor ezt különszedve is tárgyalja. Pl. 40 nap és negyven éjjel esik az eső...stb...


A héber nyelvű kultúrában és más népek kultúrájában is csak sokkal később terjedt el az a nézet, hogy a nap szó alá bevonták az éjszakát is. A zsidók esetében akkoriban a fénnyel kezdődött a nap és napnyugtáig tartott (ezt mutatja a terméskor is a felsorolás), és lényegtelen volt az elnevezést tekintve hogy konkrétan milyen hosszú volt a nap. Az egy nap volt, és kész.


A Biblia a fény megjelenését ünnepli, mert az az élet , a létezés jele. Az estét ezért szigorúan elválasztja a nappaltól. A nappal és a nap szó egyszerűen szinonima, minden akkori más kultúrában is. A Biblia később a jelenések könyvében világossá teszi, hogy Isten fénye az, ami az eget beragyogja, mert majd eljön az idő, amikor soha nem lesz majd éjszaka, csak fény lesz, vagyis az utolsó nap egyúttal végtelen hosszú lesz (tehát nincs megszabva a Bibliában a nap hossza 24 órában). És a teremtésben ezért nincs kezdetben Nap, mint csillag, mert Isten fénye ragyogja be a Földet kezdetben, és később is a Nap csak jelzőfény, mint a Hold is.


Szó szerint ez van leírva a Bibliában, márpedig akkor ezt is kell elfogadnunk, nemdebár?


Magyarán, hogy hány óra telt el a teremtés egy napja alatt, arról semmit, de semmit se ír a Biblia, sőt, az sem lehetetlen, hogy a teremtés napjai egyáltalán nem egyforma hosszúak voltak. A kezdeti néhány teremtési napokban nincs Nap, Hold, csillagok, és ezek nélkül nincs 24 óra se, hiszen a Föld egymagában "állt" a "semmiben", vagyis nem volt neki tengelyforgása, mivel semmihez se lehetett viszonyítani az elfordulási szögét, vagyis a forgása nem volt mérhető.

2017. dec. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/158 Pombe ***** válasza:
100%

#123: "Nem hazudtam, azzal, hogy majomnak neveztem a koponyáját"


Azt a deréktól lefelé emberformájú majmot (aminek amúgy majomfeje van) azért mutattam be neked, mert te azt állítottad, hogy könnyen sorba lehetne rendezni mai hasonló állatokat is.


Kértelek, hogy mutass akkor ilyen deréktól lefelé emberformájú mai majmot.


Erre te azt válaszoltad, hogy ennek majomfeje van, és ezzel letudtad a dolgot.


Hogy undorító módon el akarod terelni a lényeget, és kisiklasz a válaszadás alól, és a lényegtelent úgy mutatod be, mintha az perdöntő lenne, az a hazudozás egyik vállfaja. De hát ti mindig is ilyenek voltatok kreacosok.


Többedik napja arcátlan hazugsággyártások mellett húzod-halasztod a korrekt válaszadást.


Tehát! A kérdés még mindig fennáll. Tudsz az australopithecushoz hasonló olyan mai majmot bemutatni, ami deréktól lefelé olyan emberszerű, mint az? És persze a kezei is legyenek emberszerűek...

2017. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/158 Pombe ***** válasza:
100%

@123


Ezt is írtam neked a #99-ben: "Panderichthys nevű jószág, amelyben a későbbi szárazföldi gerincesek számos jellemzője már egyértelműen megtalálható: Megjelentek benne a medencecsont kezdeménye és úszóit már apró csontok merevítik, amelyekből később kialakult a szárazföldi gerincesek lába a koponyájában pedig megjelenik a szárazföldi gerincesek hallócsontocskáinak elődje"


Tudsz ma ilyen hasonló állatot mutatni? Hallócsontocskák primitív elődjével? Össze tudsz rakni egy mai kétéltűig ilyen mai állatokat tartalmazó sorozatot a mai haltól??? Nem??? Akkor mire fel állítottad, hogy: "Ma is sok állat hasonlít egymásra"???"


Több napja nem tudtuk meg tőled, hogy hol van a mai halak között olyan sor, ahol látható a hallócsontocskák alakulása...stbstb. Ill. még mindig nem láttuk tőled a mai halakból, kétéltűekből felállított olyan hasonló sorrendet, amelyet bemutattam neked a halak akkori partramászásáról. Ha a kreacionizmus azzal védekezik, hogy ilyen egymásból következő élőlénysorrendet a mai lényekből is fel lehet állítani, akkor ezt csak úgy állíthatja, hogy ez a lista hivatalosan is létezik, amit szakemberek tanulmányozhatnak, és ami alapján el lehet ismerni az egész világ tudományos közösségének, hogy ilyen lépésről-lépésre sorrend ma is létezik.


