Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a szüleidnek más lett...

Ha a szüleidnek más lett volna a vallása, akkor szerinted a Te vallásod is az a másik lenne?

Figyelt kérdés

2018. jan. 12. 20:35
1 2
 1/15 Mansour ***** válasza:
66%
Minden bizonnyal igen.
2018. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A szüleimnek volt vallása, nekem nincs.
2018. jan. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Mihez képest lett volna más a vallásuk ?
2018. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem feltétlenül. Sokan vannak, ahol pl. a szülők nem hisznek, majd a gyerek, vagy fordítva, vagy más vallásúak a szülők, mint amilyen a gyerek lesz.


Nekem a szüleim keresztények ugyan, de mégis vannak különbségek abban, ahogyan a hitünket megéljük. A szüleim nagyon katolikusok, rózsafűzér, szentképek, kötött imák minden ilyesmi, én egy kicsit más vagyok, a személyes imákat jobban szeretem, nekem a külsőségek, szentképek nem fontosak, kicsit már-már protestáns vonal felé hajlok.


Szóval szerintem ez nem feltétlenül függ a szülőktől, a hitnek belülről kell fakadnia, személyes hitre van szükség.

2018. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Hát ha a szüleim hinduk lennének, akkor valószínűleg én is. De ma már saját döntésem miatt vagyok az, aki, nem a szüleim döntése miatt.
2018. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem, ugyanugy ateista lennek.
2018. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Benne van a pakliban, pláne ha olyan környezetbe születek, pl. hindunak Indiában. Sok függ a környezettől, de ezzel nincs is baj..

De nem lehet általánosítani: sok ismerősöm van, ahol a szülők abszolút nem hívők, a gyerekük később mégis keresztény lett. Vagy fordítva, ahol hívő keresztények a szülők, de ateista a gyerek.

2018. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
talán igen, a szüleim ateisták, így mondhatni más a vallásom mint az övék, igaz inkább anyám a "prédikáló ateista" apám csak nem foglalkozik a témával, de összességében egy kifejezetten ateista világképre neveltek, mégsem maradtam úgy, de nem szükségszerű hogy valaki ne értsen egyet a szüleivel
2018. jan. 13. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor nincs egy igaz vallás igaz? :)
2018. jan. 13. 12:10
 10/15 anonim ***** válasza:

"Akkor nincs egy igaz vallás igaz? :)"


Nem igazán értem, hogy hogyan jutottál erre a következtetésre a kérdés kapcsán... Kifejtenéd bővebben?

Nem gondolnám, hogy attól lesz "igaz" egy vallás, hogy minél többen követik.

2018. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!