Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges, hogy megszűnnek a...

Lehetséges, hogy megszűnnek a vallások?

Figyelt kérdés

A saját környezetemből kiindulva állapítottam meg azt, hogy egyre kevesebb a vallásos fiatal. Nem szegődnek egyházakhoz, nem választanak maguknak vallást. Az én osztályomban - 30 főből - körülbelül két vallásos van, de ők sem igazán. Sokkal inkább jellemző az a hozzáállás, hogy a XXI. században felesleges a vallás és legfőképp a vallásos térítés, és a vallásos erkölcsök szerinti élet. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor bekövetkezhet az, hogy - végre - megszűnnek a közeljövőben? A mostani generáció nem fogja továbbvinni a keresztény, muszlim stb. tanokat. Lehet arra esély, hogy mire én elérek - durván - az életem feléhez (tehát mondjuk 45-50 éves kor), addigra részlegesen megszűnik - teljesen biztos nem - mindennemű vallás?


(16 éves, ateista fiú)



2018. jan. 20. 16:58
1 2 3
 1/21 KZitus ***** válasza:
12%

Szia


"...addigra részlegesen megszűnik - teljesen biztos nem - mindennemű vallás?" - én vallásos vagyok, de ez reális gondolat, mert ezt írja a Biblia is.

2018. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem hiszem, hogy megszűnnének a vallások, szerintem inkább átalakulnak, hogy több érdeklődőt vonzzanak. Itt van egy templom, ahova érdemes járni, mert olyan lelkész van ott, aki a Bibliából kiindulva, pszichológiát belevonva teljesen életszerű, mindennapokban is alkalmazható, érthető tanácsokat ad. Erkölcsösségre nevel, de érdekesen és úgy jön ki az ember a templomból, hogy ma is tanult valamit.
2018. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem fognak megszűnni.
2018. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a modern világban meg fognak szűnni, de a primitívebb népcsoportok továbbra is vallásosak maradnak.
2018. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem fognak megszűnni, az emberekben ma akkora spirituális éhség van, mint talán még soha. És higgyétek el, sok a hívő fiatal, oké talán nem középiskolában, vagy akik hívők nem mernek róla beszélni (én sem mertem), de pl. egyetemen tök sok a hívő.
2018. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

Lehet - hiszen az emberiség azon fáradozik, hogy kihalassa magát.

Az állatok, amik maradnak az utolsó ember után, nem lesznek vallásosak.

2018. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
"de pl. egyetemen tök sok a hívő" melyik egyetemen? Mert én például egyetemre járok és nem vettem észre, hogy több lenne a hívő, mint általánosban vagy középiskolában.
2018. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Nem túl meglepő módon neked ez a tapasztalatod, egy vallásos lehet pont az ellenkezőjét tapasztalná. Az emberek szeretik kivetíteni saját vágyaikat és tényként beállítani az.


Ki kell ábrándítsalak, nem fognak megszűnni sosem a vallások.


Másrészt azt írod, hogy 16 éves vagy. Picit számolj utána jobban, mert hülyeségeket írsz. Bár kívánom legyen ahogy írod, de 90-100 éves életkorral számolsz, sajnos jóval alacsonyabb a várható élettartam jelenleg. Illetve nézz alaposabban utána, hogy a világban milyen tendenciák vannak. Lehet fura lesz hallani, de a világ nem ér véget Európa határainál.

2018. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Időpont ma 18:52

Lehetőleg legközelebb a kérdésre válaszolj. Szerintem teljesen egyértelmű volt. Ne az életkor legyen a legfőbb probléma, amibe belekötsz. Köszönöm. Másrészt pedig nem tudom, hogy mégis hogyan lehet másként tapasztalni azt, hogy egy középiskolában, ahova jár 900 gyerek, abból van körülbelül 20-30 vallásos. Ez egy számadat. Akár vallásos vagyok, akár nem. Maximum annyiban van értelme az írásodnak, hogy én ezt úgy élem meg, hogy szerencsére már csak ennyien vannak, egy vallásos pedig, hogy milyen jó dolog, hogy még vannak ennyien. A többieknek köszönöm a választ! Különösképpen "Időpont ma 17:55"-nek, akivel teljes mértékben egyet kell értsek.

2018. jan. 20. 19:17
 10/21 anonim ***** válasza:
24%
Dehogy fognak... De ha még meg is szűnnének azt az unokáink se fogják megélni
2018. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!