Még mindig kérés! Mutasd be ezt a kreacionisták által elkészített hivatalosan publikált listát. Ha nincs ilyen, akkor csak pofáznak a semmiről??? Nyilatkozz!

2017. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/158 Pombe ***** válasza:
100%

@123


Szóval még mindig tetteted a hülyét. Persze, hogy ma is vannak tüdős halak, te agyatlan, hiszen ezzel kezdtük a vitánkat, hogy bemutattam neked őket.


Amit én bemutattam listát (emberkialakulás ; halakból négylábú kétéltűek), ott mind a két esetben az időben egymás után olyan lények keletkeztek, amik anatómiailag, és idősorrendileg egymásból következtek.


Próbáld felfogni egy egyszerű hasonlaton keresztül! Nem azt kértem tőled, hogy mutass be két akármilyen kerekes járművet, hanem azt, hogy mutass be egy olyan listát, ahol az átalakulási állomásokon jól követhető, ahogy a szekérből lépésről-lépésre alakul ki a hintó... stb, és végül eljutunk az autóhoz.


Ezért mutattam be az australopithecust, ami deréktól lefelé ember, meg a Panderichthyst, amiből a következő akkor félig hal és félig kétéltű lény egyenesen következik az anatómiájából, hogy nehogy csak egyszerűen csak bemutass egy tüdős halat, vagy gorillát... stb.


Listát kértem! Hivatalos listát, ahol ugyanolyan anatómiai kialakulás látható a lények egymásutániságán, mint amit az emberkialakulásnál és a hal-kétéltű kialakulásnál részletesen követhettünk végig.


A kreacionizmus csak úgy vitathatja ennek a listának a hitelességét, ha ő maga is csinált már egy ilyen sorozatot mai állatokból legalább az egyik esetre, és legalább olyan részletességgel.


Ha nem csinált ilyet, hanem csak annyit állít, hogy lehetne ilyet csinálni, akkor csak a pofáját járatja bemutatott tények nélkül.


Pontosan ugyanúgy, mint te is!

2017. dec. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/158 Pombe ***** válasza:

#123 "Nem látod, csak hiszed."


A farkasból jegesmedveszerű apró kutya lett, tehát van egy élőlényátalakító folyamat, ami bizonyítottan létezik. Eddig is folyamatosan rövid idő alatt alakította a farkast ez a folyamat, így semmi okunk azt gondolni, hogy a változás továbbra is ne folytatódhatna.


Melyik volt az a legnagyobb szám, ameddig életedben egyesével számolva eljutottál?


Ha azt írná neked egy tökkelütött, hogy te csak hiszed, hogy ismét el tudnál számolni még eggyel tovább az általad eddig leszámolt legnagyobb szám fölé, akkor nem röhögnéd ki? Hát persze, hogy kiröhögnéd teli torokból, mint amit ez a te ellenérved is megérdemel.


Ilyenkor nem hiszed, hogy tovább tudnál jutni a számolásban, hanem tudod, hogy semmi akadálya nincs a dolognak, és bár nem történt meg, de felesleges a bizonyításhoz újból elszámolnod addig és még eggyel tovább, mert technikailag semmi akadálya a dolognak, és azt mondanád a kételkedőnek, hogy bizonyítsa be ő, hogy ne tudnál eggyel tovább számolni, ha most is el tudsz számolni egyenként, és ennek bizonyításához még az is elég, ha bemutatod neki, hogy egyesével el tudsz számolni egytől kettőig.


[link]


Még egyszer a kísérlet, ahol a szemünk láttára az evolúció lassan, lassan kialakít egysejtűekből többsejtű külön telepekben szaporodó nyolcsejtes lényeket.


Látjuk hogy van átalakulás saját magától? Látjuk.


Figyelj! Mutass be laborban egy olyan kísérletet, hogy tök ugyanezt megteszi egy varázsló, úgy, hogy ott vannak a mikroszkóp alatt az egysejtűek, és a varázsló a szavával, vagy a varázspálcájával, vagy amivel csak akarja, hirtelen varázsol ezekből egy nyolcsejtes ugyanilyen nyolcsejtes formában szaporodó önálló lényeket.


Ha ilyen kísérletet be tudsz mutatni, akkor minden további nélkül állíthatod, hogy ha ilyet tud ez a varázsló, akkor ebből arra következtethetünk (ÉS NEM HISSZÜK!), hogy tudhat az egysejtűekből akármilyen lényt is elővarázsolni. Innentől kezdve ez nem hit, hanem van egy ismeretünk egy létező varázslóról, és van egy létező, alátámasztható ismeretünk az élőlényátalakítás varázsló általi lehetségességről is.


De te a saját elképzelésed visszaigazolására ilyet még csak minimális nyomokban sem tudsz felmutatni, velem szemben.


Tehát te csak hiszel, én meg tudok, és következtetek. Világrengető a különbség... :D

2017. dec. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!