Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A tudomány előre törésével és...

A tudomány előre törésével és a vallás háttérbe szorulásával hogyan fog átalakulni az emberi kultúra, milyen új idealista eszmék fogják összetartani az emberiséget?

Figyelt kérdés
A vallás egy összetartó kapocs az emberek között. Hogy igaz-e, vagy sem, az más kérdés. Én magam szkeptikus vagyok. Milyen új összetartó erő lesz az emberek között, ha már a vallást és a nemzeti érzelmet is igyekeznek kiirtani a mindennapi életből? Eltűnnek a közös rituálék, hagyományok. Veszélyesnek érzem mindezt.

2018. jan. 20. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Így is kevesen gyakorolják a vallásukat, nincs szükség ilyesmire. Nem kell feltétlenül istenekben hinni ahhoz, hogy összetartsanak az emberek, ha egyébként nem tartanak össze, a vallással sem fognak, ha egyébként összetartanak akkor meg fölösleges az egyházakat gazdagítani.
2018. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Viszont valamiféle vallás pótló oktatásra szükség lenne, ami az összetartás felé viszi el őket. Anno azért a kereszténységből tanultam hasznos dolgokat, más az, hogy az isten létezésében nem hiszek.
2018. jan. 20. 20:52
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Az érdekes viszont hogy VILÁGSZERTE százalékos arányban az ateisták száma csökken, a keresztyénség kicsit nő, az iszlám meg nagyon gyorsan nő.
2018. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%

Az Istenben való hit nélküli társadalmak összetartása olyan elképzelés,mintha egy mozdony dízelmotorját csirízzel próbálnánk összetartani.Az első pöffenésig tart.


Erre példa az istentelen társadalmak történelme.Pol Poté,Leniné,Castróé,stb.Addig maradhattak fent,amíg az istenfélelmet nem pusztították ki,egy kritikus mértékig.


Elképzeléseddel ellentétben,a társadalmakat nem a rituálék,hagyományok tartják egyben,-bár ezek is összetartó erők lehetnek egy ideig-,hanem az istenhitből fakadó szeretet,a másik ember iránt.

2018. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

"Elképzeléseddel ellentétben,a társadalmakat nem a rituálék,hagyományok tartják egyben,-bár ezek is összetartó erők lehetnek egy ideig-,hanem az istenhitből fakadó szeretet,a másik ember iránt."

A baj az, hogy a valóságban azt látjuk, hogy ez nem működik.

A történelmünk azt igazolja, hogy a tulajdon mellett a hit a két legnagyobb ösztönző erő, ami egymás ellen fordítja az embereket.

Elég csak megnézni ezen az oldalon is, hogy még a keresztények egymás között is hogy képesek egymás torkának ugrani, csak mert merészeltek más véleményen lenni a Biblia valamely részével kapcsolatban.

2018. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Olvastam egy nagyon jó könyvet, a címe Sapiens - Az emberiség rövid története. Tetszett nagyon ahogyan az író példákkal leírta, hogy az ember hogyan képes fiktív dolgokban hinni. Nem egyből a vallásra gondolok, hanem mondjuk a pénz. A papír pénz önmagában értéktelen, max gyújtónak lenne jó, nagyon arra se. Viszont közösen elhisszük (tehát egy fiktív dolog), hogy az 5.000 forintosnak az értéke megegyezik, mondjuk 30 kg lisztével. Pedig lényegében nem ér semmit, csak egy darab papír. Vagy ilyen fiktív dolog a jog is, na meg akkor már a vallás is. Senki nem volt ott Jézus keresztre feszítésénél, mégis a keresztények elhiszik, hogy úgy volt. Ezzel most hirtelen nem is tudom, hogy mit akartam elmondani, de a lényeg, hogy valami közös dolog kell amiben hiszünk, mert ez összetart minket.
2018. jan. 20. 21:56
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát meg szerintem túl sokan is vagyunk. Olyasmi a vallás is, mint amikor az őskorban az emberek hordákba rendeződtek a túlélés reményében. Ha valaki nem az én hordámba tartozik, nem az én jelképemet viseli, akkor az én túlélésemet veszélyeztetheti. Eszméletlen, hogy az ember mennyire agresszív. Mindenért tudja üldözni a saját társait. Zenei ízlés, bőrszín, VALLÁSI NÉZETEK, politikai beállítódás, bármi. Az iskolába ha valaki dagi, azt egyből kikezdi mindenki, mert nem olyan, mint a többség.
2018. jan. 20. 22:00
 8/17 Alain Delon ***** válasza:
9%
Ezt pont ott kérdezted meg, ami már megvan helyette.
2018. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

"Elég csak megnézni ezen az oldalon is, hogy még a keresztények egymás között is hogy képesek egymás torkának ugrani, csak mert merészeltek más véleményen lenni a Biblia valamely részével kapcsolatban."

Elég merész a vitatkozást a háborúkhoz hasonlítani. De hidd el, nem csak a keresztények vitatkoznak. Regisztrálj a facebookra és csodálkozz, hogy a világiak a világi dolgokon mennyivel "véresebben" veszekednek

2018. jan. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Az ókori görög eklézsiák,pont az építő-néha heves-viták helye volt,városuk előbbreviteléért.


Innen vette Jézus az egyház(eklézsia)szervezeti formáját,mely követői közösségének ad keretet.

2018. jan. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!