Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tekintenek a kereszténye...

Miért tekintenek a keresztények úgy Istenre mint végtelenül szerető entitásra mikor gyilkos, bosszúálló és hímsoviniszta?

Figyelt kérdés
Először is az alapkoncepció az, hogy jutalmazásra és büntetésre alapozza az emberi életet ahol ha elfogadod, tiszteled és követed örökké boldog leszel viszont ha nem fogadod el mennyire szeret akkor szenvedj életed végéig, ez már nagyon sántít csak így alapból nem tudom lehet ha csak nem értjük úgy a világot ahogy ő, de így ennyi ésszel ami az embernek van ez nem tűnik túlságosan végtelen szeretetnek, hogy szeress vagy szenvedj. Aztán ott a sok gyilkosság: elsőszülöttek, Szodoma és Gomora lakói, gyerekek akiket azért ölt meg mert csúfoltak egy kopaszt, hogy lehetséges, hogy a hatalmas végtelenül szerető Isten akinek főparancsnolata, hogy ne ölj gyilkol elég szép számban. Vagy az, hogy szeresd felebarátod, kivéve ha meleg, akkor öld meg, miért teremt olyan embert aki aztán nem tetszik neki s azt akarja öljék meg? Szabadnapot kivette félkész munkával s majd gondolta lent majd megoldják vagy mi? Nem a melegeket sértem félre értés ne essék. Aztán a nőket főleg nem értem, a bibliában le van írva, hogy mivel csak nő vagy halgass férfiak mellett ( timoteus 2 12 ) és ők még mindig úgy fogják ezt a könyvet mint a szeretet könyvét. Nem ellenzi a rabszolgaságot sem Isten, többször is lehet erről olvasni szóval így mindent összevetve én nem egy mindenható és végtelenül szerető Istent látok hanem pár évezredes zsidó mentalitást egy magasabb entitásnak ábrázolva mert amúgy meg a bűnbeesés, az egész alappillére az se tanúskodik túl sok szeretetről, hogy őseink vétkeztek szóval bűnhődjenek az utódok is még benne van valahol, hogy az harmad és negyediziglen is bűnhődnie kell bizonyos esetben az embernek nem mintha a bűnbeesés nem lenne elég, ez a generációkon átívelő büntetés minden csak nem szeretet, ez is jelen volt régen zsidó kultúrában onnan jöhetett. Ja igen, jelen van ma is Észak-Koreában amit amúgy mélységesen elítélünk, de valahogy ezt a bibliait imádjuk is.
2018. jan. 3. 00:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%
El kell ismerni, hogy Istennek van humorérzéke, ugyanis ezt a kérdést is ő írta ki, hiszen Isten nem más, mint a létező dolgok összessége, szükségképpen a kérdező is csupán Isten egyik megnyilvánulási formája.
2018. jan. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Elméletileg igen, ez jó :D gyakorlatilag van valami szabad akaratunk a keresztények szerint amit ő nem kéne tudjon befolyásolni
2018. jan. 3. 01:03
 3/23 A kérdező kommentje:
Meg még egy olyan gondolatot is osszak meg, hogy miért létezik olyan csúszómászó aminek az életciklusa annyiból áll, hogy belemászik a gazdatest szemébe és ott élősködik, milyen végtelenül szerető lény hoz létre ilyent a paradicsomba, de a paradicsomba nem történhetett ilyesmi, hogy ez a kis féreg belemászott Ádám szemébe hisz mégis csak paradicsom akkor mit csinált fotoszintetizált.
2018. jan. 3. 01:11
 4/23 anonim ***** válasza:
43%

Az Isten szeretet.


Aki Őt másként látja,az Lucifer csasztuskáját szajkózza.


Természetesen,az ihletett írók gyarló emberek voltak,akik csak a korlátolt elméjükkel felfogható dolgokat,a maguk tudása szerint jegyezhették le.


Választott népe is gyarló emberekből áll.


Isten -miután figyelmeztetett,megtérésre intett-pusztított népeket,az emberiség fennmaradása érdekében,egyébként már sivatag lenne Földünk egésze.


A keresztények,csak Istent imádják,s Bibliát nem.

2018. jan. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

"Először is az alapkoncepció az, hogy jutalmazásra és büntetésre alapozza az emberi életet ahol ha elfogadod, tiszteled és követed örökké boldog leszel viszont ha nem fogadod el mennyire szeret akkor szenvedj életed végéig,"


Ez a karma, semmi köze Istenhez! Isten soha nem garantálta a követőinek hogy nem fognak szenvedni, sőt azt helyezte kilátásba hogy nehezebb is lesz az életük!

