Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Fáraó meg a lánya, hogy nem...

A Fáraó meg a lánya, hogy nem vette észre, hogy a kis jövevénynek nincs előbőre?

Figyelt kérdés
Annyit találtam az egyiptomiak eme szokásáról (körülmetélés), hogy ők is múvelték ezt a beavatkozást kb. 6 és 11 éves fiúgyermekeken több mint 4000 éve...

2017. dec. 20. 13:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

A körülmetélés abban az időben arrafelé nem volt kivételes. Több népcsoport is művelte.

Ha egy kosárban ki lehetett tenni, akkor nem biztos, hogy már körül volt metélve.

Van olyan magyarázat, hogy azért nem léphetett az igéret földjére, mert nem viselte a szövetség jelét (nem volt körülmetélve)

2017. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

"A Fáraó meg a lánya, hogy nem vette észre, hogy a kis jövevénynek nincs előbőre?"

Mózes és a zsidók csak jóval később kapták Istentől a körülmetélés parancsát. A kis Mózesnek volt előbőre

2017. dec. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Mózes I. könyve 17.rész,9,10,14:

9. Annakfelette monda Isten Ábrahámnak: Te pedig az én szövetségemet megőrizzed, te és a te magod te utánad az ő nemzedékei szerint.

10. Ez pedig az én szövetségem, melyet meg kell tartanotok én közöttem és ti közöttetek, és a te utánnad való magod között: minden férfi körűlmetéltessék nálatok.


14. A körűlmetéletlen férfi pedig, a ki körűl nem metélteti az ő férfitestének bőrét, az ilyen lélek kivágattatik az ő népe közűl, mert felbontotta az én szövetségemet.


A 8. napon történt a kisgyermekek műtétje, és a kis Mózes már három hónapos volt, amikor édesanyja vízre bocsájtotta.

2017. dec. 20. 19:40
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Mózes egészen biztosan körül volt metélve,és a fáraó lánya tisztában volt,hogy találmánya zsidó fiúcska.


Az archeológusok megtalálták a fáraó lányának férje szarkofágját,és erősen gyanús,hogy csak a fiúk érdekelték,s így utódot nem várhatott tőle.

2017. dec. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM válaszaitokat!

Figyelmesebben elolvastam Mózes eme történetét, és csak most "láttam", hogy a Faraó lánya TISZTÁBAN VOLT azzal, hogy héber gyermeket fogad örökbe!!! Visszakozok mindenben!

Egy apró furcsaság azért van a történetben, hogy abban az időszakban a Fáraó nagyon pikkelt a héberekre, mert "túlszaporodtak", és akkor meg hogy fogadhatta be Ő is e kisgyermeket, mikor tesvéreit meg írtotta??

[történészek, archeológusok azt állítják, hogy Mózes idejében élt Fáraó feketebőrű volt családostúl együtt, és akkor csak úgy maradhatott titokban, hogy a Fáraó családjában egy héber fiú él, hogy a fiú is fekete-, sötétbőrű volt!!]

2017. dec. 21. 08:29
 6/22 anonim ***** válasza:
15%

"A 8. napon történt a kisgyermekek műtétje, és a kis Mózes már három hónapos volt, amikor édesanyja vízre bocsájtotta."


Mózes és az izraeliek csak jóval később kapták Istentől a körülmetélés parancsát. A kis Mózesnek volt előbőre

2017. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

"a fáraó lányának férje szarkofágját,és erősen gyanús,hogy csak a fiúk érdekelték"


Egy szarkofág alapján jöttek erre a következtetésre? wtf?

2017. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"egy héber fiú él, hogy a fiú is fekete-, sötétbőrű volt"


Lehet most újat mondok, de az ókori Egyiptomban senki sem volt fehér bőrű. A héberek sem. Akármit is mutatnak ma a hollywoodi filmek.

2017. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
*mai
2017. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Tisztelettel #6: fentebb már idéztem a Bibliát, hogy már Ábrahám megkapta a parancsolatot a körülmetélésre... Mózes jóval késöbb lépett a porondra.


Mózes I. könyve 17.rész,9,10,14:

9. Annakfelette monda Isten Ábrahámnak: Te pedig az én szövetségemet megőrizzed, te és a te magod te utánad az ő nemzedékei szerint.

10. Ez pedig az én szövetségem, melyet meg kell tartanotok én közöttem és ti közöttetek, és a te utánnad való magod között: minden férfi körűlmetéltessék nálatok.


14. A körűlmetéletlen férfi pedig, a ki körűl nem metélteti az ő férfitestének bőrét, az ilyen lélek kivágattatik az ő népe közűl, mert felbontotta az én szövetségemet.


---------------------

Igen, Egyiptomban Khám leszármazottjai éltek, feketék, sötétbőrüek voltak azokban az időkben. A holywood-i filmekben Mózest és a Fáraót is fehérembernek állították be legtöbbször. (ahol meg a Fáraó mégis sötétbőrű volt, de Mózes fehér, akkor sem voltak a forgatókönyvírok hűek a történethez, hogy fehérbőrű volt a fekete Fáraó "unokája".

2017. dec. 21. 15:34
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!