("Vedd fel a keresztet és kövess engem" mondta Jézus.)


"Aztán ott a sok gyilkosság"


Kizárólag Istennek van joga a másik életét elvenni. Nekem nincs, neked sincs, mi nem játszhatunk Istent.


"Vagy az, hogy szeresd felebarátod, kivéve ha meleg"


Szeresd akkor is! Én meg hazug tolvaj parázna Istenkáromló vagyok (csak párat felsoroltam a tíz parancsolatból amit megszegtem), nem tartom magam jobb embernek.


"Aztán a nőket főleg nem értem, a bibliában le van írva, hogy mivel csak nő vagy halgass férfiak mellett ( timoteus 2 12 ) "


Először is nem az van hogy "fogd be a szád ha nő vagy", hanem hogy a férfiak tanítsanak. Másodszor (én protestáns vagyok, és ez régi vita köztünk meg a katolikusok között) az is le van írva a Timóteushoz írt levélben hogy abban a gyülekezetben a nők hamis pletykákat terjesztettek. A mi protestáns álláspontunk szerint Pál Apostol konkrétan annak a gyülekezetnek írta ezt a sort hogy a nők ne tanítsanak, mert azok a nők pletykákat terjesztettek.


"Nem ellenzi a rabszolgaságot sem Isten,"


De. Szerintem kevered a "szolga" és "rabszolga" szavakat, vagy nem tudom ezt honnan veszed.


"őseink vétkeztek szóval bűnhődjenek az utódok"


Te is vétkezel.


Na jó miután ezeket a rettentően új vádakat (csak vicceltem, már ezerszer kiveséztük, ezen az oldalon is) tisztáztuk, nézzük meg mit is jelent Isten szeretete...

Képzelj el egy bíróságot, ahol a bíró a saját gyereke ügyét tárgyalja.

A gyerek bűnös, így ki kell mondania az ítéletet (igen, Isten nem csak szerető, hanem bűngyűlölő és igazságos is, ha tetszik ha nem). Viszont a tárgyalás után leveszi a talárt, és kifizeti a fia helyett a bírságot.


Pont ugyanilyen a mi helyzetünk.

Bűn -> Büntetést

Jézus (aki 100%-ig Isten, és 100%-ig ember) élt csak tökéletes életet, mégis "elvitte a balhét" helyetted.

Ami a te részedet illeti hogy mi kell az üdvösséghez: bűnbánat + bízni Krisztusban.

2018. jan. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%

Isten jót teremtett, lucifer Isten ellen lázadt, az angyalok 1/3-ával.

Az ember is vetkezett, nem hallgatott Isten tanácsára.

A rossz nem Istentől van.



Én úgy gondolom a halál azért lett eltörölve Ádáméktól, mert nem vagyunk még rá alkalmasak, vedd úgy, hogy most itt a Földön tanulunk, az életről, jót rosszat, de Isten a legrosszabb állapotból is felemel ha kéred.

2018. jan. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
Az írásod közepén elég hülyeségeket is írtál, ezeket honnan vetted?
2018. jan. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%

"Miért tekintenek a keresztények úgy Istenre mint végtelenül szerető entitásra mikor gyilkos, bosszúálló és hímsoviniszta?"

Mert nem az. Hallottál már Jézusról? Hallottál már az Újszövetségről? Körülnéztél ma a világban és tudod, hogy Isten nem végeztet ki senkit és nem üldözi a nőket?:)


"ha elfogadod, tiszteled és követed örökké boldog leszel viszont ha nem fogadod el mennyire szeret akkor szenvedj életed végéig"

Ilyen nincs a Bibliában.


"Vagy az, hogy szeresd felebarátod, kivéve ha meleg"

Ilyen sincs


"bibliában le van írva, hogy mivel csak nő vagy halgass férfiak mellett"

Ilyen értelemben ez sem szerepel a Bibliában


"az egész alappillére az se tanúskodik túl sok szeretetről, hogy őseink vétkeztek szóval bűnhődjenek az utódok is"

Nem igazán értesz ehhez, az látszik


Szerintem Neked szerencsétlenül alakul az életed, és Istent hibáztatod, és hazugságokkal sértegeted. Persze emellett elvárod, hogy mintegy házi varázslóként helyetted oldja meg a gondjaid, annak ellenére, hogy meg sem próbáltad érteni, csak szidalmazod. Ügyes, remek.

2018. jan. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

"Az írásod közepén elég hülyeségeket is írtál, ezeket honnan vetted?"

Mindenki a kamu blogokról okoskodik. Vak vezet világtalant...

2018. jan. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%

9-es válaszoló vagyok.


A 9-est kérdezőnek küldtem!

2018. jan. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!